Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami baja a 2hónapos...

Lesz valami baja a 2hónapos kiskutyának a pedigree táptól?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk egy 2 hónapos fajtiszta német juhász kiskutyát

már készültünk és előre megvettünk egy 3kg pedigree junior száraztápot meg egy 12db pedigree junior vital alutasakos kutya kaját

A megvételkor igazából csak a tv reklámokra hagyatkoztam és gondoltam a pedigree elég híres az jó lesz

de utána olvastam a neten és szinte csak rossz véleményt hallottam hogy mennyire gyenge minőségű az egész meg nincs benne semmi vitamin sőt még olyat is hogy káros lehet a kutyának

Tegnap már kapott a szárazból is meg a csomagosból meg is ette elég hamar úgy tűnt hogy szereti

De a sok negatív hsz nem hagy nyugodni sajnos most 2 napig nincs nyitva semmi ahol lehetne venni más fajtát (az eladó egyébként akitől vettük a Select Gold tápokat ajánlotta mert azt mondta hogy azt szerették legjobban a kutyái meg azok elég jó minőségűek is)


Most mit csináljak ne adjak neki a pedigreeből többet?



2018. ápr. 1. 06:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek azzal a táppal kell etetni amivel a tenyésztő jobb tenyésztők még adnak is. Jobb tápok brit prémium, brit carte, joseare, a pedigree a legpocsikabb téli van tömve gabonával ez egy kis kutyának nem jo de nagyak sem. Elöször utána kellet volna nézni nem egyből meg venni. Nagyon nagyon hogy tenyésztő e ha. 100ezer Ft meg tudtad venni a kutyát azért egy pl 15 kg brit 8 ezer Ft
2018. ápr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

4ezer volt ez a 3kg-os szerinted ha én tudom hogy ennyire rossz akkor ezt veszem meg? inkább kiadnék többet is csak jó legyen

most a kérdés azt hogy nem e lesz baja 2 napig ettől?

2018. ápr. 1. 07:13
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

2 napig nem lesz baja valószínűleg (esetleg kis hasmenéssel reagálhat a tápváltásra), de tényleg amint nyitnak az állateledel boltok, szerezzetek be újat, a pedigré(meg az összes, amit reklámoznak) tényleg nagyon rossz minőség.

Az alutasakos, meg a konzerves trutyik viszont a legrosszabb választás, attól borítékolható a rettentő bűzös, nyálkás, híg állagú kaka.

Jobb tenyésztők egyébként adnak egy kis kezdő csomagot a kutyához. Akitől vettétek, szégyellheti magát, hogy ennyire nem futja neki.

A Select Gold tápokkal nincsen tapasztalatom, de hallottam róla jókat. Ha az az árkategória neked túl magas, akkor itt sokan tudunk olcsóbb, de jó minőségű tápokat ajánlani.

2018. ápr. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Royal Canin tápokat ajánlom
2018. ápr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Baja nem lesz, olyan, mint ha 2 napig nasin élnél. Viszont a pedigree tele van ízfokozóval, lehet, hogy nem szívesen eszi majd a rendes tápot. Ne add fel, kaja mellett állat még nem halt éhen.
2018. ápr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan táp kell neki először, amit eddig is evett. A hirtelen tápváltástól rosszul is lehet. Gondolom nem tenyésztőtől van, akkor fogalomzavarban sem lennél.


Mindegy, tehát a tápváltástól esetleg rosszul lehet, de attól, hogy párszor ezt kapja, nem lesz baja. Hosszú távon jobb lenne valami minőségibb táp, hogy szegény kutya 7-8 éves korára ne legyen roncs.

2018. ápr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Nem lesz baja, az enyém is kapott, mert a tenyésztő anno ezt adta hozzá és 3 hónapos koráig ezt ette. Később darlingot kapott, mert az olcsóbb volt, kb 7 hónapos koráig, azután váltottunk felnőtt tápra, a tescoban lehet kapni Reno-t kapja most is. Mi úgy etetjük, hogy egyiknap száraz, másiknap konzerv, ugyanebből a márkából illetve néha kiváltjuk a kutyaeledelt házi kajával, ha összegyűlik belőle elegendő. Semmi baja nincs, szép egészséges, erős csontozatú kutya, hatalmas, nem guggolós járású, hanem ez a régi fajta, egyenes hátú hatalmas, erős falusi németjuhász.
2018. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fú 7# válaszoló te aztán minőségi kutyaéheztetést tartasz, ezek mind a legpocsékabb tápok és ilyen embernek nem is kéne kutyát tartania...


Egy biztos, a kérdezőnek nem tenyésztőtől van kutyája hanem pár tízezres szaporítós kutyáról van szó. A szenny tápot kibírja három napig, viszont ezeket amiket említettek, Josera, Brit Care, Brit Premium stb. nem biztos hogy állateledel boltban megkapja, legalábbis nálunk az állateledelesnél csak a fos tápok vannak és royal canin, tehát jobban jár a kérdező hogyha netről rendel. Én Joserával etetek, és mindig netről rendelem, ha jól emlékszek a tapfutar.hu-n a legkedvezőbb az ára, 15 kg 10ezerbe kerül kb és ingyenesen kihozzák, ha napközben rendeled és feldolgozzák a rendelést munkanapon akkor két nap múlva ideér.

2018. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, ha pár napig azt eszik. Esetleg hasmenést okoz. Amint kinyitnak a boltok vegyél rendes minőségi kutya kaját. Addig esetleg kiválthatod husival az étkezést.
2018. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz tőle, akkor sem ha az egész adagot oda adod neki, csak ne ezen nőjön fel.

Addig keress olyat ami árban és minőségben is megfelel. Internetről érdemes rendelni, mert jobb árban.

Pár márka aminek utána tudsz nézni:

Fitmin, Markus-Mühle, Lukullus, Cibau, Belcando, Brit Premium, Brit Care.

Ezekből a legdrágább a Brit Care.

A következő tápokat kerüld ha egy mód van rá: Minden táp amit jelenleg a szuper márketek polcain meg tudsz vásárolni, ezen kívül Royal Canin, Huse.


A Select Gold véleményem szerint beltartalmához képest drága, de ez egyéni vélemény, ismerek olyat aki etet vele minden gond nélkül.

2018. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!