Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valahogy lassítani a...

Lehet valahogy lassítani a kutya szőr növekedését? Milyen kefe ajánlott ilyen célra, hol kapható?

Figyelt kérdés

Nekem uszkár keverék kutyusom van, szóval a szőre alapvetően pihe, puha a hátán van egyfajta fedőszőr, ami egyáltalán nem hasonlít az uszkárszőrre, kemény és vastagszálú nem göndörödik annyira, csak hullámosodik.

Nagyon, nagyon nehezen tisztán tartható a szőre, ha már 2-3 cm-nél van, és nagyon nagyon nem bírja a meleget a drága kutyám. Április végén lett 3 mm-esre (legkisebb) leborotválva, de már május vége óta szenved szegény, mert már lgalább 1,5 cm a bundája, és nagyon melege van. Csak jövő hétre tudtunk időpontot kérni neki.

Tudom, nem lehet befolyásolni a szőr növekedést, de például ez a csudibudi furminátor és társai használhatóak erre a szőrtipusra? Ritkítja is a szőrt némileg? Pontosan milyen kinézetű kefét keressek?

most sima drót kefét használok, két napont kefélem, és sok szőr jön ki, mert ugye az uszkárhoz hasonlóan nem hullanak ki neki az elhalt szálak.


2010. jún. 11. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
az uszkár tudtommal nem vedlős fajta, így nem használható erre. De ennyi pénzért ha kicsit többet fordítassz rá már vehetsz egy kutyanyírót és akár havonta-félhavonta átmehetsz rajta
2010. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van, bár én félek hogy belevágok meg hasonló... Meg hogy nem tudom olyan szépen megcsinálni. Igaz nekem engedelmeskedik, meg nyugton marad, mert én vagyok afalkavezér, szóval lehet, hogy könnyebb dolgom lenne, mint a kozmetikusnak... :S Átgondolom a dolgot.
2010. jún. 11. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!