Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6-7 éves gyereket hogy...

Egy 6-7 éves gyereket hogy engedhetnek el felügyelet nélkül sétálni egy kau-nj-roti mixxel?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim neveltek fel most nézegettem a kis kori képeim és eszembe jutott hogy 6-7 évesen már kettesben a kutyussal sétáltam az utcán.

Emlékszem hogy volt hogy bementem a közeli kus boltba a kutyát pedig kint póráz nélkül leültettem, mindig meg várt.

Sosem volt probléma de rengeteget játszottam vele az utcán úgy hogy a nagyszüleim otthon voltak.

Felnőtt fejjel nagyon felelőtlenségnek érzem. Bár mennyire is jól nevelték.

Sajnos már a nagyszüleim és a kutyus sem él. :(


2018. ápr. 2. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha olyan vagy, mint Cesar Millan, akkor ne csodálkozz :D
2018. ápr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
american bully?
2018. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi, az előzőt rossz kérdéshez írtam :o ilyenkor kár, hogy nem tudom törölni :D

De ha már ide kerültem: szerencsések voltatok, ahogy írtad a kutya is jól nevelt volt, szót fogadott neked. Ha jól van nevelve és tiszteletben tartja a gyerekeket is a kutya (és azok is jól bánnak vele) akkor elég kicsi esélye van a baleseteknek. De persze az lett volna a biztos, ha nem vagytok egyedül.

2018. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
6-7 éves gyereket még az udvaron belül sem szabadna egyedül hagyni egy nagy testű kutyával, bármi történhet. Egy gyerek még nem elég felelősségteljes, csinálhat hülyeséget, bármennyire is jólnevelt a kutya. Arról nem is beszélve, hogy ha valakit megtámadott volna az utcán, egy 7 éves gyereknek gond nélkül kitépi a kezéből a pórázt és egy gyerek valszeg azt sem tudná mit tegyen ilyenkor, így elég nagy felelőtlenség. Szerencse, hogy sem veled, sem mással nem történt baleset, a kutyus jólnevelt volt és (gondolom) hallgatott rád. Minden esetre elég felelőtlen dolog a jelenlegi állattartási törvényeket nézve, de ez 20-30 évvel ezelőtt még nem volt így, és sokaknak ez teljesen normális volt, mondván hagy játszon a gyerek a kutyával. Én 10 évesen póráz nélkül! szájkosár nélkül! sétáltattam a németjuhászunk teljesen egyedül a ház melletti erdőben, millió de millió baleset történhetett volna annak ellenére, hogy a kutya jólnevelt volt, kutyasulit végzett, de én még csak 10 éves kb 30 kilós kislány voltam. Ez 20 éve volt. Más volt a világ, engem is simán kiengedtek a szüleim a kutyával, mondván, hogy a kutya majd úgy is megvéd, de ki védi meg a kutyát, ha pl megtámadja egy vaddisznó, vagy lelövi egy vadász, esetleg megtámad valamiért egy másik kutyát vagy embert? Mai fejemmel beleborzongok ha erre visszagondolok, pedig évekig minden délután én vittem ki sétálni az esetek 80%ban tök egyedül. A saját gyerekemnek a saját kutyámmal már biztos nem engedném meg ugyan ezt, mind2jük védelmében.
2018. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

ma 23:43 Persze, persze nagyon vicces...


Kedves Kérdező!

Felnőtt fejjel én sem tudnám elképzelni azt, amit én gyerekkorban csináltam a kutyákkal, hogy a gyerekemnek megengedném. Sosem volt bennem félelem a kutyákkal kapcsolatban ( csupán egyetlen alkalommal, amikor tényleg harapós kutyával volt dolgom, de szerencsére láncon volt, de felmértem a helyzetet és éppen elrántottam a lábam, amikor a kerítésen át akartam mászni a szomszédhoz ) Imádtam a kutyákat, ezért már egészen kis koromtól vonzottam a kóbor kutyákat, akiknek oda adtam szendvicsemet, vagy amit csak tudtam. A legváratlanabb helyzetekben találtak meg. ( Pl. A telkünkön, amikor a szüleim a telek alsó részén dolgoztak én meg fent pár száz méterrel tőlük a cseresznyefa árnyékában pihentem 6 éves lehettem és egy kóbor kutya jött oda hozzám az erdőből, vizet adtam neki és együtt pihentünk a fa árnyékában. Rengeteg eset volt, ezeket most nem sorolom fel. Felnőtt fejjel ez a teljesen önzetlen szeretet és ősbizalom és hogy tudjuk hogyan viselkedjünk idegen kutya társaságában, már nincs meg sajnos ha nagytestű kóbor kutya fut felém. De ez akkor és még jó sokáig meg volt bennem. Huszon valahány éves koromig. És szentül hiszem, hogy azzal, akiben nincs félelem, azokkal nem történhet semmi rossz. Persze itt most nem pár éves, vagy karonülő csecsemőkről beszélek, akiket egyedül hagynak. És gondolom te is érettebb voltál jóval a korodhoz képest, érzelmileg mindenképpen. Ráadásul a kutyát ismerted. Szerintem nagyszerű emberek voltak a nagyszüleid.

2018. ápr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor én sem gondoltam rá hogy bármi bajom lehet. A kutyáktól sem feltem. Nagyon okosjól nevelt kutya volt ezt felnőtt fejjel is îgy gondolom.

Kicsi koromtól hozzá szoktam a nagytestűekhez a szoba cirkálókat sokáig 14-15 koromig nem szerettem nem is tudom miért.

Én sem engedném a gyerekeim egyedül el.

Ma már az is meg borzaszt ha egy 5-7 eves fogja a flexit es ugy setalnak a jardan az utmellett, egy 5 meteres flexivel siman kitud futni az utra a kutya.

2018. ápr. 5. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!