Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki vagy bichon?

Yorki vagy bichon?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam?

2018. márc. 27. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ne vegyél, fogadj örökbe menhelyről.
2018. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a yorkit,

egyébként egyes! lehet, hogy a kérdezőnek is az a terve és nem is az volt a kérdés.

2018. márc. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Megint itt az indokolatlan menhelyharcos hurrá. Ha két konkrét fajtát mond minek kell erőszakoskodni az örökbefogadással???


Kérdező mi alapján kérdezes? Nem tudhatjuk hogy neked melyik tetszik és melyik illene jobban hozzád. A yorkie az terrieres és pörgősebb, a bichon szerintem családbarátabb kutya.

2018. márc. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ezért:

Sintértelep egy kutya szemével


,,A gazdánk adott ide le minket mert már nem kellünk neki, vagy az utcáról fogtak be minket hurokkal.

Mindegyikünknek megvan a maga története, esténként, amikor a kétlábuak elmennek és nyugalom száll a telepre, az újonnan jöttek mesélnek.

Bennük még frissen él a kinti világ emléke a fű érintése a talpukon és a forró aszfalté, amely éget.

Akik kóboroltak mesélnek a kóbor életről az állandó bujkálásról és menekülésről, az éhezésről meg arról is, hogy a parkban megbújva a bokor alatt milyen szépek a csöndes hajnalok.

Hogy időnként egy-egy kétlábú, lökött nekik egy kis kenyérhéjat vagy pár falatot. Sokan mesélnek arról, hogy a gazdájuk bántotta, láncra verve tartotta őket, ők mégis szerették és ragaszkodtak hozzá.

Mindent elfogadtak, a legkevesebbel is beérték, mégis kidobták őket.

Vannak közöttünk olyanok is akik megijedtek egy durranástól és világgá mentek, vagy valami ellenállhatatlan illat után vérüktől űzve elszaladtak és nem találtak vissza.

Ők bírják a legrosszabbul, hiszen szerető gazdájuk valahol vár rájuk és ők reménykednek, hogy visszatalálnak otthonukba.

Egy kis ketrec az otthonunk némelyikünk, a nagyobbak, megfordulni sem tudnak, olyan kicsi a hely.

Kapunk ugyan enni és inni, de soha nem eleget, mindíg éhesek és szomjasak vagyunk.

Sokan közülünk betegek de gyógyszer nincs.

Hallgatjuk egymás zihálását a taknyos szörcsögéseket, a fájdalom kis neszeit.FÉLÜNK.

Nem tudjuk mi vár ránk.

Vannak akik feladták a reményt, megtört szemükben nem csillan már meg a fény.

De vannak akik még bíznak, akik csóválnak ha egy ember hozzájuk szól, még nevetni is próbálnak.

Látogatáskor ugatunk, kiabálunk rám figyelj kedves kétlábú, engem vigyél ki nem látod milyen nyomoruságosan tengetem a napjaimat?

Jó kutya leszek védeni foglak és őrizni és szeretni és sok puszit adok.

Ne hagyd, hogy altatás legyen a sorsom, még annyi szép év áll elöttem!

Még szeretném érezni a szellő érintését a bőrömön.

Még szeretnék beleszimatolni a fagyos téli levegőbe a parkban séta közben, még szeretnék futkározni, labdázni még szeretném érezni a húsleves ízét arról álmodom, hogy este a fejemet az öledbe hajtom és úgy alszom el."

2018. márc. 28. 07:30
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Én nem szeretem a yorkikat,mert sajnos a lakosság 95% olcsó szaporítós idegbeteg yorki jellegű kutyákat vásárolnak amiknek igazából szinte közük sincs a yorkihoz.


Sajnos bichon család is erre jutott.


Nekem bichon Frise-m van aki jelenleg 16 éves,illetve van egy 7 éves havanese-m is.

Választani kéne bichon családból vmelyik fajta.


De csak és kizárólag tenyésztőtől,törzskönyvvel!!!!

2018. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
4-es, attól mert te ‘idegbeteg yorkikkal’ találkoztál eddig, amit még te se tudsz hogy 100%-ban yorki, akkor ne érvelj ellene. Bármilyen kutya lehet idegbeteg regeteg okból kifolyólag.. 1-es, menhelyről is lehet örökbefogadni 1, 2 ezek a kutyák olyan embereknek is lehet választás, akik allergiásak a kutyaszőrre és nem tehetik meg ezáltal hogy akármilyen kutyát örökbefogadjanak/vegyenek. Amúgy a kérdésre válaszolva én a yorkit bátran ajánlom mert nagyon nagy formák!:)
2018. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocsi nem 4-es, hanem 5-ös
2018. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!