Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelezhet, ha a kutya az...

Mit jelezhet, ha a kutya az egyik gazdáját megmorogja?

Figyelt kérdés

A barátommal fogadtuk örökbe a jelenleg 10 hónapos keverék kutyát 5 hónappal ezelőtt. Nekem korábban már voltak kutyáim, ezért valahogy könnyedebben tudom kezelni, ha rosszat csinál, jobban megértem a jeleket amelyeket felénk küld. Nemrég azonban azt vettem észre, hogy bizonyos helyzetekben morog a barátomra. Az egyik ilyen helyzet az, amikor a barátom el akarja venni tőle a csontját. Nekem ezt gond nélkül engedi, bármikor elvehetem tőle. A másik kicsit kevésbé egyértelmű: szoktunk birkózni a kutyával. Én visszafogottabban, a barátom sokkal jobban beleéli magát. Múltkor amikor játszottam a kutyával, a barátom is be akart csatlakozni és kifejezetten fenyegetően morogta meg. Mire következtetnétek ebből? Elkepzelheto, hogy csak engem érez a gazdájának?

A másik dolog ami még megfogalmazódott bennem az az, hogy egy ideje megromlott a kapcsolatunk a barátommal. Lehetséges, hogy ezt érzi a kutya és így reagál a két ember közötti feszültségekre?


2018. márc. 30. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Azt, hogy nem tiszteli, nem tekinti gazdájának, főnöknek, falkavezérnek.
2018. márc. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Zéró tisztelet a barátod felé, maga alatt tartja a rangsorban, ezért "helyreteszi", ha nem érzi megfelelőnek a párod viselkedését.

Ezen sürgősen javítani kell, mert harapás lesz a vége. A családon belül a kutya mindig legalul helyezkedik el.

2018. márc. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
A kutya nevelése el lett rontva, de nagyon. Nem téged tekint a gazdájának, ennek a kutyának jelenleg nincs is gazdája.
2018. márc. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!