Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a leghatékonyabb nevelési...

Shameless010 kérdése:

Mi a leghatékonyabb nevelési módszer egy doberman kölyöknél?

Figyelt kérdés

Van egy csodálatos 3 hónapos és 15 kilós dobink, aki kicsit agresszív. Sajnos nem a legokosabb teremtmény, de természetesen imádjuk. Viszont a rendszeres harapdálás mellett, játék közben néha bedurvul és erőteljesen ugat/harap minket. Nyilván a játékos harapdálás is féj, hiszen korához képes szerintem nagy és testileg fejlett kutya, de amikor "ránk támad" az valahogy más.


Vinni fogjuk kutyasuliba majd a nyáron, hátha ott fegyelmet és figyelmet tanul. A tanulás is nehezen megy, 10 perc intenzív játék után maximum 2 percig tud teljesen koncentrálni


Attól félünk, hogy elfajul a dolog és nem lesz elég a; majd kinövi, meg az enyhe orra csapás amikor harapdál.Idegrendszeri probléma lenne?


Valami jól bevált módszer? Előre is köszönöm a válaszokat.


2018. márc. 29. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Következetesség.


A 15kg nem túl sok egy 3 hónapos dobermannak? Olyan 10kg körül kellene lennie inkább.

2018. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, így leírva hihetetlenül hangzik! De nagyon gyönyörű. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen mellkasa meg tapija lesz! A feje is nagyon szép, ami nekem fontos volt, hiszen sajnos mostanában eléggá nyúlott a dobik feje, de tényleg ő meseszép. Sajnos nem egy világbajnok hoz illően okos, de hát nem lehet minden téren kiváló. Úgy érzem, mintha a sors keze lenne, hogy ilyen kinézet mellé ilyen mértékű agresszió párosult.
2018. márc. 29. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha eldurvul játék közben, akkor azonnal és következetesen leállítani (hangos nem!!, vagy egyéb használt parancsszó, ha ugat, eltolni, stb.), lerakni vagy elvenni a játékot (kutyafüggő, hogy mi a jobb), és utána levegőnek nézni akkor is, ha ő folytatná a dolgot.

Hamar meg fogja tanulni, hogy ez a viselkedés nem vezet eredményre.

2018. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy gyönyörű és hogy 15kg, csak éppen szerintem nem jó, hogy ilyen tömeges már most. 3 hónaposan az óriástestűek szoktak 15-17kg körül lenni.

Szóval inkább aggódom a kiskutyáért, hogy a túl nagy tömeg miatt szétcsúsznak a hirtelen növekedésben az izületei... A kiskutyát mindig szikáran kell tartani, nem jó ha gömbölyű. Látszódjon, legalább az utolsó néhány bordája...


Az agresszió nem jó. Hány hetes korban lett elválasztva az anyjától? Mert neki valamilyen szinten már meg kellett volna tanítani, hogy durva játék nincs. Nem hinném, hogy idegrendszeri probléma, egyszerűen nem tudja hol a határ. Ez azért baj, mert ha nem tanulja meg és egy kevésbé toleráns nagyobb kutyába fut bele, akkor annak csúnya vége lehet.

2018. márc. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A következetes, kellően határozott nevelés a legjobb. Következetesség=ha te azt mondod, hogy nem haraphat erősen, akkor sosem haraphat erősen. Ha időnként ráhogyod, pont azt tanítod, hogy téged ne vegyen komolyan.


Kutyaoviba már most érdemes lenne elvinni. Fél éves koráig túl sok rossz viselkedést tud összeszedni.

2018. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


8 hetes volt amikor elválasztották az anyjától.

2018. márc. 29. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A dobi pedig nagyon okos, értelmes kutya (kivétel lehet, ha esetleg egy szapis dobi, akinek a szülei nem voltak megfelelő idegrendszerűek).

A kutya jelenleg még csak játszik, ez még nem agresszió. Ezt a fajta játékot le kell állítani, illetve megfelelő mederbe terelni.

Erős rongy, rágókötél, zsinóros labda: ilyennel játssz vele, azt haraphatja, húzhatja. A játékot te kezdeményezd és te hagyd abba, még mielőtt a kutya kifárad. A játékát tedd el előle, csak akkor kapja meg, amikor játszol vele.

Ha titeket akar harapni, ugatni, támadni, azt ignorálni kell. Meg kell tanítani, hogy így nem játszhat veletek.

3 hónaposan még normális, hogy nem tud sokáig koncentrálni.

Ne várjatok nyárig, amint megvannak az oltásai, vigyétek kutyaoviba!

2018. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak nem tudja, hol a határ. Nekem goldenem volt, kiskorában néha ő is 'bedurvult', bár talán ez erős kifejezés. Lehet, hogy már unta a játékot, vagy pont túlzottan belemerült. Ilyenkor abbahagytuk a játékot. És bementem a házba, ő meg maradt a kertben. Lehet, hogy nektek is ezt kéne. Szóljatok rá, hogy 'nem!' vagy hogy 'elég!', amikor bedurvul.És hagyjátok magára 10-15 percre.
2018. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!