Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Krumplit lehet adni a kutyának?

Krumplit lehet adni a kutyának?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvastam, hogy nem lehet, de pár helyen meg, hogy nyugodtan. Az enyémek eddig nem kaptak. Múltkor összevesztem az eladóval is, hogy krumplis tápot ne ajánljon. Ti szoktatok adni? Ha igen, akkor hogy mibe? Nyilván nem házikosztot. De akkor, miben nyilvánul meg a krumpli adás?
2018. márc. 27. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Lehet adni, baja nem lesz tőle (főve, bár édesburgonyáról hallottam, hogy lehet nyersen is). DE! Igazából felesleges. Mi célból adnád neki? Mit eszik alapból a kutya? A krumpli szénhidrát, alapjáraton nincs rá szüksége a kutyának. Sport és munkakutyák szoktak kapni verseny előtt, mert energiát ad. Hobbikutyáknál felesleges, hízlal.

A tápokban is lehet, egy fokkal jobbfajta szénhidrát mint a gabona. De itt is inkább a mennyiség a lényeg. Minél kevesebb annál jobb, hiszen ezek csak a töltelékek, a kutyának fontos, és általa hasznosítható tápanyagok a húsban vannak leginkább.

2018. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell, nem kutyának való, képtelen megemészteni. Az édesburgonyával már más a helyzet. A tápok szerintem azt tartalmaznak, nem sima krumplit.
2018. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régi kb. 30 éve elavult álláspont, hogy a kutyák nemtudják megemeszteni a burgonyát. A hagyományos burgonyára ugyanaz igaz mint a rizsre, jól megfőzve adható a kutyának, megemészti. Édes burgonya nyersen is mehet.

Olyankor szuktuk adni amikor a főtt rizst, ha gyomorrontás miatt 1-2 nap kimélő kaján van a kutya.

Egyébként tápozunk. Tápokban a rizs és a köles mellett ezzel szokták kiváltani a gluténtartalmu gabonákat.

2018. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!