Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapja van nálunk egy 1...

2 hónapja van nálunk egy 1 éves kutyus. Nagy kennelből hoztuk. A gond az, hogy fél óra egyedüllét után elkezd vonyítani. Szobakennelt használunk. Adok neki játékot, rágcsát. Tanácsot szeretnék hogy szoktatható le a vonyításról?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 1. 22:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit hagyok neki csontot,hogy lefoglalja magát vele,mindíg csak akkor kezdi el rágni ha hazaérek.Csináltam róla videófelvételeket,amikor nem vagyok otthon mit csinál.Ajűnéottak olyan nyakörvet,hogy ha nyűszít,ugat a kutya az elkezd sípolni és rezegni.Ez hatásos lehet?Sokkolós nyakörvet nem szándékozom rá tenni.
2018. ápr. 1. 22:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is voltak hasonló gondok,az én kutyusom is szokott lenni szobakennelben és az elején ő is ezt csinálta.

Szóval úgy kezdtem a szoktatást, hogy először csak finomsagokkal becsaltam, jatszottam vele, dicsértem, ott kapott enni, hogy pozitiv elmenyek fuzzek a kennelhez. Utana kis időkre bezartam az ajtót, ha szépen viselkedett megdicsertem, kinyitottam. Ha hisztizett rá se néztem, rajott, hogy semmit nem ér el vele. Ezekkel a modszerekkel odáig jutottunk, hogy imádja a szobakennelt, tudja, hogy az az ő kis kukcója és szinte állandóan nyitva van, mert magától is ott tölti a nap nagyrészét, amikor pihen.

2018. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5%

Valószínűleg nagyon szomorú, amikor egyedül van. Esetleg kapcsold be neki a rádiót, vagy a tv-t, hogy ne legyen olyan nagy a csönd.

Fontos, hogy kennelben legyen? Lehet, hogy az is segítene, ha nem lenne bezárva.

Nem megoldható, hogy napközben átvidd valakihez, aki tudna rá figyelni?

Nekem is volt kutyám, szerencsére anyukám itthon dolgozott, így a kutya nagyon keveset volt egyedül, de volt olyan nap, hogy hosszú órákra egyedül maradt, és azt nagyon rosszul viselte.

2018. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/3: Sajnos nem megoldható a felügyelete,és a szomszédok már jelezték,hogy zavarja őket a vonyítás.Viszont a kutyát nem szeretném emiatt eladni,ezért kértem tanácsot,esetleg ki hogy szoktatta le errőla kutyát.Szoktam neki hagyni a kennelbe fogtisztító rágcsát,gondolva hogy majd az lefoglalja,de csak akkor nyúl hozzá ha hazaértem.Addig nyüszít meg ugat.

A szobakennel neki nem rossz.Már a tenyésztője oda szoktatta,az neki a szobája,és napközben is sokszor bemegy oda játszani,aludni.

Sajnálom ha szomorú a kutya hogy egyedül marad,Én is szomorú vagyok hogy nem tudunk tőle nyugodtan dolgozni menni.És akkor is szomorú leszek ha emiatt kell megválnunk tőle.

2018. ápr. 2. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!