Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agytrombózis után nem eszik....

Agytrombózis után nem eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két hete hoztuk haza a kórházból szegénykét. Ott infuziót kapott 3 napig. Aztán itthon első pár napban evett szépen tálból és kézből is. Aztán az étvágya lecsökkent nullára. Visszavittük a kórházba azt mondta az orvos ez normális. Közben jól volt sétált minden rendben volt. 2 nap múlva megint evett rendesen. Aztán megint nem. Megint orvosnál voltunk még mindig normális. Aztán pár napig szépen eszegetett, most megint nem eszik semmit csak pár falatot. Több félével is próbálkoztunk, de elutasítja. Szín húst, és sonkát sem fogad el. Széklete nincs 3 napja. Tegnap azt mondta az orvos, hogy még mindig normális. Szerintem már nem az! Mit tehetnék? Tegnap jó sokat sétáltam vele délután, és este. Lassan közlekedtünk, sőt még a futtatóba is benéztünk. Azt hittem, ha többet mozog éhes lesz. De sajnos nem :(
2018. márc. 31. 10:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy veszel neki Vetri DMG-t (csepp). Immunerősítő, étvágyjavító. Nekem a macskám ezt kapta annak idején, és rendkívül sokat használt! Anélkül hónapokkal korábban elveszítettük volna. (Közel 20 évesen halt meg.)
2018. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%

Az a baj, hogy nem kakil.


Főzz csirkehúst, a levében rizst, egy kevés nyers sárgarépát reszelj rá és a testméretétől függően tegyél rá paraffinolajat.

Mi ezt a receptet kaptuk a kutyánk műtéte után, ez lágyítja a székletét és nem kell erőlködnie, ami az agytrombózis után ne jó dolog.

Két hét az még nagyon kevés idő a gyógyuláshoz, ne terheld fizikálisan, de a séta az kell.

Legyen széklete, az a legfontosabb!

Jobbulást a kutyusnak!

2018. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen!

Tudom, hogy lassú folyamat, de aggaszt, hogy nem eszik. 3 nappal ezelőtt szépen evett, és aznap négyszer kakilt. Az étvágyjavító, hogy működik? Milyen formában kell megkapnia?

2018. márc. 31. 11:11
 4/24 A kérdező kommentje:
A cseppeket vízbe kell rakni?
2018. márc. 31. 11:13
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha helyes volt a diagnózis és az alkalmazott terápia, akkor is fel kell készülni arra, hogy esetleg bizonyos agyterületek elhaltak/elhalnak. A széteső szövetekből felszabaduló enzimek lassan felemészthetik a környező sejteket is.
2018. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%

#5

Vannak ilyen esetek valóban, sőt olyan is van, aki belehal a stroke-ba.

Szerencsére a Kérdező kutyájával nem ez történt!

Mi a fenének kell még pluszban riogatni a Kérdezőt, így is meg van ijedve szegény!

Az állatok gyorsabban rehabilitálódnak egy betegségből, mint az emberek, de két hét az nagyon rövid idő, még az ő esetükben is.

Reméljük a legjobbakat!

2018. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem ismerem amit az 1-es válaszoló írt, de biztos nagyon jó dolog!

Ennek ellenére azt mondanám, hogy beszélj az állatorvossal, hogy nem ütik e egymást azzal a gyógyszerrel, amit most kap, mert gondolom, hogy csak kap valamilyen gyógyszert még.

2018. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

2 hét alatt nagyon sokat fejlődött. Mikor hazahoztuk alig bírt menni összegömbölyödve feküdt, és magaennyi alá pisilt. Azóta kimegy, ha pisilne kell. Sétálgat, mászkál. Örül, ha valaki haza jön bújik, csóválja a farkát.. Mikor lent sétálunk néha már pár métert magától fut. Ladba néha néha érdekli már. Feljön az ágyra. Leugrik. Ha a kulcs csörög kijön. Lemenni bármikor hajlandó. Szóval nagyon szépen javulunk csak az étvágya nincs rendben.

Ma megint megyünk vissza az orvoshoz, és kérünk tőle étvágygerjesztőt. Inni iszik, ha lehetséges vízbe raknánk, de a szuritól semtudom zárkozom el.

2018. márc. 31. 12:01
 9/24 A kérdező kommentje:
Milgamma n lágykapszulát kell szednie. Ezt kapja csak.
2018. márc. 31. 12:02
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat telefonról írok, de kivehető remélem amit írtam
2018. márc. 31. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!