Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elviselhetetlenül rossz a...

Elviselhetetlenül rossz a kiskutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 13 hetes Border collie-tacskó keverék vadállatunk, kislány. Nagyon problémás, egyszerűen nem lehet bírni vele. Panellakásban vagyunk, sétálni még nem lehet vinni, mivel 10 hetesen hoztuk el és mi adattuk be neki az oltásokat, így csak kettő van meg neki.

Az első probléma a szobatisztaság. Egy időben úgy tűnt, hogy rászokott a kutyapelenkára, habár nem mindig végezte oda a dolgát, de nagy részt igen. Az utolsó egy hétben rá sem hederít, és bármit csinálok, nem szokik rá.

A második probléma az agresszió. Folyamatosan harap, morog nagyon durván. Persze csak játszani akar, de nem tudok tőle semmit csinálni. Próbáltam már megemelni, szemkontaktust tartva rászólni, de nem érdekelte. Ütni nem fogom, mert azzal nem érek el semmit, nem akarom bántani.

A harmadik gond, hogy kb. egy hete nem lehet egyszerűen egyedül hagyni. Eddig is ha éjjel aludtunk néha nyüsszögött, de már elviselhetetlen. Kaparja a hálószoba ajtót, ugat és nyüszít. Ezt pedig egy panellakásban nem engedhetem meg. Máskor pár perc múlva megunta és abbahagyta. Most egész éjszaka ébren vagyok vele, próbálom nyugtatni, de hát amúgy se lehetne ilyen hangzavarban aludni.



2018. márc. 24. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ti vagytok a családja, ne zárjátok ki az életetekből, ezt akarja. De még nem érti, ezt miért nem lehet. Vigyétek kutyaoviba vagy kutyasuliba, ezek szocializációs problémák.
2018. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lesz víve oviba amint megvannak az oltásai! De az még 1.5 hónap minimum. Mivel most volt farkasköröm-műtétje így nem tudom, hogy a következőt megkapja-e időben, mivel akkor kell varratszedésre is mennie.
2018. márc. 24. 11:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Border. Pörög, tele van feles energiával. Kezd el levinni sétálni, mert a pelus nagyon rossz otlet.
2018. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez az egész úgy rossz ahogy van, és ha már most ilyen problémáitok vannak, akkor képzeld el mi lesz később... Mondom egy tacskó gazdájaként.

Pelenkát dobjátok ki, mert nagyon meg fogjátok szívni vele. Örüljetek amíg nem szokik rá, mert a ti kutyás tudásotokkal az életben nem fogjátok leszoktatni róla.

Miért nincsenek meg az oltásai? Hogy lehet elhozni oltatlanul...?

Az agresszió ebben a korban még nem létezik, a kutya csak játszik. Természetesen ettől függetlenül rá kell szólni ha durvul, de úgy hogy ÉRTSE. Összetett körmondatokat nem fog soha felfogni, meg azzal sem ha "PRÓBÁLOD" a dolgokat. A kutyanevelés az nem próbálok ezt-azt-amazt mert azzal csak összezavarod. Egyszer kell csinálni,de azt úgy hogy felfogja. Baromi erőteljes "NEM!!!" és a grabncánál hátra dobod. Meg fogja érteni.

Harmadik pont megint nevelési hiba, már most. Mi az, hogy egész éjjel ébren vagy vele és nyugtatgatod??? Ő a főnök akinek ki kell nyalni a valagát vagy mi? Nem neked kéne a főnöknek lenni és akkor aludni amikor akarsz? Első körben nem kellett volna kizárni, hanem a saját ágyatok mellé tenni az övét, DE! ott nyugi és csend van, nem szabad reagálni ha hisztizik. Ezért kell kirakni egy plakátot a bejárathoz, hogy bocsi kiskutya érkezett, 1-2 hétig lehet kicsit zajos lesz. Másképp nem megy. 15 éven keresztül tervezel fent lenni vele és nyugtatgatni? Jó lesz...

Bocs ha kicsit nyers voltam, de muszáj, ha ennyire nem megy már most akkor a későbbiekben csak a szívás lesz vele. Egyáltalán nem ellened/ellenetek szól, de a kutyanevelés nem lehet próbálkozás, konkrét, egyszerű, és következetes határok kellenek. Az első pár hónap nehéz, de ha tartjátok magatokat ehhez akkor hamar és könnyedén átvészelhető. A kutyaovi és kutyasuli nagyon jó ötlet.

2018. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Örökbefogadott kutyus, ezért nincsenek oltásai. Nem lett volna szívem otthagyni ahol született. Így sincs elkésve az oltásokkal, a doki is megmondta.
2018. márc. 24. 11:53
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Border gazdiként mondom hogy szerintem a már említett problémák mellett nem is fárasztjátok le rendesen. Egy kiskutya amúgy is sokkal hiperaktívabb mint egy nagy, utána hamar kidől, de hamar kipiheni magát és kezdi elölről. Most egy bordernél ez halmozódik, neki szellemi és fizikai fárasztás is kell, így hogy nem viszitek le nagyon nehéz lesz lefárasztani. Vegyetek neki kongot, sok játékot és sok órát fordítsatok rá egy nap, érdemes lenne utána olvasni a kutya nevelésének is. Már mondták de én megerősítem, hogy a kutyapelust felejtsétek el. Én egyszer használtam a borderemnél; amikor elhoztuk és a kocsiban az került alá. Semmi másra nem jó mert csak arra tanítod meg vele hogy bent végezheti a dolgát, neki az mindegy lesz hogy az egy póló vagy a pelus. Egy pisi erejéig pedig le lehet vinni, de fokozottan vigyázni kell hogy ne nyaljon fel semmit a földről.
2018. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mozgasd le, fegyelmezd, állíts határokat, szabályokat az életetekbe, urald a helyzetet. Korrigáld a helytelen viselkedést, jutalmazd a jót. Foglalkozz vele sokat.
2018. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Minden nap 3-4 alkalommal ki van fárasztva, van egy csomó játéka, plüssállattól a sípolóson át a szárított nyúlfülig. Az a baj, hogy 1 de max 2 óra alatt kipiheni magát, és azért itthon is vannak tennivalók. Éjjel pedig általában hajnali 1 körül van egy nagyobb unalomrohama meg egy 4-5 között.
2018. márc. 24. 14:17
 9/15 A kérdező kommentje:
A pelust megfogadom :) Rokonoméknak 6 hónapos chow-chow kutyájuk van, nekik nem bolt gond a pelusról való átállással, ezért gondoltam én is ezt
2018. márc. 24. 14:19
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét fajta, de pláne a border kő kemény munka kutya. Tehát nem elég közel sem a játék és séta. Valami sportot, munkát keress neki már most!


A nevelését kezd el. Ha azt mondod, hogy hagyja abba a provokálásodat, akkor értsd is el azonnal, hogy álljon le! Ne a tizedik rászólásra, hanem már az elsőre! Ez a következetesség.


Szobakennel egyébként sokat segítene, persze megfelelő szoktatás után.

2018. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!