Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hós ivartalanított 10...

10 hós ivartalanított 10 kilós, közepes termetű foxi mixnek royal canin? Vagy milyen tápot?

Figyelt kérdés

Még pár óráig ivarosak vagyunk.

Párnap múlva tölti a 10. Hónapot.

Jelenleg a pro plan lazacos tápját kapja. Pontos nevet nem tudok kimérve vásárlom korának valót.

Úgy hallottam több nála kisebb kutyástól és két olyantól akiknek alacsonyabb de súlyban hasonló kutyajuk van,hogy a royal canin jó táp. Ivartalanitotaknak a light ( azt hiszem).

Ki mire esküszik?

Nem hororr áron.


2018. márc. 28. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A royal rossz táp horror áron, ezt elhiheted nekem. Ennek az árán megengedhetsz magadnak nagyon sok jó minőségű tápot még kedvezőbb áron, Brit Care, Brit Premium, Josera, ha kicsit drágábbak is szóba jöhetnek akkor Orijen, Acana, Eukanuba, Applaws stb. Mindnek van ivartalanított kutyák részére gyártott tápja.


A royalról azért hiszik annyira azt hogy nagyon jó táp mert nagy a reklámja, az állatorvosokat fizetik azért hogy ezt ajánlják és sok gazdi hisz a dokijának, pedig ez csak a pénzről szól és ha megnézed az összetételét az árához képest nagyon kaka táp.

2018. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

En ezt hogy rossz nagy testu kutyastol hallottam.

Pontosabban azt hogy a kolykoknek meg nagy testuekbek rossz kicsi kutyaknak meg macskaknak jo. A macska royalt evett.

Koszonom valaszod. Joserat mg nezem arrol hallottam mar jokat.

2018. márc. 28. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsi kutya is kutya.


Van akinek beválik van akinek nem.


De alapesetben sokkal jobban hízik a kutya az rc-től.

Bár volt főnökömnek meg fogyott az rc-től a német juhásza.


5.5 kg volt az idős kutyám( kistestű)már vagy 2 éve. Rc gyógytápját kellett hogy adjam neki, 4 hét alatt 6,2 kg-ra hízott fel.


Ivartalan kutyák gazdái meg úgy rontják el,hogy sajnálják a kutyát és több kaját adnak nekik illetve jutifalattal tömik őket éjjel nappal. Én fiatalabb szukám sem hízott el,kaja adagja ugyan annyi már évek óta,szemre adom,de hízott el. És még több kutyást ismerek akiknek az ivartalan kutyája nem hízott el.


Nem kell agyon etetni, lehet vele mozogni és nem fog elhízni.

2018. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*de nem hízott el
2018. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egyébként Joserával etetek, mert annak jött be egyedül ebben árban a csirkeallergiás kutyámnak való bárányos változat.
2018. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyáknak nagyon kevés esetben szükséges "csak" az ivartalanítás miatt "light" tápot adni. Maradj annál ami bevált, maximum az adagon csökkents ha úgy látod hízni kezd, de szerintem nem fog. Ha szükséges a későbbiekben se a "light" kifejezést keresd, hanem a fehérje és zsír szintet nézd majd a tápokon. Ha hízásra hajlamos akkor 20-24 % közötti legyen a fehérje tartalom (NEM A HÚS tartalom!!!!) és 10-12 % között a zsír. (Az analitikus összetevőknél látod).

A Royal Canin alapvetően árához képest gyenge összetételű tápcsalád rengeteg gabonával, én nem venném meg a sajátomnak.

2018. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én farkastápot etetek meg húst
2018. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!