Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van fekete kutyája...

Kinek van fekete kutyája menhelyről vagy mentett? Mit takar pontosan a BDS (Black Dog Syndrome)? Miért nem szeretik sokan a fekete kutyákat?

Figyelt kérdés
2018. márc. 29. 07:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert idióták, sötét, buta, középkori szinten leragadt parasztok.

Mondjuk, akik ilyen szinten vannak, azok jobb is, ha nem tartanak kutyát, mert úgyis csak a használati tárgyat látják szegény blökiben.

Babonából nem szeretik, bár ezt sosem értettem, én úgy tudtam, hogy csak a fekete macskához kötődik babona, de hát úgy látszik, a kutyához is. Az agyatlanok biztos meg tudják magyarázni...

2018. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt a menhelyről egy koromfekete labrador beagle keverék kutyusom. Imádta őt mindenki, sajnos már nincs köztünk..
2018. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Szomszédnak volt, nagyon cuki kutya volt, kár hogy már nem él. Nekem meg volt fekete keverék kutyám egy utcabelitől és nem menhelyről. Semmi baj nem volt velük. Sőt ahogy megfigyeltem mindkét kutya nyugisabb és kis kezesbárányabb volt, mint mondjuk a későbbi zsemleszínű kutyám.


Egyszerűen az emberek buta előítélete....

Mint ahogy pl sok fehér bőrű ember tart a fekete bőrűtől. Na kutyákkal hasonlóképp van.

Vagy elég csak a hajszínt venni például: Hogy oda vannak a szőkéért, mondván az olyan ártatlan. Ja, csak a viselője olykor a legnagyobb r.ngyó a környéken, vagy akkora trampli, hogy... Érted már?

Így alakul, hogy menhelyeken előbb elkelnek a világos kutyák...

2018. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem előítélet, hanem ízlés. Valami miatt jobban vonzódunk a világos színű kutyákhoz. Talán kifejezőbb az arcuk. A gyerekeimnek is sokkal jobban tetszett a világos/foltos kiskutya az alomban, mint a fekete (aki az én kedvencem volt).
2018. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Fekete állatokhoz sok babona kötődik, ezért van az, hogy pl. októberben nem is adnak örökbe fekete kutyát/macskát jobb menhelyről. Ugyanis nem példa nélküli, hogy szerencsétlen állatokat áldozati báránynak használják. Aki meg komolyan gondolja, az nem fog megsértődni, amiért két héttel később kaphatja meg a kinézett kedvencet. :)


Egyébként a BDS inkább tapasztaláson alapuló megfigyelés, mintsem tudományosan alátámasztott tény. Mármint van rá sok kutatás, de mindegyik abból indul ki, hogy tapasztaltunk ilyet, hogy kevésbé viszik a feketéket, van-e máshol is ilyen? És vannak tanulmányok, amik megerősítik, de olyanok is, amik nem. Olvastam olyat is pl. hogy a tigriscsíkos kutyák még kevésbé kelendőek - gondolom azért, mert az meg alapvetően harci kutyáknál jelenlévő színváltozat.

Az, hogy "nem szeretik" az örökbefogadók a fekete kutyákat, az sokkal inkább ösztönös, mintsem tudatos választás. Világosabb színű kutyákról cukibb képeket lehet csinálni, ha ilyen módon válogatsz; kifejezőbb az arcuk, ha személyesen ismerkedsz; a társított dolgokról (babonák) nem is beszélve.

Ha meg nagy testű kutyáról van szó, akkor aztán pláne a dolog, totál sátánkutyája feeling. :-)

2018. márc. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Ezt a babonás dolgot nem hiszem, az emberek nem lehetnek ENNYIRE sötétek:S

Az már sokkal inkább igaz lehet, hogy egy fekete állatról nehezebb jó képet készíteni, mert sokszor csak egy fekete pacát látsz a képen:S A menhelyek képei meg sokszor nem a profi fotós kategória, pedig a neten keresgélés egyre elterjedtebb... Viszont amikor magánszemély akar elsütni besikerült alomot, akkor érdekes, tud jó képeket csinálni:)

2018. márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Én még sose hallottam arról, hogy nem szeretik a fekete kutyákat. És babonával kapcsolatban is csak a fekete macskát hallottam, de azt is valaki szerencsésnek, valaki meg balszerencsésnek tartja. Nekünk volt több fekete kutyánk, de sose gondolkodtam azon, hogy ők feketék :D

A fekete kutya szindrómának meg szerintem semmi köze a kutyákhoz. A black dog egy kifejezés angol nyelvben a depresszióra. Mondanak fura dolgokat, pl. a szomorú vagyok: I am feeling blue.

Ezeket tök értelmetlen szó szerint értelmezni és mindenféléket belemagyarázni.

2018. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is nemrég hallottam erről, meg észre is vettem, hogy a feketéket annyira nem viszik és nem értettem, hogy miért van ez.

Mert én személy szerint imádom a fekete kutyákat, talán azért ennyire, mert kiskoromban, mikor nagyon pici voltam féltem a kutyáktól és egy koromfekete németjuhász-kuvasz keverék lett az első barátom (4 éves voltam, akkoriban emberek közül sem voltak barátaim, ez máig se nagyon változott, de a kutyák terén annál inkább). Azóta pedig vhogy úgy hozta a sors, hogy csak fekete, illetve nagyrészt fekete kutyáim voltak(menhelyi, sintéres és talált kutya az összes).

2018. márc. 29. 09:37
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

"A fekete kutya szindrómának meg szerintem semmi köze a kutyákhoz."


Ez most kivételesen tényleg szó szerint érthető, az elmúlt 10-15 évben lett felkapott a téma a médiának hála, de maga a jelenség régebbi. :)

2018. márc. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is fekete mudim van és nagyon-nagyon sötét szomszédaim. :)

Mint 22éve. Amikor hazahoztam az első kutyát, a lépcsőház üdvöskéje, egy úgynevezett "hölgy" bekeményített. Azzal indított, hogy vigyem a lépcsőházból az ebet, mert

"fekete kutya halált jelent". Már megedződtem, hogy kell ezt a sok istenbarma állatot leszerelni, úgyhogy a legédesebb hangomon elrebegtem neki, hogy "Ja,ja! Krúdy Álmoskönyvében még esős időt is... esernyőt vigyen, mert a kutya marad!"

Azt a tébolyult rettegést! A fal mellé húzódott, ha meglátott minket. ( Komolyan megsajnáltam. Nem kutyafóbiás a csaj, csak ennyire a maga által lebutított világban él. Horoszkópokon, Investigation Discoveryn, napi jövendöléseken, csillagközi agymenéseken, világvége-váráson. Egy megelevenedett fekete lyuk. Amit a telefonjós mond neki, aszerint szabja a napi teendőit.)

Meghogy ő mennyire megeteti majd a kutyát "kicsi fehér porral". Kedves mosollyal tudattam vele, azt adja neki a Teremtő: olyan szilánkos lesz a karja, hogy a saját létezését is megbánja. Azóta is nehezen talál rajtunk fogást (a többi kutyást is marja)

Az én ebem is megfelel a békés egymás mellett élés feltételeinek.

Szobatiszta, nem ugat (nem, mint néhány lakótársunk, mikor féldelíriumban hazabotorkál).

Ellenem még egyszer bepróbálkozott. A yardokat zaklatta azzal, hogy "fekete rókát tenyésztek"! A kedves lakótárs hozta a mélynívót, azon meglepődnivaló nem találtatott. Hanem a hivatalos közeg meglátogatott! Eléteregettem az eb papírkáit. Szép lassan ráeszmélt a szerv, hogy télleg kutyát (Canis lupus familiaris) tartok.

Ráadásul kölyke sem volt még. Nem győzte az elnézést kéregetni.

( pedig nem is említettem neki, hogy ekkora paraszt létére legalább MAGYAR PÁSZTORKUTYÁKAT illene ismernie.

Hála istennek, azóta sokkal értelmesebbek a rend éber őrei. Legalábbis az "állattan" területén. )

A fekete kutya szindróma ezer fényévekre visszavezethető hiedelem a sok közül, amivel ma már tudatosan h.lyítik azokat, akik erre kaphatók. Régen babonának hívták, mára ugyanarra elegánsabb elnevezést kreáltak. Az emberek próbálják magyarázni a számukra magyarázhatatlant, attól félnek, amit nem ismernek. ( És amire azt mondják neki, hogy ("ettől,meg ettől félned muszáj!"). Mennyi, ma már ezen okból rettegett állatfajtát sodortak a kihalás szélére, a denevérektől kezdve bármit!

Guglinak pötyögd be : fekete kutyákkal kapcsolatos babonák, mítoszok, hiedelmek, vagy "fekete kutya szindróma" Számolatlanul kapod az infót. pl. [link]

2018. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!