Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pelusra pisilő más állatokkal...

Pelusra pisilő más állatokkal nem foglalkozó 7 éves csivava átnevelése? Át kell nevelni?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna egy csivavát a barátnőm dédiének volt, a némi már olyan rossz álapotban van hogy magáról se tud gondoskodni.

A csivavát nem hordta le túl sűrűn ha hideg tél volt szinte egyáltalán nem.

Mikor jobb idő volt és ő is kiült a többi időshoz vitte nyakorv es poraz nélkül.

A többi idős kutyájával találkozott de nem nagyon játszottak inkább csak felüdtel.

Ezt a nénike mesélte. Meg hogy mivel es mikor etette stb.

Tehát adott egy 7 éves csivava(?mix)

A maga 6 kilojaval az orvos szerint 3 kilonak kellene lennie.

Pórázt nyakörvet nem ismeri és ha rateszem meg áll nem sétál vakarja a padlonak dörgölözik.

Póráz nélkül gond nélkül sétál nem megy 2 méternél messzebb.

Más kutyákhoz nem megy oda ha hozzá jön oda egy nyugis kutya meg szagolja ha egy ugatos, ugrálos akkor vissza jon a lábamhoz és morog.

Pelusra gondnélkül végzi a dolgát ha levisszük Neha férl óra után van pisi.

Kaki 2 óra utan se volt de kb 10 perc utan lefekszik ha megyek tovabb jön de ahogy megállok fekszik le.

Ha lent pisil dicsérjük és juti falat.

Anyukám örül neki hogy nincs vele baj és szerinte felesleges átnevelni mert ha én nem fogom levinni ő sem a pelussal meg meg lenne oldva.

Anyanak a sétával sincs baja szerinte egy jol nevelt kutya igy viselkedik.

Én kölyök csivire vagytam mert tetszik nagyon ez a fajta kutyasuliba akartam vinni.

Utanna néztem egy csomo mindennek hogy kell szocializálni.

Aranyos kutyus ő is de azert kaptam mert nem tudtak hovátenni én meg kutyát akartam anyának meg így garancia hogy elvan a kutya nélkülem.


2018. márc. 25. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Vidd kuzyasuliba!
2018. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell átnevelni.

7 éves kutya már idős, nem fog úgy futkosni és játszani a többi kutyával, mint egy kölyök.

A póráz, nyakörvet majd megszokja.

A lent wczést nem erőltetném. Ha akar, akkor lent intézi, ha nem, akkor ahogy eddig, a peluson.

7 éve így csinálja! Kínzás lenne teljesen másra kényszeríteni.

2018. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Hét éves kutya kistestűeknél még bőőőven nem idős, középkorú. Az én német juhászom ennyi idősen aktívabb, mint néhány kölyök. (Persze ez nem mérvadó, csak leírtam, hogy lásd, nem az öregsége miatt ilyen.)

Nyilván ha hét évig így tartották, akkor nem lesz soha teljesen olyan, mint ha te magad nevelnél 8-10 hetes kora óta egy kölyköt, de a legtöbb tapasztalatot az ilyen kutyák adják.

Ha az orvos szerint három kilónak kéne lennie, akkor gondolom túlsúlyos, az valószínűleg nem kényelmes neki, nehéz hordania. Ez valószínűleg szerepet játszik abban, hogy miért fekszik le. (Ha azért ennyi a súlya, mert nem fajtatiszta, és nem kövér, akkor ez persze nem érvényes.) A dokival konzultálatok, hogy mi lenne jó számára, ha szükséges, akkor váltsatok light tápra, vagy adjatok neki kevesebbet enni.

Én kezdésként azt javaslom, hogy találd meg, mi érdekli, mi motiválja. Próbálkozz labdával, kajával (szagosabb dolgokkal is, mondjuk virslivel vagy szárított húsdarabokkal). Mindenféleképpen valami olyan dolgot keress, amire felkapja a fejét, csóválja a farkát, amit tényleg nagyon szeret.

Közben pedig kereshetsz egy jó kutyasulit, ahol tudnak segíteni. Sétáljatok fokozatosan egyre többet, próbáld dolgokra tanítani, mutasd meg neki, milyen egy igazi, boldog kutya élete, keressetek haverokat, és szerintem fokozatosan fel fog oldódni. De ez időbe telik, hónapokra, talán egy évbe is, szóval sok-sok türelem és szeretet!

2018. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy 7 éves kutya nem öreg, még simán lehet 4 nagyon aktiv éve :)

Az, hogy nem játszik a kutyákkal, nem a világvége, de lehet, hogy ha sokat foglalkozol vele, eljártok sétálni, idővel talál magának barátokat, akikkel játszhat.

Nekem is van egy kiskutyám, aki nem szivleli az olyan játékot, ahol egy 30 kg-os kutya folyton rálép, felboritja, de ez szerintem érthető is.

Attól, hogy 7 éves még simán viheted suliba, gondolom a néni nem képezte még ki a bh vizsgára vagy obediencre(viszont, ha mégis, akkor a gyakorlás sose árt ;) ).

A szobatisztaságra szoktatás(avagy a pelusról leszoktatás) egy hosszabb harc lesz, de jó az az irány, amit leirtál.

Ha tényleg kövér, akkor adjatok neki kevesebbet enni és ugye próbáld minnél többet mozgatni.

2018. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Josera tápot adunk neki. Azt mondta a doki hogy eloszor mozgassuk többet mint eddig volt. Elvan hízva szaporitott csivava ahoz kepest egeszseges es szep kutyus nem az alja helyerol valo az anyukaja tks volt az apukaja szulei is. Szoval mem az a minden fele de csivinek mondott ( bar azok is nagyon cukik)
2018. márc. 26. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!