Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki betör a területemre,...

Ha valaki betör a területemre, esetleg bántani is akar, a kutyám pedig súlyosabban megsebesíti, esetleg megöli, mi van? Elpusztítják a kutyát?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem történt ulyen. De kíváncsi vagyok, hogy mi van ilyenkor.

Azt tudom, hogy ki kell rakni, hogy harapós kutya. De nem a kutya sért ilyen esetben területet, hanem az ember.


2018. márc. 25. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom pontosan a jogi következményeket, de nem egy történetet hallottam róla hogy még ilyenkor is a kutyát hozták ki hibásnak...az nem baj hogy az illető betörő vagy gyilkos, a kutya megtámadta és még az ő ügyvédjének áll feljebb. De biztos vannak akik jobban tisztában vannak a jogi háttérrel és pontosan le tudják írni, mi milyen körülményektől függ.
2018. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Mivel kint van a figyelmeztetés és az illető magánlaksértést követett el, így elméletileg nem lehet hibás a kutya. Természetesen a sérült fél ügyvédje ezt ellenezni fogja, hiszen ezért fizetik. Ha ilyen történik, hívj rendőrt és mentőt egyszerre és egyből emelj vádat a betörő ellen.
2018. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Tavaly vagy tavaly előtt attól volt hangos a tv, hogy egy kutya kiugrott a kerités mögül és megölt egy öregasszonyt. A kutya az állatvédőrséghez került(szóval elvették a gazdájától) és veszélyesnek lett nyilvánitva, ami annyit jelent, hogy csak szájkosárral szabad sétáltatni.


Szerinted ezek után elaltatnának egy olyan kutyát, aki a területét védte a magánterületen belül, ahol ki is volt táblázva, hogy ha belépsz megöl a kutya?

2018. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Az arányosság elve érvényesül. A bíróság dönti el, hogy mi az a kutya által okozott sérülés ami még arányban áll a magánlaksértéssel.

A halál biztosan nem áll arányban, talán a könnyű testi sértés még igen. A harapós kutya felirat nagyon fontos, mivel így gondatlanság miatt a gazdát nem lehet felelősségre vonni.

2018. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

előzőhöz hozzátenném, hogy a magánlaksértés lehet pl. csoportosan vagy felfegyverkezve

tehát ilyen esetben a bent lakókra azért elég komoly veszély leselkedhet

Mindig az adott helyzet dönti el, és hogy a magánlaksértőnek mi lehetett a feltételezett célja. Pl. k rablás vagy besurranás és lopás vagy lopásból testi sértés lett stb.

2018. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
2013 óta alkotmányos alapjog az önvédelem és a magántulajdon jogos védelme. Az arányosság elve sokat változott, pl éjszaka vagy csoportosan vagy felfegykerzve történik a támadás a támadó/betörő élete is kioltható. Elég ha csak késránt, vagy éjszaka van és nemlátod van-e kése már megszűnik az arányosság elve.
2018. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem.

És mi van, ha nem engem, hanem a kutyát próbálja meg bántani, vagy megölni? Mert a kutya egy szimpla betolakodót max. elkerget,megkap de ha ütni próbálja stb.

Mert a kutya is mentheti az életét? Vagy az nem önvédelem?

Itt magánlaksértésről beszélünk.

Rengeteg itt a betörés. Egy kamera kelleni fog.

2018. márc. 25. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Az oké hogy alkotmányos a magántulajdon védelme, de mi van azzal a bácsikával aki villanypásztorral körberakta a veteményét a színesbőrű tolvajok ellen, és egyet úgy megrázott az áram aki lopni akart hogy belehalt. Értem én az arányosság elvét is, de gyakorlatilag felháborító hogy még a rossz szándékú emberek mellé áll a törvény.
2018. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az arányosság elve érvényesül."


Nem hiszem, hogy a kutyám megkérdezné, miért jött, és ha csak betörni, akkor kicsit harap, ha fegyvere is van, akkor nagyot harap...


Férjem is mindig mondogatja, ha ilyen lenne, biztos, hogy senkinek nem hagyná, hogy a kutyát akár csak elvigyék tőlünk. Mert minket védett, "tette a dolgát". Még ő is jól megruházná a betörőt. Aztán lehet feljelentést tenni.

(nálunk mindkét utcafronton kint van, hogy harapós kutya)


Szerintem ügyvédtől is függ.

2018. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha téged ér támadás a saját portádon, az bőven kimeríti a jogos védelem fogalmát, tehát a kutyát nem fogják elpusztítani..

"a törvény meghatározza, melyek azok a védett jogi tárgyak, amiket ez a bekezdés oltalmaz: személyek, javak, közérdek. Szükséges a védekezésnek az a mértéke, amely ahhoz kell, hogy egy ilyen támadásnak véget vessen. Ha a védekező ezt a szükséges mértéket ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi, nem büntethető. Ha azonban a támadás vagy a fenyegetettség véget ér, akkor megszűnik a jogos védelmi helyzet. Tehát ha valakinek az életére törnek, de a támadást elhárítja, a támadó pedig már menekül, a megtámadott nem mehet utána és ölheti meg, mert ebben az esetben már erős felindulásban elkövetett emberölésért felelhet."

Úgy tudom, jelenleg ez a törvényi rendelkezés. Ilyen esetben a kutya "önvédelmi fegyver"..

A "Harapós kutya" táblát azért érdemes kitenni.

2018. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!