Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A farokvágás és a fül kupírozá...

A farokvágás és a fül kupírozása a "fajtajelleg fenntartását" jelenti-e a dobermannok esetében?

Figyelt kérdés

ma érvényes jogszabály: 10. § (1) Az állat küllemének megváltoztatása érdekében,

továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi

egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti

beavatkozás — az ivartalanítás és a fajtajelleg fenntartása

kivételével — nem végezhető.


2010. jún. 10. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:

A z egyes kutyafajták esetében a "honos fajtaklub" szabályai az érvényesek. Tehát a dobermann esetében a német fajtaklub szabályozása.

A német fajtaklub tiltja mindkettőt, tehát nálunk is tilos.

2010. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2010. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De sajnos hiába tilos, mindnek vágják a hülye barmok...
2010. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a kiállításokon elfogadják a sima és a vágott fülű/farkú kutyákat is.
2010. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A vágotthoz orvosi igazolás kell, hogy "egészségügyi okból" történt. Sajnos még vannak orvosok, akik ezt megcsinálják.
2010. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jajj ittenem, akkor ide is leírom, hogy nem, itthon NEM tiltják még a dobermann fül-és farokvágását! Szlovákiában sem. Németországban igen és még egy csomó más helyen igen. :)
2010. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tök jó hogy mindenki mást mond:D am az előző jogszabályban fül és farokvágás szerepelt a fajtajelleg fentartása helyén.

de ha nem lenne tilos, akkor megcsinálná az állatorvos...de mifelénk alig találni. viszont így is levágják a kutya fülét...csak oylan hóhér módszerekkel h szörnyű:S

...annyit értek el a szabályozással h a kutyák mostmár szenvednek is. GRAT

2010. jún. 11. 07:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezzel nem értek egyet. Szerintem az állatorvos nagyon jól tudja, hogy aki ilyen barom (már bocs) hogy neki mindenképp vágott fülű kutya kell annak vagy levágja ő, vagy kitudja hol, milyen körülmények között csinálják meg. Ezért vágják még az állatorvosok (szerintem) Akik meg nem viszik el állatorvoshoz, azok amúgy sem hiszem, hogy elvinnék, mert szerintem alig van (főleg köztük) aki tudja, hogy tilos-e egyáltalán (ahogy ez itt is kiderült).


Ezeket a csonkításokat meg nem értem és ellenzem és szörnyűnek tartom. Ha nem tetszik a kutya, úgy ahogy megszületett, akkor miért nem más fajtát választanak, amit nem kell megvagdosni ahhoz, hogy tetszen a gazdinak. Önző egy állat az ember...

2010. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem véletlen találták ki a dobermannoknál sem, h jó ha le van vágva....más kérdés h ez mára hova fejlődött, és funkciója egyáltalán nincs.

amúgy meg nem nagyon jut eszembe kutya ami hasonlít a dobikra és nem kell vágni a fülét hozzá.(meg persze nem 2-300 ezer itthon beszerezni)

2010. jún. 12. 08:54
 10/10 anonim ***** válasza:
21:06-os vagyok. Ok, akkor jobb ha azt írom, hogy dobermannozom. Itthon lehet vágatni a fület és farkat is. DOBERMANNÁL! Nem tudom más fajtáknál, hogy van. Itthon lehet. Pl. Németországban csúnyán megbűntetik azt a tenyésztőt aki vágat, de itthon nem. Kérdezd meg akármelyik dobi tenyésztőt, ha nekem nem hiszel!!
2010. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!