Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk xilites süteményt...

A kutyánk xilites süteményt evett. Többi lent?

Figyelt kérdés
Sajnos messzebb volt a legközelebbi állatorvos aki hajlandó volt segíteni így kb 3 órával utána értünk oda mint meg ette. Hánytatót kapott. A doktornő szerint így nem kell aggódni mert a gyomor ürítés kb 6 óra és bőven belül voltunk. Van okunk aggódni azért? Tapasztalatok?
2018. márc. 25. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha kijött minden, amit megevett nem lesz gond.

Gondolj bele, hogy még ha mérget eszik is egy állat, ha meghánytatják és kijön a méreg, nem történik baj.

Gondolom, hogy felesleges mondani, hogy legközelebb figyeljetek jobban.

2018. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nálunk történt a dolog, vendégségben voltunk eszünkbe sem jutott sajnos de legközelebb erre is figyelünk :( kijött minden még az aznapi ebédje is. (a sütit kb 1-2 körül ette, elcsente..) csak aggódunk mert az interneten mindenfélét lehet olvasni hogy még így is lehet hogy károsodott a Mája :/
2018. márc. 25. 21:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Mekkora mennyiségben evett amúgy belőle? Letudtátok osztani, a dokinak megmondani kb.? Megevett egy zacskó süteményt, vagy egy felet a németjuhász méretű kutya?
2018. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
5 kg, 6 hónapos kiskutya. Kb 4-5 szelet sütit evett meg amire észbe kaptunk. Az egész tepsi sütibe volt fél bögre xilit.
2018. márc. 25. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus? Egyébként szerencse hogy egyből rohantatok vele, ennyitől simán elpusztult volna. Viszont legyen ez egy jó lecke arra, hogy a kutyának nem kell adni semmit az ő ételén és jutalomfalatjain kívűl, így minden ilyen baleset megelőzhető.
2018. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen egy életre meg tanultuk az biztos. Otthon nem lopkod kaját soha nem is értem :/ jól van szerencsére csak aznap este volt levert (szombaton történt). De az a hánytató miatt is lehetett. Remélem már nem lesz baj, vagy még lehet hogy rosszabbodik szegényke? :/
2018. márc. 26. 09:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha gáz van szólj a dokinak. De sztem nem lesz baj, ha kijött minden.
2018. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én annyira parázok ettől a xilites/nyírfacukros dologtól, hogy amikor hallottam róla kidobtam az egészet. Szerencse, hogy nem vagyunk rászorulva, csak egészségvédelmi célból tartottunk otthon.


A kutyám nem lop,de hiába a legnagyobb odafigyelés, ha pl. véletlenül kiborul, kiömlik, vagy leesik egy darabka süti ha vágsz belőle parányi mennyiség is tragikus lehet...

2018. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Ja, én is eltüntettem otthonról a nyírfacukrot. Lehet helyette például eritritolt használni, persze azt se kell neki adni, de ha véletlenül eszik belőle, legalább nem lesz baja.
2018. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Otthon nálunk sincs semmi ilyen amióta kutya van. Nagyon megijedtem :( de szerencsére azóta is ugyan olyan kis rosszcsont úgy hogy remélem ennyivel meg úsztuk.
2018. márc. 26. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!