Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom rászoktatni a...

Hogy tudom rászoktatni a kutyát hogy rágjon?

Figyelt kérdés

Őrülten habzsol.

Légyszíves ne az evéslassító tálat javasoljátok, mert ha lassan eszik, akkor sem rágja el. Most már óriástestű kutyának való száraz tápot vettem (pedig csak 20 kilós kutya), hatalmas lapos szemű, de semmit nem rágott rajta. Összegyűjt egyszerre kb. egy nagy maréknyit a szájába, aztán nyel egy nagyot, és el van intézve..


Tudom, azt szokták mondani, hogy nem muszáj rágniuk, csak annyira amekkoraként már le tudják nyelni, mert ők így vannak kitalálva. És engem nem is az emésztése érdekel most, hogy annak nem jó ez a habzsolás, hanem a fogai. Mivel nem rág, extrém módon fogkövesedik, sorvad az ínye és büdösödik a szája. Ha legalább elrágná a tápot, az valamennyire tisztítaná a fogait. Az elmúlt években már 2x voltunk fogkő leszedésen. De hosszútávon ez semmit nem old meg. Rágókát nem hajlandó megenni, mert vérzik és fáj tőle az ínye. (Préselt bőrt próbáltam meg adni neki.) Csak dentastix-et és hasonlókat eszik meg, mert az nem okoz neki fájdalmat, de azok valószínűleg semmit nem érnek. És a minősége miatt nem is adok neki olyat rendszeresen. Mit javasoltok? Mitévő legyek? Hogy vegyem rá, hogy rágjon?



2018. márc. 21. 23:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Szedesd le a fogkövet. Utána valószínűleg fog tudni rágni a kutyád. De hogyan várod el, hogy rágjon, ha sorvad, rohad az ínye? Ma már rutin beavatkozás állatorvosnál a fogkő leszedése! Mire vársz?
2018. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Most látom, már voltatok kétszer. Aha. Akkor menj harmadszorra, mert csak rosszabbul lesz a kutyád, utána hetente kapjon egy nyers marhatérdcsontot, azzal elszórakozik egy ekkora kutya, és príma fogkő ellen. És talán a nyers etetés sem lenne rossz neki, nyers pulykafarhát, csirkenyak, pulykanyak, kiegészítve hússal. Barf etetés. Akkor rágna a kutyád, és nem kellene hetente fogkő leszedésre járni.
2018. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De hidd már el kérlek, hogy ez nem most kezdődött. Egész életében így evett. Menhelyes kutya. Nem mindig jutott táplálékhoz.
2018. márc. 21. 23:27
 4/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2018. márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy érzékeny az ínye, fogkőtől függetlenül is. Ha elkezd valamit rágni, azonnal vérzik neki. Ezért nem hajlandó semmit ilyesmit hosszabb ideig rágni. Mert fájdalmat okoz neki.


Nyersen etetni pedig nincs lehetőségem, több okból sem. Bár múltkor kapott csontot hússal együtt, és azt is minimális rágás után próbálta meg lenyelni, és majdnem megfulladt tőle. Én meg itt álltam mellette, semmit nem tudtam volna tenni, hogy megmentsem az életét..

2018. márc. 21. 23:29
 6/18 A kérdező kommentje:
nem tudom, mennyi idős, mivel menhelyi. 2014-ben fogadtam be, akkor az egyik állatorvos 4 évesnek, a másik 14 évesnek ítélte. :/
2018. márc. 21. 23:30
 7/18 A kérdező kommentje:
Tehát senki sem tudta eddig még megállapítani a korát, mert bár akkoriban viselkedésben csak pár évesnek tűnt, de a fogai brutál állapotban voltak. A metszőfogai teljesen le voltak már kopva. az ínyéből már nem is emelkednek ki. 10 fölötti kutyáknak szokott így kinézni, de még nekik sem ilyen durván. Az orvos szerint lehet hogy követ rágott éhségében vagy kerítésen rágta ki magát, nem tudni.
2018. márc. 21. 23:32
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor passz. Amúgy a préselt bőr pont elég kemény. Szerintem egy nyers pulykafarhátat azért nem tudna lenyelni egyben, és még az is puhább.

Ha nem eteted csontossal, marad a pépes kaja - beáztatod a tápot vízben - és félévente, évente leszedett a fogkövet.

Rágás nélkül nem szűnik meg a probléma, és még a táp rágása sem szünteti meg.

2018. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, a kutyák fogát is lehet mosni. Léteznek kutyafogkrémek, talán segít kicsit a fogkő képződésen, ha már nem rág.
2018. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na az meg a másik, hogy a szívével valami gond van (szívzörej), és nem biztonságos elaltatni. Az altatás nélküli fogkő leszedés meg úgy tudom, horror áron van. :(
2018. márc. 21. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!