Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hetes németjuhász...

Van egy 6 hetes németjuhász kutyám és sajnos férges, most vittem el orvoshoz. Kapott féregtelenítő tablettát, beadtam neki egy felet, de most még jobban szenved. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
a szenved alatt az érted, hogy "szánkázik"? oltását megkapta?
2010. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ja, és 6 hetesen még az alomban kéne lennie, a tenyésztőnek kéne vinni orvoshoz. De ezek szerint az eddigi féregtelenítéseit se kapta meg.
2010. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szóval van szaporítótól egy kutyád, akit le se oltottak, nem is féregtelenítettek, és a szaporító semmit nem mondott az oltási programról meg a parazitamentesítésről. Ráadásul túl korán a nyakadba sózta, hogy ne neki kelljen etetnie...


Örülök, hogy te azért elvitted orvoshoz.


Kutyák oltási programja: [link]

Féregtelenítés: A védőoltásokkal együtt célszerű (és évente 1x kötelező) az állatok bélférgek elleni rendszeres kezelése is, mivel ezek nem csak a kutyusokat, hanem az embereket is megfertőzhetik. A férgek rossz táplálékhasznosulást, hasmenést, bélgyulladást, a vándorló lárváik bőrtüneteket illetve kisgyerekeknél vakságot is okozhatnak.

A kiskutyák féregtelenítését az oltásokkal együtt végezzük, majd célszerű azt 3 havonta megismételni.

2010. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Bocs kedves előző, annyitmódosítanék, hogy január óta negyedévente KÖTELEZŐ a féregtelenítés, oltási könyvbe bevezetve, állatorvos által lepecsételve.
2010. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak kopipészteltem... :-) Január óta sok minden megváltozott, pl kutyát csak számozott oltási könyvvel a zsebben lehet közterületre vinni.
2010. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyanról is, hogy néhány kutya allergiás arra , amikor a férgek mehalnak.(vagyis beadod a gyógyszert, de a döglődő férgektől rosszabbul lesz a kutya)

+

Még nagyon kicsi

2010. jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én meg olyat hallottam, hogy valaki nem ért hozzá, de mondja...
2010. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

En meg olyant hallottam, hogy itt altalaban nem a kerdesre valaszolnak.

Pontosan miben nyilvanul meg a "most meg jobban szenved"?

2010. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Nem tenyésztőtől van,csak az apja fajtiszta,az anyja keverék,de a doki szerint több benne a németjuhász.

Hogy jobban szenved azt úgy értettem,hogy eddig is nyűszített,annyira fájt neki,de ma még hangosabban mint eddig.

Szerencsére már sok féreg kijött belőle és úgy tűnik jobban van.

2010. jún. 10. 22:48
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja és oltást nem kapott,csak gyógyszert.
2010. jún. 10. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!