Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám séta közben "cikázik"...

A kutyám séta közben "cikázik" az utcán. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nekünk az a nyúlós (3 m) pórázunk van. Általában rövid pórázon szoktam sétáltatni. Csak az a baj, hogy ilyenkor mindig helyet akar cserélni, hol a bal, hol a jobb oldalamra jön. Múltkor el is estem benne mert a hajam le volt engedve és az arcomba fújta a szél el akartam onnan venni és a kutya pont elém jött. Próbáltam már azt is, hogy amikor helyet szeretne cserélni akkor húzom a másik irányba, de nem hagyja magát és annyira meg én sem vagyok erős hogy fél órán keresztül tartsam. Kutyasulira nincs lehetőségünk mert egy kis faluban lakunk, a legközelebbi kutyasuli 40 km-re van tőlünk :/

Valami tippet tudtok adni hogy hogyan szoktassam le erről?



#kutya #séta #helyet cserél
2018. márc. 29. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Melletted vagy mögötted vezesd a kutyát, a lényeg, hogy ne engedd előre. A nyakörvet tedd fülek mögé közvetlen, tehát minél feljebb, a póráz legyen rövid, de laza, csak akkor feszüljön, amikor korrigálod. Ilyenkor se húzd vagy akard megtartani, hanem egy apró rántás legyen, esetleg rásegíthetsz, ha mondod, hogy Vissza! vagy Nem! Vagy vmi hangjelzést.

Húzd ki magad, emeld fel a fejed, ne a kutyát nézd. Légy határozott és magabiztos. Így a kutya örömmel fog követni Téged.

Ha elértetek egy parkba, mezőre stb, ahol szabadon lehet, akkor ott engedd el, hogy elvégezhesse a dolgát, szaladgálhasson. Addig pedig Téged kövessen, ne engedd bóklászni.

2018. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Figyelmedbe ajánlom Cesan Millan sorozatát. Elég néhány részt megnézni belőle. Az 1. válaszoló is tökéletes választ adott. Mutasd meg a kutyának, hogy ki a főnök. Húzd ki magad, emeld fel az orrod, fejed, a szemed sarkából nézz le rá (ilyenkor egy beképzeld pics@´nak érzem magam sokszor, de mindig beválik :D ). Azt a kihúzható pórázt meg dobd el a kukába, vegyél helyette egy 1,5 - 2 m-eset. Az előzővel nem lehet tanítani. A kutya mindig melletted sétáljon, de úgy, hogy minimum 1 lépéssel mindig te légy elöl. Az, hogy most előtted cikázik az utcán, az azt jelenti, hogy jelenleg ő a főnök, a falkavezér. Nem nehéz ezt megtanulni, csak rá kell érezni. Én is 45-50 kg-os csaj vagyok, de nem jelent gondot a 35 kg-os kutyámat sétáltatni, helyretenni. Csak nekem fogad szót, én vagyok a falkavezére, pedig nem is kiskorától fogva van nálunk. Már több, mint 5 éves, de még a mai napig tanulunk új dolgokat. Soha sem veréssel, ütéssel neveltem. Elég felmutatnom a mutatóujjam (mint egy kisgyereknek, aki rosszat csinált), és tudja, hogy innentől kezdve rám kell figyelnie.
2018. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pórázfegyelmet kellene kialakítani. Ezt online nem fogod tudni megtanulni. Legfeljebb videókat keress a témában, az még valamennyire segíthet.
2018. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 aranyos121 ***** válasza:
2018. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem ezt a C Millan-féle "terroros" sétát. Semmi öröm benne nekem sem, a kutyának sem.

A flexit felejtsd el, az mindig feszes, tehát nem tudod megtanítani a kutyának vele a pórázfegyelmet, ami abból áll, hogy a póráznak sosem szabad megfeszülnie, ha megfeszül, az jelzés a kutyának, hogy vissza kell vennie.

Ha feszül a póráz, akkor több dolgot is tehetsz:

- lecövekelsz, és csak akkor indulsz tovább, ha újra laza lesz

- megrántod a pórázt, közben mondod, hogy "nem"

- irányt változtatsz, és a kutya kénytelen követni téged

Ezeket a kutya és a te személyiséged függvényében kombinálhatod is, meg kiválaszthatod, hozzátok melyik illik. Én az elsővel kezdtem, a másodikat a suliban erőltették, és (sajnos) rászoktam, a harmadikat én nem próbáltam. (Mi 5 méteressel sétálunk, legtöbbször szaladgálhat fel-alá, ahogy akar, csak ha rövidre fogom, akkor kell a közelemben, extrém esetben láb mellett jönnie)


Nekem még a láb melletti sétát is érdemes lenne gyakorolnod: folyamatosan jutifalatot adagolva, vezényszóval láb mellett vezesd 30-50-100 méteren, utána nagy dicséret!

2018. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lugoka ***** válasza:
Én megtanítottam neki, hogyha úton megyünk akkor a szélén menjen. Ha burkolt úton mentünk akkor mondtam neki, hogy "szélén" és közben kivezettem a szélére. 1-2 nap alatt megtanulta, csak folyamatosan gyakorolni kell mert ha van valami érdekes akkor kimehet az útra. Pár hónap alatt elértük, hogy 80% ba burkolt úton alapból megy ki a szélére. Vagy a "lábhoz" parancsot is gyakorolhatjátok.
2018. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!