Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta ami...

Van olyan kutyafajta ami alapvetően jól kijön a macskákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék majd egy kutyát,év vége felé vagy jövőre.Van egy 2 éves macskám,szelíd de eléggé rettegős,életében 2x találkozott kutyával.

Arra vagyok kíváncsi van-e olyan kutya, ami alapból jobban kijön más állatokkal,pontosabban cicákkal.Tehát hogy nem érez ösztönt hogy folyamatosan kergesse,stb. Vagy ez kizárólag nevelés kérdése? Amúgy lakásban élünk,nagy termetű nem jöhet szóba,csak kicsi vagy közepes . Ami KÜLLEMRE tetszik pl a schnauzer,tacsi,spániel,mopsz. Aztán lehet ezek abszolút nem lennének hozzám valóak,nem tudom :D Időm lenne rá,reggel fél óra,munka után fél-1 óra, és este 1 óra. (csak azért írom,hátha ezekalapján már kilőve ezek közül egyik-másik)

Természetesen utánajárok,meg felveszem majd a kapcsolatot tenyésztőkkel, de szeretném kicsit leszűkíteni a kört, mondjuk 2 fajtára.

Aki kutyát és cicát is tart,írhatna tapasztalatot ! Vagy félős cica mellé "szemétség" kutyát venni,mert mindig rettegni fog? Ezen is gondolkodtam már, de szerintem hozzászokna,ha nem érezne veszélyt,nyilván idegen 35kilós kutyáktól retteg,de ha hazavinnék egy kiskutyát,csak nem félne...mit gondoltok?


2018. márc. 28. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nevelės kėrdėse. Am kölyökkel nem lesz gond összeszoktatni.
2018. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölyök lesz a kutyus,akkor könnyebb dolgotok lesz. Egyébként csak jól meg kell nevelni. :D
2018. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Bármelyik kutya összeszoktatható cicával.

Nekem is volt 2 olyan kutyám(a 3 közül), aki eredetileg nem bírja a macskákat, amikor örökbe fogadtam is azt mondták, hogy megöli őket. De úgy alakult, hogy találtam két kis kidobott bébicicát, hazahoztam őket, elvégre ott nme hagyhattam őket, menhelyre nme volt szívem bevinni őket, így hát kénytelenek voltak megbarátkozni velük. Szépen össze lettek szoktatva és nincs semmi probléma velük. Bár az tény, hogy kint az idegen cicákra még mindig ugranak, de legalább a sajátokat szeretik, az ételt is elvehetik a cicák a kutyák táljából, kutya simán erréb megy és átadja neki a helyét :D

2018. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

35 kilós kutyám volt volt, ami az utcán imádta kergetni a macskákat. De amúgy csak azért, mert játszani akart velük. :)

Mikor nagyszülőnél a macskával össze lett ismertetve, akkor öt percig nagyon izgi volt, kergette volna. A macska először megijedt, utána megállapította, hogy oké, kutya, lefeküdt aludni. Onnantól kezdve a kutya se nyaggatta, simán megmaradtak egy helyiségben.


Kölyökkutyával mindenképp könnyebb a szoktatás, mert már csak a mérete miatt sem fél annyira a macska tőle, plusz felismeri, hogy kölyök.

2018. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Menhelyi

Mert az annyira fog szeretni Téged, hogy mindent megtesz a kedvedért.

2018. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

#5: Laikus.. És amelyiknek rossz tapasztalata volt macskákkal?


A kutyafajták 98%-a ilyen

2018. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Félős macska mellé meggondolandó kutyát befogadni. A tacsi elég makacs, a snaci munkakutya. Mopsz vagy spániel (bár a spániel aktív lesz, erre figyelj) pl. jó választás lehet, ha mégis úgy döntenél hogy kutyust szeretnél
2018. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!!


Menhelyi keveréken gondolkodtam,de szerintem jobb a fajtatiszta abból a szempontból,hogy "kiszámíthatóbb" jellemre, nem igazán van benne a pakliban,hogy utálja a macskákat mert rossz tapasztalata van (Ha hülyeséget írok,elnézést,nyugodtan cáfolhatjátok ezt)


Hmm, akkor a schnauzer kilőve, gondolom én nem tudnám kielégíteni a mozgásigényét :/


Nagyon átgondolom még,mert több ember azt mondta hogy a macskával kicseszés,ha hazaállítok egy kutyával, bár szerintem megszokná ha pici lenne. Van telkünk a balatonnál,ott a szomszédnak van egy fekete pitbull keveréke, az 1x átjött és le akarta nyalni,meg ismerkedni vele, nem akarta bántani, de úgy megijedt,hogy beszaladt az autó alá és bekakilt :D de úgy gondolom ez csak azért volt, mert hozzá képest hatalmas a kutya, és hát szaladt felé stb, hiába "kedvességből" ő azt nem tudta.

2018. márc. 28. 15:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknak és a macskáknak alapvetően más a metakommunikációja, azért félnek a macskák. :) Pl. ha a kutya farkat csóvál, az nála kedvesség, játékosság, míg a macska támad, ha így csóvál.

Kölyökkel próbálkozz mindenképp.

2018. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően neveléstől függ, de érdemes lenne a vadászkutyákat, terriereket kizárni, ha nincs kutyás tapasztalatod még.
2018. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!