Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kiskutyánál...

Bichon havanese kiskutyánál aranyér? Lehet ez?

Figyelt kérdés

Egy pár napja nagyon sírdogál, ha nagyvécézni kell, és véres a széklete. A doki diétáztatta, és adott neki pár vitamint, de semmi változás (a hugomnak van gondja a kutyussal, és Londonban laknak, úgyhogy sajnos több infóm nincs, pl. hogy mit mondott a doki részletesen. Ha jól emlékszem, rizzsel diétáztatták, de többet nem tudok.)

Nekem mint egészségügyisnek az első gondolatom az aranyér volt, de mivel kívül semmi nem látszik a kutyuson, gondolom belső lehet.

Az a kérdésem, hogy volt-e már valaki így a saját kutyájával, illetve lenne-e valami más tippetek? Van-e valami fajtájára jellemző betegség amihez köze lehet ennek? Van-e speciális étrend amit érdemes vele betartani?


2010. jún. 10. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem és ezt találtam(másolom):A véres széklet ürítését okozhatja tápallergia. (Nem minden allergia jelentkezik bőrtünetekben, például a laktózérzékenyek nagyobbik felének is emésztési problémái vannak tej fogyasztása után.) Sokszor kevernek a tápgyártók csirkefehérjéket töltőanyagként akár a bárányos ízesítéssel árult termékeibe is. Érdemes lenne kipróbálni egy teljesen hipoallergén táp etetését 2 hónapig és megfigyelni, hogy tapasztalnak-e valamilyen pozitív változást. Erre a célra a Royal Canine Hypoallergenic, vagy a Hill's z/d jelölésű gyógytápját ajánlanám. Ennek a próbának a során csak valamelyik gyógytápot fogyaszthatja a kutyus semmi egyebet.
2010. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos, egyre több kutyának van rákja a dioxint is tartalmazó tápszerektől. Gyakori a végbél közeli daganat. Talán ezen lehetőségnek is utána lehetne nézni. Javulást kívánok a kutyuskának!
2010. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!