Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi azt nagyon sok...

Miért hiszi azt nagyon sok ember hogy 50 ezerért fajtatiszta kutyát vehet? A menhelyit meg olcsobb tartani mint egy fajtatisztát?

Figyelt kérdés

Ha valakinel tetszik egy fajta szépen átgondolja hogy neki való e, ha igen elmegy kiállításra és beszél több tenyésztővel. Meg várja a megfelelő almot ami lehet évek is ill össze gyűjti az árát ami több száz ezer.

Ha esetleg ezt hulyeségnek tartja fajta mentés vagy menhely ahonnal olcsobban az oltasok,chip esetleg ivartalanítás áráért magához vesz egy kutyát megmentve az életét.

Ha nincs ivartalanítva akkor első dolga megtenni.

Mert a tartásuk kb ugyan annyi a táp,fekhely,oltas minden kutya esetében egységes ár.

Ez az én véleményem. De azt tapasztalom hogy sok ember felmegy a netre és vesz egy kölyköt 50 ezerért majd pislog hogy nem olyam mint a várt.

A szomszédaim 2x szívták meg

Elsőnek egy befestett kis kutyát kaptak yorkinak eladva 30 ezerért. Most húsvétra hoztak még egy kutyát a gyereknek.

Arany yorkit... és biztosak benne hogy “fajtiszta”( mondjuk minden kutya az)

Mert az oltási könyvébe “gold yorki” van írva ill a tenyésztő neve .

Keverék kutyám oltási könyvében is van “tenyésztő neve” rész ahol a menhely neve szerepel míg a törzskönyves kutyám oltási könyvében csak 1. Tulajdonos van.


2018. márc. 31. 14:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
40%
A nővérem 60 ért vett rotit egy tenyésztőtől Nagybajomban. Azóta 2 év telt el és semmi baja a kutyának. A tenyésztővel még mindig tartják a kapcsolatot hogy mi van a kutyával. Erről lehet meg ismerni egy jó tenyésztőt. Sok ember nem ért hozzájuk+a nevelésükhöz és csak ugy hip hop azt hiszik minden úgy lesz ahogy elgondolják. Mit gondolsz mért van mostanság anyi állat kínzás? Épp ezért mert sokaknak fogalmuk sincs mit kell kezdeni egy kutyával. A miénk 2 éves fajtiszta roti.
2018. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Másrészt pedig el kell meni megnézni a kutyát. Egy kép nem biztos hogy valósat mutat.
2018. márc. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
30 ért vettem rotit magamnak ,anyja nem is törzskönyvezett csak az apja , és olyan szép és okos lett (mondjuk ez a sok kiképzésnek is köszönhető) hogy már többen meg akarták venni 100ért.
2018. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Erre egyetlen, rövid magyarázat van: az emberek buták. Ennyi.

Odáig jutnak, hogy neki nem kell a "papír", minek fizessen annyit, ha sokkal olcsóbban is tud venni "fajtiszta" (még a fogalmakkal sincsenek tisztában) kutyát.

Nem érti és nem akarja megérteni az ilyen ember, hogy nem a papír a lényeg, hanem ami mögötte van. Amitől egyáltalán "papírt" kaphatott az a kutya.

2018. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Azért nem kell papír mert nem akarom kiállításra vinni. Ott kérik a papírt ugye? Na és még hol kérik? Ja hogy sehol...akkor minek is kell az a papír ha igazából semmi hasznát nem veszem?


Nekem kellett egy kutya amelyik tetszik és fajtájára jellemzően néz ki és úgy is viselkedik.Megnéztem hirdetéseket elmentem apját anyját megnéztem brutál mód védték a portát,oké ,kölykök szépek ,vittem a kicsit. Az utcán is azt nézik hogy ez egy roti nem azt hogy kéremszépen a papírjait mert fogalmam sincs ez milyen kutya.

2018. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
A probléma nem a hobbykutyáknál van. Egy félvér roti is lehet ugyan szép és okos kutya mint a tiéd. És egy fajtatiszta is rendelkezhet olyan tulajdonságokkal, amik nem előnyösek. Ezt szűrik ki a tenyésztők. Azért mert egy kutya fajtatiszta nem azt jelenti, hogy tenyészteni is fogják, előbb részt kell hogy vegyen egy tenyészszemlén ahol a kutyának mind külső mind jellembéli tulajdonságait szigorúan tesztelik, és ha nem felel meg, hiába törzskönyves, a vérvonalat nem viheti tovább. Ezt egy szaporító, bármilyen felelősségteljes is, nem teheti meg. És ez nem azt jelenti, hogy agresszív lesz majd a kutya, vagy buta, de pl nem alkalmas egyes munkacélokra. A papír nem csak arról ad biztosítékot, hogy rotid van, hanem arról is, hogy az olyan roti, ami külsőleg belsőleg minden remek tulajdonsággal rendelkezik. Neked ez lehet nem fontos, mert csak házikedvencként tartod, de akinek komolyabb céljai vannak vele (és itt nem versenyezésre gondolok feltétlenül, hanem pl mentőkutya legyen belőle, vagy komoly munkaeb) annak igenis fontos az, hogy mit is jelent az a papír. Ez nem jelenti azt, hogy a te kutyád nem tökéletes, de kb 50-50%od van rá, hogy az legyen, míg egy tenyésztőnél ez nagyjából 90%-10% a tenyészszemle és a szakértelem miatt.
2018. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Az emberek nem értik hogy a törzskönyv nem csak egy papír. Ez a garancia arra hogy nincs genetikai, idegrendszeri betegsége, és valóban fajtatiszta.


Egy szaporítós kutya is lehet szép, kedves és okos. De nem biztos hogy egészséges. A kutya árával pedig az állatkínzást (mert a szaporítás az) támogatják. Illetve teljesen lutri. Nem egy példa van rá hogy mevettek egy "mini yorkit" és egyéves korában meghalt örökletes betegség miatt. Vagy vettek 70 ezerért egy németjuhászt és schnauzer keverék lett belőle.

2018. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
A drága kutya is lutri. Én vállalom a kockázatot annak fejében ha olcsóbb a kutya. Mellesleg a 200ezres kutyával mit csinál az ember ha 2 évesen elpusztul vagy kijön rajta a diszplázia vagy bekattan agyilag? Visszaviszi garanciás javításra? Hát ennyit ér a garancia,egy biológiai lénynél bármikor beállhat a baj. Az meg látszik egy kutyán mi lesz belőlle ha az embernek van hozzá szeme ilyen snaucer németjuhász átverésekkel csak a nagyon kezdőket lehet megvezetni. Bár én is hallottam hogy tacskónak adtak el dobermanokat mondjuk az valahol vicces :D
2018. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Az én kutyáimnak van "papírja". Nem azért, mert sznob vagyok, vagy kiállítási céljaim vannak velük. A papírok a fiókomban vannak, nem szoktam nézegetni. Viszont csak olyan tenyésztőnek adtam pénzt, aki önként megmutatta a "tenyészkutyái" minden egyes egészségügyi szűréséről szóló papírját. Elég komoly genetikai és egyéb egészségügyi szűrésen mentek keresztül a kutyák. Nem véletlenül.

Ma is tartom a tenyésztővel a kapcsolatot, ahonnan a kutyáim jöttek. A kutyáim szülei elég idősek, már ki vannak vonva a tenyésztésből (az én kutyáim sem fiatalok már) mindegyik egészséges, az egyik kutyám anyja mai napig aktívan sportol.

Szóval a papír azt igazolja, hogy a szülők egészségesek.

A családomban és az ismerőseim között sajnos vannak kevésbé vidám történetek.

Egyik rokonom együtt tart két ellenkező nemű ivaros kutyát. Nem szaporítási céllal, de persze előfordult már "baleset". Igen népszerű fajta, egyik sem törzskönyves. A közelmúltban születtek meg a kiskutyák.

Az anyakutya szívbeteg. Nemrég derült ki. Ez egy fajtájára jellemző betegség, amit egy szűrésen azonnal észrevesznek és egy ilyen kutya nem kapna alkalmas minősítést, vagyis nem hozhatnának le tőle törzskönyves almot. Az apa állandóan immunerősítő cseppeket kap, mert gyakorlatilag nincs immunrendszere. Folyton valami bőrbetegségtől szenved. Ő sem kapna alkalmas minősítést.

Persze ha ránézel a két kutyára, mindezeket a problémákat nem látod.

5 kiskutya született. Igazán aranyosak voltak. Oltva, féregtelenítve, chippel kerültek az új gazdikhoz jelképes összegért. Minőségi kölyöktápot kaptak. 8 hetesen hirdették meg őket. Vitték a kiskutyákat, mint a cukrot. Mi velük a baj? "Fajtatiszta", aranyos kiskutyák. Az az apróság, hogy a szülők genetikai betegségben szenvednek, igazán nem nagy dolog. Vagy mégis?

2018. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Oké akkor te megveszed a drága szűrögetett ebet én meg az olcsó nem szűrtet hanem csak ránézésre egészségeset. Ez csakis az én dolgom mert az én pénzem és arra költöm amire telik belőlle. Én nem akarlak meggyőzni ,hogy vegyél olcsóbb kutyát ,akkor te se akard meggyőzni a másikat hogy csak drága kutya a jó. Na ezt is kérném 0-ra lepontozni ,köszi.
2018. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!