Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet önkéntesnek...

Hogyan lehet önkéntesnek jelentkezni?

Figyelt kérdés

Szeretnék önkénteskedni egy menhelyen,igazából még nem néztem ki pontosan melyikben. (Budapesti vagyok) Mi a menete ennek, írni kell nekik vagy telefonálni? Vagy egyszerűen "besétálni" és személyesen megbeszélni? Gondolom,azért ők is "válogatnak" valami alapján,nem?

Azért szeretnék önkénteskedni, mert majd szeretnék kutyát egyszer. 17 éves vagyok, 1-2évig még biztos a szüleimmel fogok lakni,addig nem is tervezem,majd csak ha külön élek. Addig még pénzt is gyűjtök,van diákmelóm is,suli mellet keveset tudok dolgozni de nyáron meg sokat.Kiszeretném deríteni,hogy mennyire nekemvaló egy kutya,mert még sosem volt,de nagyon szeretem őket.És ott gondolom van lehetőség sétáltatni etetni őket stb,kicsit belekóstolnék a kutyások életébe. (Persze tudom ez nem ugyanaz mintha a sajátom lenne,de a semminél több)

Mit tanácsoltok hogyan lássak neki??



2018. márc. 26. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha felhívod őket es beszélsz velük. Én a Lelencet tudom javasolni (igaz ők pest mellett vannak tehat.lehet, hogy az a távolság miatt nem jöhet szóba) a heroszt illetve a budaörsi menhelyet. Nemrég fogadtuk örökbe, sok menhelyen voltunk, ezek nagyon normálisnak tűntek.
2018. márc. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy lehet ideiglenes befogadónak is jelentkezni. Ebben az esetben a kutya költségeit a menhely állja, neked csak a helyet kell biztosítanod. Nyilván közben folyamatosan keresik a gazdit, tehat nem marad örökre nálad. Ha ilyenben gondolkozol, akkor keresd a füzesabonyi állatvédőket ők itt pesten is tevékenykednek. Menhelyük nincs, csak ideiglenes befogadókkal dolgoznak.
2018. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ennyit kellett volna tenned, három szót beírni a keresőbe. Naggggyon komolyan akarod te ezt az egeszet...

2018. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! A távolság nem gond,olyan maximum 50 kilométerig belefér, apukám bevállalta hogy elvisz,ha ő nem akkor anyukám,ha közelebb van megyek egyedül.

Nekem is eszembe jutott hogy ideiglenesen befogadnék,de ez is csak akkor lehetne ha már külön élek :/ Ide sajnos nem jöhet kutya,szüleim szeretik őket végülis de nem akarják hogy legyen,mert nem férne bele az időnkbe szerintük. de most nekem is sokat kell tanulnom meg ha tudok melózok,szóval nekem sem lenne túl sok időm,tehát hogy több óra napiszinten. Heti 2x tervezem az önkénteskedést ha összejön :)

2018. márc. 26. 18:05
 5/6 A kérdező kommentje:
#3, nem tudom miért vagy ideges,én tapasztalatokra is kiváncsi vagyok,ez az oldal meg kérdezésre van, ne idegeskedj már és ne bunkózz ..
2018. márc. 26. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam így volt:

Kinéztem neten egy szervezetet, láttam hogy lehet náluk önkénteskedni és írtam nekik egy e-mailt hogy ha van-e szabad helyük.

A szervezet vezetője felhívott, egyeztettünk egy találkozót ahol átbeszéltük hogy milyen feladatok vannak, miben tudnék segíteni, hogy érek rá stb.

Ezután pedig a megbeszéltek alapján mentem heti párszor, ahogy időm engedte.


Először is nézz ki egy-két helyet ahol szívesen önkénteskednél. A menhelyek weboldalán szerintem találsz is erre vonatkozó információt (jelentkezés menete, feladatok, stb.) Ha nincs ilyen infó akkor pedig személyesen vagy telefonon/e-mailben is érdeklődhetsz.

2018. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!