Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyával mennyi ideig...

Kölyök kutyával mennyi ideig kell folyamatosan foglalkozni?

Figyelt kérdés
Szóval elhozom 8 hetesen, és vele kell lenni egésznap, nagyrészt alszik, meg eszik, és játszani ois kell vele...stb. És mennyi ideig kell vele lenni folyamatosan?
2010. jún. 11. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én az első másfél hétben voltam otthon vele, két vagy három napig ki sem mozdultam nélküle sehová, aztán mikor megszokta az új helyet kb. 3 nap után, akkor folyamatosan, de fokozatosan elkezdtem szoktatni az egyedülléthez (ami nem teljesen egyedül lét neki, mert nekem van egy másik kutyám is, ami azért könnyített valamennyire, de azért jött volna utánam és sírt így is).
2010. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Ez egy kutya nem? Fogod lerakod az udvarba amikor kimesz valamiert megsimogatod, jatszok vele azt cso. Tudod mikor ulnek mellette 3 napot.
2010. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy kertes házban lakik?
2010. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elhoztam a kutyusom, (bár menhelyes volt és 4 hónapos), egy hétig otthon voltam vele. Az első pár nap után fokozatosan el-eltünedeztem egy picit otthonról. Pl boltba. Először 5 percre, utána 10-15 percre, aztán fél órára.

Másfél hét után mentem vissza dolgozni, akkor is ebédszünetben még hazamentem levinni egy kicsit. Ha nem egyedül laksz, akkor könnyebb megoldani, hogy minél többet legyenek vele otthon. Sajnos én egyedül vagyok így rám hárul minden, de természetesen édes teher :):)

2010. jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, majd ha lesz kutyám, a későbbiekbe, akkor ha dolgozok, azért mégse maradhat egyedül otthon szegény, gondolom. Mondjuk jópár rokonom tudna rá vigyázni, csak hogy mennyi idő, amig már elvan otthon napközbe egyedül.
2010. jún. 11. 11:19
 6/11 anonim ***** válasza:
2 héttel számolj legalább.
2010. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék a bichonjukat egyedül hagyják otthon mikor dolgoznak. Ketten vannak, nem tud senki vigyázni a kutyára, még is kibír 8-9 órát egyedül. Csak legyen előtte víz, ha teheted sétáltasd meg mielőtt elmész. Ha haza jössz legyen játék, majd este megint séta.
2010. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne keverjünk össze egy 8 hetes kölyköt egy felnőtt kutyával. Ha egyedül hagyod mindjárt 8-9 órát soha nem lesz szobatiszta, egy csomó mindent sokkal nehezebben fogsz neki később megtanítani és szét fogja szedni a lakást. Egy 8 hetes kölyöknek teljesen más az életritmusa mint egy felnőttnek. Érdemes otthonmaradni vele.
2010. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia én 2 honapot vele voltam
2010. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a felnőtt kutyám kölykezett le az foglalkozott vele. 2 hét alatt kb mentek 2 hónap alatt lettek szobatiszták. Aztán kell nekik még idő, de ez fajtától külömbözhet. Nekem pici kutyum volt és kb 6 órát bírhat ki, hogy nem viszed le. Ha ennél tovább vagy távol akkor szerintem keressél ilyen leteríthető pelust aminek olyan szaga van ami ösztönzi, hogy aztán oda piszkítson. Nem tudom, hogy ez Mo-n kapható-e nézd meg a állatpatikákban én is csak a Tv-be láttam. Ha van ki levigye addig helyetted akkor nem lesz baj.
2010. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!