Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire nem érdeke a menhelyne...

Ennyire nem érdeke a menhelynek, hogy gazdisodjon a kutya? Vagy hazudnom kellett volna?

Figyelt kérdés

Anyuék kinéztek egy keverék nagytestű kutyust facebookon. Két évet gyászolták az előzőt, de most úgy érezték itt az idő. Mindig felelős gazdik voltak, oltás, féregtelenítés, ivartalanítás, sőt a környéken nekik volt először chippelt kutyájuk.

Makacsak abban, hogy az állatnak kint a helye. Konkrétan, max halaim lehettek :D

De van pincéjük, berendezett (még fürdősarok is van) ott szokott a kutya lenni.

A menhelyen kijelentették, hogy vagy benti, vagy kinti-benti kutyusnak adják, mikor mi mutattuk a pincét, felháborodtak, hogy az nem jó.

Hiába mutattam képen, hogy milyen, hogy ki van alakítva kutyasarok, nem, csak ha lakóházba mehet. :/


2018. ápr. 1. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem, sajnos nem érdekük:(

Azt vallják, hogy a kutya legyen családtag és ehhez szükség van arra, hogy a falka közelében lehessen - ez igaz is, én is ezt vallom. De én ugyanakkor azt is vallom, hogy mindenkinek, aki jobb életet tud biztosítani a kutyának, mint a menhely, ki kellene adni az állatot (és akkor lenne hely az újaknak is)

2018. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez akkor plusz egy pont a pincének, mert anyu ott főz, ott varr, motyol egész nap, vagy kint van a kertben.

Hatalmas a ház és már csak hárman lakják. Anyu nem szeret egyedül bent lenni.

2018. ápr. 1. 12:03
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem tele van a bugyrom egyébként a menhelyekkel, végtelenségig felháborító amit művelnek, ezért nem is hoztam még tőlük kutyát. Két mentett kutyám is van, út széléről és egy rosszul, láncon tartott egy ismerőstől akiknek nagyon nagy áldás volt hogy normális gazdira lelhettek. Mivel nagy, hosszú szőrű kutyák az udvaron nagyon jól érzik magukat, nem is igénylik a bejövetelt csak szilveszterkor a tüzijáték miatt. A menhely ezzel szemben nekem se adna ki udvarra kutyát gondolom, de persze az nem számít hogy mivel nem adják ki a kutyákat azok az életüket egy 2x2 méteres boxban élik le a betonon a fagyban hóban...:D Undorítóak.
2018. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
mert a menhely szerint sokkal jobb a kutyának a rozsdás kennelben rohadni évekig, mint kiadni normális családnak . A pince kifejezésre, sokan egy sötét lyukra asszociálnak, ami mélyen a föld alatt van. Én "istállóban" tartom a kutyáim, és ha ezt meghallják szörnyűlködnek, pedig közel másfél milla volt, hogy kialakitsuk nekik tisztára, melegre, és komfortosra:) csak hát az eredeti funkciója istálló volt, igy maradt a neve:) csak tudod innentől csodálkoznak a menhelyesek, ha elmennek az emberek egy szapihoz, és onnan vesznek kiskutyát. Nézzetek körl hirdetési protálokon, vannak akik ajándékba odaadják a kutyát, költözés stb. miatt. (sajnos)
2018. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk sem adtak, mert én pl. pincébe lakom. A pince alatt egy 600nm2-es szuterént kell érteni. Benne 2 szoba, TV, agy, bútor minden :D
2018. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos az állatvédők között is rengeteg buta ember van, akik túlagyalják a dolgokat. Egy ismerős házaspárnak, akik a hatvanas éveik elején vannak, azzal az indokkal nem adtak oda egy nagytestű kutyát, hogy már öregek, nem biztos, hogy túlélik az állatot. Pedig makkegészségesek, két éve még a spanyolországi Camino-t is végigjárták.
2018. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Gyepmesteri telepről kérdés nélkül ki lehet hozni őket.
2018. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veletek! Én egy nagyobb fajtamentéstől akartam hozni kutyát (nagytestű, hosszúszőrű kutyákkal foglalkoznak), de nem adták ide, mert "csak" a garázsba engedtem volna be. Hát könyörgöm... Elmentem egy vidéki menhelyre és onnan hoztam a kiválasztott fajtához hasonló keveréket. Ráadásul egy idősebb, gyógyszerezős kutya lett volna, aminek ugye alapból kevesebb az esélye az örökbefogadásra. De ha ennyire válogatósak, akkor várják meg ameddig ott hal meg a 3*4 méteres kennelben...
2018. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Jó biznisz amúgy a menhely divat is lett egy ideje csinálni az alapítványi 1% lóvéból meg innen onnan jóhiszemű emberek és cégek által adott adományokból szépen meg lehet élni.


Nálunk is kertben van és volt a kutya, saját kezüleg készítettem ólat ,dupla falú hőszigetelt bekapcsolható infrafóliával ha nagy a hideg. Természetesen én se hozhatnék el menhelyi kutyát,mert nem akarom az ágyamba tartani az 55 kilós házörzőmet.

2018. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Az utóbbi időben én is sokat csalódtam a menhelyekben. Két menhely van a közelünkben, az egyik még úgy ahogy rendben van, de a másik egy kész disznóól. És persze, értem én, hogy kevés a pénz, viszont itt nem csak a kennelek nem voltak újak meg szépek, hanem az alapvető higénia nem volt meg. Szegény kutyák olyan mocsokban élnek, pedig mennek ki oda önkéntesek viszonylag sokan (én is önkéntesként voltam kint).

A másik, hogy tényleg túlságosan megválogatják a gazdijelölteket. Ismerősnek kistestű, rövidszőrű kutyust nem akartak odaadni bentre, "mert a kutya nem házba való" mentalitással. Menhelyen még nem is hallottam ilyet ezelőtt, tiszta vicc az egész.

2018. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!