Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik normál után mini és...

Létezik normál után mini és extramini csivava? Vagy az már csak genetikai hulladék?

Figyelt kérdés
2018. márc. 27. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hulladéknak én sosem neveznék egy állatot sem. Azért ennél illik jobban tisztelni őket.


De a mini és extra mini, teacup és hasonlók a kiéheztetett, sokszor beltenyésztett, alulfejlett kutyák.

2018. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat! Én is többre tartom az állatokat, mint a legtöbb embert. Csak a hülye barom állat rokonom (kutyatenyésztő) azt mondta a csivavámra, hogy nem mini, hanem genetikai hulladék...
2018. márc. 27. 19:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget ha csúnyán is, de megragadta.
2018. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem a kutyádat akarta ezzel ledegradálni, hiszen ő semmiről sem tehet. De attól még lehet, hogy genetikailag hibás, beteg és amiatt ilyen kicsi. Sajnos nagyon elterjedt szaporítók között, hogy alulfejlett, beteg kutyákat adnak el drágán, mert ilyen olyan extra mini. Az emberek meg megveszik, mert kicsi és cuki,de abba nem gondolnak bele, hogy azért kicsi, mert a szülei rokonok, ő pedig rendellenesen fejlődik, és sokszor fájdalmai is vannak. A tisztességes tenyésztőket gondolom még az is zavarja, mikor előbb veszik meg a beteg kutyát mert az olcsóbb, mint egy szép, egészséges kölyköt tőle. Meg tudom érteni.
2018. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szóval akkor igaz.
2018. márc. 27. 19:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez sajnos igaz. Yorkinál, csivavánál, még egyes spicceknél is be vett szokások az olyan tartási és szaporítási körülmények, amik mellett kicsi, alulfejlett egyedek lesznek. De a legnagyobb baj az, hogy az emberek megveszik ezeket a kutyákat. Az ilyen gazdák miatt vannak ilyen szapoítók.
2018. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az enyém 3 kilós. Gondolom az "mini"... ?

A tesómé már 3 kiló feletti.

2018. márc. 27. 19:50
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Csivava/Testtömeg

1,5 – 3 kg

2018. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

A 3 kg a standard súly felső határa a csivavánál, szóval normális súlyú a kutyád, a tesódé nagyobb az átlagnál (amennyiben nem azért nehezebb, mert elhízott).

Mini meg extramini csivava nem létezik, ezt a szaporítók szokták kitalálni a jobb eladhatóság érdekében. Bár őszintén, nem értem, hogy miért akar bárki is egy 1.5-3 kg közötti kutyánál minibbet...

2018. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Elszomorító volt ezt megtudni. De annak örülök, hogy az enyém még akkor normális! Azt hittem nem. Köszi a válaszokat!
2018. márc. 27. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!