Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy figyelmeztessem baratnome...

Hogy figyelmeztessem baratnomet hogy konkretan kinozza a kutyajat?

Figyelt kérdés

Kapott kb 1 eve egy nemetjuhasz kevereket. Nagyon aranyos kutya szeretetre melto. De baratnom ezt nem latja benne. Kiabal vele, ha nem azt csinalja amit a baratnom akar..Ha elviszi setalni es a kutya huzza akkor -leiirni is rossz- a poraz vegevel racsap egyet a hatsojara. Ilyenkor megkerdeztem tole hogy vihetem e en is egy kicsit..mert mar nem birtam tovabb nezni.Setaltatas kozben beszelgettunk rola es kiderult hogy csak 2 naponta etetik delutan. Nincs friss vize kb 5 napig ugyanabbol iszik.. (egy nagy vodorben van a viz es ezert nem fogy ki) amikor baratnom kimegy az udvarra egy kicsit de nem akarja hogy a kutya odamenjen akkor bezarja egy kicsi helyre, vagy ha nem zarja be akkor megkoti... Amikor ezt lattam mar betelt a pohar es elkezdtem neki mondani hogy a kutya nem egy targy akit ide-oda hurcibalhatsz, verhetsz, semmi baja nem lesz.. a kutya egy eloleny es nem ezt erdemli. Ha nem birsz vele vidd el kutyasuliba, vagy add oda unokatesodnak (o ilyen kutyamentessel foglalkozik) es mondtam neki hogy vagy tanuljon meg a kutyak nyelven beszelni vagy ne legyen kutyaja, mert ezt nezni is rossz. Nem ugy tanulsz meg a kutyakkal beszelni hogy vered ot, es kiabalsz ra ha valamit eloszor kersz tole es o nem csinalja meg..

Meglepoen reagalt..fogalmazzunk ugy hogy elkuldott melegebb eghajlatokra,az isten hata moge es azota nem beszel velem. Multkor lattam mikor vitte a kutyajat setaltatni, hogy a helyzet nem valtozott. Hogyan erthetnem meg vele, hogy amit a kutyajavl csinal az gyakorltailag allatkinzas...?



2018. márc. 24. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Hívd rá ki az állat alapítványt!!
2018. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Jelentsd fel!
2018. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésben beszélj az unokatesójával, aki kutyamentéssel foglalkozik! ... utána, ha nem jársz sikerrel, lehet továbblépni.
2018. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Állatvédőknek szólj vagy jelentsd fel vagy mindkettő vagy lopd el a kutyáját .
2018. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz ezt olvasni, de sajnos én azt tapasztalom hogy Magyarországon a többség így tart kutyát. Vagy így sétáltatja (rángatja, csapkodja ha húz) vagy egyáltalán nem sétáltatja. Rengeteg helyen van hogy egy vödörben van kicseszve a víz, és csak maradékot kapnak. Sokan zárják be ideiglenesen a kutyát (és ez még mindig a jobbik eset mert millióan tartják folyamatosan megkötve, bezárva holott tiltva van a kötés) hogyha azt akarják hogy ne legyen útba, egyszerűbb nekik mint megnevelni.


Sajnos ennyiért nem fog állatvédő szervezet közbelépni, viszont ha az unokatestvére ilyennel foglalkozik akkor az ő figyelmét hívd fel rá, hátha jobb belátásra tudja téríteni vagy rábeszélni hogy adja oda neki. Idegenek ennyiért viszont nem fogják tudni elkobozni tőle a kutyát.

2018. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Most biztos mindenki le fog pontozni. Nem az állatvédelem ellen vagyok, de ez a lány már nem a barátnőd. Sajnos nem értette a figyelmeztetésed, szerintem ne ezt a kutyát akard megmenteni. Te megtetted, amit tehettél.

Ha van energiád, van még pár ezer kutya, akin segíthetsz. Bocsi, nem akartam bántó lenni!

2018. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Én azt utálom, mikor látom, hogy valaki kutyát sétáltat, és abban a cs*szett 15-20 percben nem képes a kutyájával foglalkozni, mert a t*tves telefonját nyomkodja...
2018. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
33%
Még egyszer utoljára kureld meg, aztán verd nyakn, és vedd el tőle a kutyust. Ennyi.
2018. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!