Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én gondolom és veszem...

Csak én gondolom és veszem észre a kutyámon hogy egy inzenzív futkározós fél óra többet ér mint egy 1,5 órás séta?

Figyelt kérdés

Ugy vettem észre a kutyámon hogy ha leviszem és elengedem játszani más kutyákkal fél órát sokkal jobban elfárad mint mikor 1-1,5 órát sétálunk.

Sőt agyilag is jobban elfárad a futástól.

Nektek mi a véleményetek, tapasztalatok?


2018. márc. 26. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz
2018. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Én 8km/órás sebességgel sétáltatom a kutyámat, kb 30 percet. Ha lemarad, fut utánam, nagyon el tud fáradni.

Az egyenletes tempójú futást is kb 30 percig bírja, de akko km-ben megyünk többet.

De mindegy mit csinálunk, 20-30 perc alvás után ugyan olyan aktív, mint pl futás előtt. És most egy nagytestű, 11 éves kutyáról van szó.

2018. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Séta nem fáraszt.


Én is ha tehetem inkább futtatom,ugráltatom a kutyát 20-30 ig,több értelme van,mint 1-2 órát csalingázni össze vissza,persze annak is meg van az előnye,mert a kutyák szeretnek sétálni,lételemük felfedezni a világot. De lefáradni csak futással tudnak leginkább :)


Van,hogy meló után nem mindig van lelkesedésem 1 órát lent lenni vele. Így labdázunk intenzív 15 percet és 10 percig ugratom padokra,fákra,játszótéri dolgokra,trükközik vele. Ebbe egész jól elfárad :)

Kistestűm van.

2018. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Séta szerintem sem fáraszt, mint ahogy te sem fáradsz el közben :)


Az én kutyám amúgy legjobban nyáron fárad el, egy jó kis agility edzésen, ahol kb 10-15 percig van a pályán, főleg, ha a pálya nehezebb, mint egy versenyen :)

2018. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szereti a társaságot, megbeszéli a többi kutyával szagok stb útján hogy mizu.Ők kutyák és kell ez az inger neki. Én egyszer 4-5 órát sétáltam a városban a kutyámmal, nem igazán fáradt le, csak egy órára. Aztán már ment volna megint. De ha bicóval futtatták ismerős gyerekei - én ilyet sose :D akkor két óra alatt elfáradt.

Agyilag persze, a kutyuk közti kommunikáció stb meg a futás miatt.

2018. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hamarabb elfárad az enyém is birkózásban/labdázásban, viszont nagy szaglászó. Egy egyórás pórázas, szaglászós séta a városban szintén nagyon le tudja fárasztani, főleg agyban. Legalábbis én így tapasztaltam.
2018. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!