Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kölyök kutyát...

5 hónapos kölyök kutyát szeretnék volán buszon szállítani. Szerintetek felengedik a távolsági buszra, ha nem rendelkezik még oltási könyvvel?

Figyelt kérdés
200 km-re szeretném vinni a kicsit, de nem esett még át oltásokon. Azt olvastam, hogy ha hordozóban viszem, akkor fel kell engedniük pótdíj ellenében, de kicsit parázom, hogy ha nincs kis könyve, akkor nem engedik majd fel.

2018. márc. 29. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan miért nincs neki?

Nem biztos, mert bármikor elkérhetik...

2018. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bollocks ***** válasza:
100%
4 hónapos koráig kötelező megkapnia a veszettség elleni oltást, ennek bizonyítása pedig az oltási könyvvel lehetséges, szóval szerencséd van, ha csak a buszra nem engednek fel, mert ha egy túlbuzgó közteressel találkozol, simán megbírságolhat meg karantén alá helyeztetheti a kutyádat.
2018. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De mégis miért nincs oltási könyve? 4 hónapos korig kötelezően meg kellett volna kapnia a veszettség elleni oltást, ez a minimum. Meg a chip, ami nyilván szintén nincs. Ha meg esetleg frissen mentett kutya, ami teljesen immunizálatlan, azt szintén nem kéne hurcolgatni addig, amíg az oltásai nincsenek rendezve. Szóval igen, apellálhatsz a sofőr jóindulatára vagy hogy egy odacsúsztatott 500-as ellenében szemet huny, de simán meg is tagadhatja a felszállást.
2018. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem szállíthatod oltási könyv nélkül.
2018. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De miért nincsenek még oltásai?
2018. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bollocks ***** válasza:
75%
5: mert a kérdező kiskorú / éppen kitört a szék lába, és nem volt rá pénz / a nagymama tüsszentett és nem volt rá idő. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2018. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én vittem a kölyök kutyámat távolsági buszon (egyetlen egyszer) 300km-t mentünk. Igaz nálam volt minden irat, oltásai rendben voltak. Kiskönyv, szájkosár, póráz minden a kezemben. Semmit nem kértek szó nélkül felengedték csak az uti költséget kellett kifizetnem.

De amúgy tényleg miért is nincsenek rendben az oltásai? Nem mellesleg, a kutyád rohadt nagy veszélyben van oltások hiányában..ha már a pénzbírság nem is érdekel, mert a ti hibátok.. de kérlek, ha már kutyát vállaltál legyél felelős gazdija, és ne tedd ki életveszélyes helyzeteknek szegényt

2018. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 24.hu cikke

"Bocs.Szüleitek a ház tulajdonosai?Élnek még?


Amúgy elvileg joga van perre vinni az ügyet(hm ügyvédre telik-e?,mármint tesónak?)


DE hülye ha kikéri, utána ha a párkapcsolatával bármi történik, albérlet vagy hajléktalanszállóra megy?!


SAJÁT tapasztalat


Bátyám és nővérem nekem ajándékozták az anyai örökségűket,2012be,édesanyánk hagyatékián.2013ba növérem egyedül maradt 30 ezres rokkant nyugdijjával háza beuszott.Édesapánk hazahozta.2014 Februárjába elhunyt édesapánk is.Majd szeptemberbe nővérünk követte.


Bátyám az élettársával élt időközben.


De 2014 novemberében elhunyt az élettársa.Tesómat kirakták az élettárs testvérei,gyereke nem volt.


Naná hogy haza kényszerült.Más választása nem volt.Amikor felhivott gondolt rá hogy ha nem engedem be hivatkozik a tulajdonjogára meg az ajándékozásra.De erre esetünkbe nem volt szükség.Én tárt karokkal szivesen láttam a házba,nem érdekelt a házrész vagy tulajdonjog!


Amugy a mi ingatlanunk legjobb esetben ért 9 milliót, annak az egy harmada 3 millió,azért kapsz egy szarkupacot!


Bárki kerül hasonló helyzetbe,jól gondolja meg mit csinál!


"

Pesten 1 kutya chippelése akár 20 ezer forint is lehet.Vidéken olcsobb.Előre spórolni kellett volna rá.

Mi Márciusba szereztünk két kutyust,Január 15.én születtek.Most Május 18.án vittük a dokihoz.Március végén kérdeztük meg a helyi árakat a kalkulációhoz.15 ezer körülire mondta a doki,én 1 darabra értettem oltás +chipp+ chipp regisztráció!

Doki közölte hogy a 2 kutyus összesen 15, a pót féreghajtóval.

Lényeg a dokinál 14 ezer volt a két kutya lerendezése....

2018. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És? Akinek nincs rá pénze annak minek kell kutya? Meg mindek kell kettő? Drága mulatság igen.
2018. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!