Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről örökbe fogadott...

Menhelyről örökbe fogadott kutyusnak milyen táp lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyünk érte, már összeismerkedtünk, voltunk sétáltatni 4x. Elég sovány és a menhelyen "kutyaszaros lébe áztatott tescos-pedigree táp keveréket" kap. Úgy gondoltam, hogy az első 4-5 napban rizs-darált pulykahús-sárgarépa kombót kapna, mert ez kicsit diétás, ugye a stressz meg a rossz étel stb, az esetleges hasmenés vagy emésztőrendszeri problémák miatt. Viszont nem tudom, hogy mi lenne a jó táp neki. Wolf of Wilderness táppal szemezgetek, viszont megfordult bennem, hogy mi van akkor, ha neki így a menhelyes évek miatt ez "erős" lenne? Vagy szerintetek mit kéne vennem?

2 év körüli ízig-vérig mix közép méretű kan kutyusról lenne szó. Elég aktív, ezért is gondoltam egy "tiszta" (gabonamentes, magas hústartalom, sok vitamin) tápra.



2018. márc. 22. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökéletes!

Sol boldog gazdis éveket kívánok nektek :)

2018. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük :)
2018. márc. 22. 23:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz erős ha az általad leírt diétás menü után kapja. Esetleg fokozatosan is keverheted a tápot a rizses húshoz, egyre emelve a táp mennyiséget. Amúgy jó minőségű táp, jó választás. Boldog együtt töltött éveket kívánok én is!
2018. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Házikoszt maradék, stb.
2018. márc. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Házi koszt, maradék nem kutyának való kedves utolsó válaszoló! Ugyanis nem disznóról, hanem kutyáról beszélünk. (Első voltam)
2018. márc. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen tápra válthatsz, csak fokozatosan teddd,Én pl brit prémiumot adok.Maradékot ne adj, aki meg ezt javasolta, remélem nincs egy kutyája sem....
2018. márc. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Attól, hogy főzől ugyanúgy "tápváltás" és hasnenése lesz. Legyél túl rajta minél elöbb, vegyél neki egy kicsi csomag pedigreet és keverd az wolfal 3:1, 2:2, 1:3 arányban.
2018. márc. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz ez a táp, csak lassan adagold neki. A hasmenés egyébként nagyon valószínű, nem csak a kaja miatt, hanem mert teljesen idegenek között van, idegen helyen. Úgyhogy emiatt ne aggódj. :)
2018. márc. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat és a jókívánságokat:)
2018. márc. 23. 09:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig hasmenéssel járt a táp váltás. Szerintem vegyél egy kis csomag tesco tápot mivel azt szokta, meg vegyél minőségi tápot és eleinte keverve ad neki aztán mindig növeld a minőségi arányát a végén már hozzá szokik és nem kell a tescos táp.
2018. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!