Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak feldagadt a...

A kutyámnak feldagadt a könyöke, ez tényleg ennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Gyakran kisebesedik neki, szoktam kenegetni, de most feldagadt, mintha víz lenne benne olyan tapintasra. Ma vettem észre és az egyik ismerősöm aki közel áll a kutyakhoz azt mondta, hogy figyelgessem mert, ha nem lohad le magától akkor elrakosodhat. Most nagyon megijedtem. Volt már valakinek hasonló? Vagy ti mit gondoltok erről? Mivel munkaszuneti nap van nem tudokell orvost megkerdezni, de nagyon aggódok
2018. márc. 30. 16:23
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom az orvost megkerdezni*

Elnézést, mobilról irok

2018. márc. 30. 16:24
 2/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem. Szerintem tályog lesz. Volt, ahol azt olvastam, hogy ezt sürgősen meg kell nyitni, van ahol pedig azt írták, hogy magától is kifakadhat/lelohadhat. Az allatorvosunk csak az ünnepek után fog már rendelni. Ez mennyire veszélyes? Várhatok vele keddig?
2018. márc. 30. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze.
2018. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben azért rácsörögnék a dokira.

Nálunk volt ilyen, már nem emlékszem, hogyan alakult ki, csak arra, hogy a kezelés ellenére kiújult, egyre rosszabb lett, elég szörnyen nézett ki:S Viszont a doki kontrollja és napi kötözés mellett nem voltak fájdalmai miatta, és nem rontotta az életminőségét. Idős kutya volt már, egy tündér, aki nem bánta a napi kötözést, nem akarta leszedni a kötést stb. Több mint egy évig, a haláláig kötögettük.

De remélem, ti jobban jártok - ezt csak azért írtam, hogy 1. lásd, hogy komoly, 2. ne aggódj azért túlságosan, és lásd, hogy ha nem is gyógyulna ki belőle, akkor is be lehet építeni az ápolást a napi rutinba, és nem okoz feltétlenül komoly gondot.

2018. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Huuu, sajnálom, hogy ti így jártatok. Holnap felhivom a dokit. Remélem nekünk kitisztul és meggyogyul teljesen, mert az én kutyusom még csak 5 éves és minden leszed/lenyal magáról így el nem tudom képzelni, hogy élete végéig, hogy tudnánk ezt kezelni. Egyébként neki nem sebes, inkább csak piros, meg nincs ott neki szőr, de ez mindig is így volt, a fekvéstől, sose volt belőle nagyobb gond, nem fáj neki
2018. márc. 30. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

"Tisztelt Doktor Úr! Orosz fekete terrier 11 hónapos kutyámnál egyik napról a másikra a könyökén hatalmas duzzanat keletkezett. Elvittem rögtön orvoshoz, aki szerint bursa nevü "betegsége" lett. Nem csináltak semmit vele, a műtétet javasolták. Azt szeretném tudni, hogy tényleg más úton nem kezekhető-e ki ebből a betegségből a kutyus csak műtéttel? Hogyan lehetne ezt esetleg más módon kezelni? A kutyám sosem volt túlterhelve, pontosan a nagymérete és fejlődő szervezet miatt. Ezért nem értem mitől alakulhatott ez ki, ráadásul 1-2 nap alatt? Kérem, tanácsoljon valami más megoldást számunkra, ami nem a műtét lenne, mert a kutyám kiállítási és tenyésztési célra tartott kedvenc, nem kívánom kitenni már ilyen fiatalon altatásnak. Köszönöm segítségét előre is! Éva

az állatorvos válaszol

A könyökbursa, egy " lökhárító" a kutyusok könyökén. Ha a kutya solkszor ledobja magát, úgy fekszik le, a könyök nyálkatömlője gyulladásba jön, túltermeli a váladékot.

A műtét előtt meg szoktuk próbálni localisan adagolt steroid inj. adásával és pár nap után a bursa részleges lecsapolásával, amit néhány naponta megismétlünk."

2018. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Kedden beszélek az allatorvossal.
2018. márc. 30. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!