Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni? A...

Ilyenkor mit lehet tenni? A rendőrség nem csinált semmit.

Figyelt kérdés
A szomszéd valami drága macskát tenészt, van neki 15-20, ezzel vállalkozik. Nekünk volt két keverék kutyánk, egy éve költöztünk oda. A szomszéd sokszor jelezte, hogy nem kéne oda kutya, majd felhúzott egy nádkerítést, hogy a kutyák ne vegyék észre a macskákat, Nos a kisebbik 5 éves németjuhászunk kiásta és átment, és egy kismacskát megölt, amire a szomszéd kirohant és agyonütötte amelyik átment és az épp átmászni készülő másikat is egy kapával, majd mikor a barátom ezt számonkérte, üvöltözni kezdett velünk, és kihívta a rendőrséget, akik még minket vegzáltak. Mi van ilyenkor?

2018. márc. 25. 19:37
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
menjek az idegeire, aztán verje agyon a férjem meg engem....
2018. máj. 4. 16:06
 32/33 anonim ***** válasza:
60%
Sztem is a macskásnak van igaza. Neked kellett volna megerősíteni a kerítést.
2018. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
67%

A macskásnak abban igaza van, hogy a ti felelősségetek, hogy a kutyátok a telketeken maradjon. A kutyák elpusztítása már vitatható, de még mindig mondhatja, hogy rátámadtak és akkor a jog is mellette áll.

A pattogása szerintem egészen addig etikus, amíg az ő macskái mindig telken belül maradnak és semmilyen állatnak nem ártanak. Amíg madárról, gyíkról van szó, addig természetvédelmi kérdés, viszont nálunk már csibét és fiatal nyulat is intézett el más macskája. Érdekes ez a kettős mérce, hogy a szabadságszerető macska teljesen elfogadott dolog, de az önsétáltató kutya (nagyon helyesen) nem.

2018. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!