Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ne etessem a kutyám reggel...

Ne etessem a kutyám reggel vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Reggel mindig maszkalnak az utcankban, kutyát setaltatnak stb. És megbolondul az összes kutya. Az enyém is, pedig reggeli után behozom, de hallja őket. Tudom, hogy a kutyának nem lenne szabad porognie evés után a gyomorcsavarodas veszélye miatt. De most közvetlenül eves után kezdtek el ugatni és már 20 percre csak ugat az enyém is, nagyon féltem. Este, ha eszik akkor utána alszik. De minden más szempontból meg a napi 2 étkezés vált be. Szerintetek, mit csináljak?
2018. márc. 22. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szoktasd le arról, hogy ennyitől ekkora műsor legyen!

Nálunk is hasonló a helyzet, sok a kerti kutya, akiknek szerencsétleneknek a legkisebb inger is hatalmas szám. Én az enyémet csak akkor hagyom ugatni, ha jelez valamit, ha nem, akkor rászólok, rosszabb esetben behívom - az enyém benn lenyugszik, de ha a tied nem, akkor tereld el benn a figyelmét (játék, rágcsa, ilyesmi).

2018. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egyebként működik, hogy elterelem a figyelmét csak evés azt sem akartam, mert a jatektol/jutalomfalattol is beporog. Tényleg nem normális amit csinál, de azt hittem, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni, mert minden más kutya is ezt csinálja a kornyeken.
2018. márc. 22. 08:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagyis a reggeli etetés után beviszed és bent ugat?

ha csak áll és ugat, nincs vele semmi gond.

Ha pedig bent is rohangál, ugrál ugatás alatt, az simán letiltással megoldható. Gyúrjál rá, hogy a szavadra lefeküdjön és csöndben maradjon, bármi is történik az utcában. nem könnyű, de ez is a nevelés egyik része.

2018. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig csak egy helyben állt és ugatott pár percig, de ma olyan szinten bepörgött, hogy egy helyben állva ugralt piciket. És stresszel, hogy nem mehet ki. Mindig figyel és hallgat rám, kivéve ilyenkor. Teljesen magán kívül van. Pedig sokat sétalunk, bandazunk, tehát nem csak ennyi inger éli az életben. De igyekszem.
2018. márc. 22. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Felesleges naponta 2x etetni. Pláne ha azt mondod, hogy az esti kaja után nem pattog annyit.
2018. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:
Reggeli előtt vidd el sétálni. Ha eleve fáradtabb, nem fog úgy bepörögni.
2018. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi mozgás nem okoz gyomorcsavart. De hasznos rágyúrni, hogy az legyen, amit te akarsz. Ha nem mehet ki, akkor nem mehet ki . Mindezt nyugodtan tudomásul kell vennie.
2018. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!