Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lemérgezték a kutyám. Tehetek...

Kutykuruttty kérdése:

Lemérgezték a kutyám. Tehetek még érte valamit, hogy növeljem a túlélése esélyeit?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A tünetek alapján patkányméregre gyanakszom, ugyanis véreset ürített, és abnormálisan sokat. Orvos már látta, injekciót is kapott. Félóránként-óránként itatom vízzel, hogy a folyadékveszteséget pótoljam.

Főként az érdekelne, hogy van-e bármi a fent leírtakon kívül, amivel növelhetem az esélyeit a túlélésre?



2018. márc. 26. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Sok tej ill. K2 vitamin akár emberi vitamin tabletta.
2018. márc. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó orvosnak tartod akihez vitted, akkor többet nem tehetsz, mint amit teszel. Nyilván az orvos is "K" vitamin injekciót adott neki, ez a patkányméreg ellenszere.


Egyetlen esélye van a túlélésre, ha azonnal és időben vitted orvoshoz. Itasd és szeretgesd!

Kívánok szegénykének mihamarabbi felépülést!

2018. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Még annyit, hogy most semmiképp ne adj a kutyának tejet!

Ha a gyomra, belei véreznek, egy hasmenés csak rátenne a lapátra!

Olvass "kutya és a tej" cikkeket!

Csak vizet!

2018. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Hánytatást orvosi szenet nem javasolt ?
2018. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tejet én sem adtam neki, nem is fogok. Az akkor lett volna jó, ha még időben észrevesszük, most már elkéstünk vele.

Az a helyzet, hogy én csak késő délután értem haza, szüleim pedig 2-3 óra körül. Délelőtt nem volt itthon senki sem, tehát nem tudjuk pontosan mikor is evett mérget.

A széntablettára rákérdezek majd, amikor holnap ismét jön a doki a K vitaminnal.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. márc. 26. 19:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Sajnos amikor már a bele vérzik, akkor már hiába hányatja.

A beevéstől számított 1 órán belül lehet vele próbálkozni, utána már továbbmegy a gyomorból.

2018. márc. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
A jövőre nézve éjjellátó kamerákat javasolok a telekhatárokra.
2018. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Sok folyadék meg ha lehet kaja kismennyiségbe, esetleg testhőmérés. Nem vagyok jártas a dologba de mikor mamám kutyáját megmérgezték ennyit tudtak vele csinálni a többit a doki intézte
2018. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A túlélési esélyeit semmivel nem tudod növelni, minden azon múlik, hogy időben kapta-e a K vitamin injekciót.
2018. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, hogy telt az éjszaka és hogy van a kutyus?
2018. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!