Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyakozmetikus szerintetek...

A kutyakozmetikus szerintetek mit fog szólni? Mit csináljak? :/

Figyelt kérdés

Van egy Bolognese kutyám és 2 napja a húgom kezébe akadt egy olló,amíg én távol voltam...állítása szerint csak fodrászosat játszott a kutyussal és szerinte most sokkal aranyosabb.Hát nem !!!

Összevissza levágta a szőrét,de nem rendesen hanem egyenesen,szóval fogott pár szálat és csak úgy vízszintesen levágta...A fején is rövidre nyírta.Most olyan csúnyácska szegény :S

Szüleim szerint nem nagy baj,majd visszanő.Még csak le sem szidták miatta ! Nem is értem,hogy hogy nem vették észre vagy hogy miért nem figyelnek rá.Még én vagyok a gonosz némber,mert mérges vagyok miatta és leszidtam húgomat.

Kértem időpontot a kozmetikushoz,szerencsére már jövőhéten vihetem.Szerintetek mit fog szólni ?

Őszintén fogalmam sincs,hogy mit csináljak.Még sétálni is alig merem elvinni,pedig nagyon szeret sétálni.Próbáltam javítgatni,a kiálló szőrszálakat eltüntettem meg próbáltam jól kifésülni,hogy ne látszódjon annyira.Valamit sikerült javítanom rajta,de még mindig elég csúnyácska,jobban hozzányúlni meg nem merek :/

A vízszintes vágásokat valahogy meglehet oldani,hogy ne legyen olyan ronda ? Hogyan tudnék még javítani rajta ?Vagy inkább hozzá se nyúljak ? :S



2018. ápr. 3. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A szüleid nem teljesen komplettek. Veszélyes és egyáltalán nem vicces. A kutyakozmetikus véleménye legyen a legkisebb bajod.
2018. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem az első kutya lesz a kozmetikusnak akit gyerek nyírt meg valszeg jót nevettek rajta és megpróbál valami normálisat kihozni belőle. Viszont ha nagyon belevágott lehet hogy rövidre kell nyírni bár a google képeket elnézve úgy is elég aranyosak.

Amúgy meg kérdezd meg anyádékat hogy akkor te is megnyírhatod-e ilyenre a húgod hiszen "ez csak haj, úgyis visszanő"

2018. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az lesz.Este szerintem megnyírom őt is vagy a medvéjét.Szerencsére nincs baja a kutyinak.A szeme közelébe nem ment(legalább ezt tudja).Az ollókat meg eldugtam a szobámban meg a garázsban,jó magasra tettem,hogy még székre állva se érje el (én is majdnem leborultam :'D)
2018. ápr. 3. 17:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
csak annyit szólnék hozzá hogy ne a kutya szívjon azért mert neked rosszul esne pár furcsa pillantás a kutyádra. Ez van, majd vissza nő a szőre, őt nem érdekli hogy kinevetik vagy sem, viszont nem fog jót tenni ha megvonod tőle a sétát a saját kis lelkivilágod megóvásának érdekében.
2018. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
visszanő a szőre, elviszed kozmetikushoz kesz, nem a fülét vágta le, meg a szemét sem szurta ki, ugyh. megkered a hugodat, hogy a kutyát ne nyirja meg, ha meg a plüs macijat akarod megnyirni azt inkabb ne ted mert annak nem nő meg a szőre es a hugodat se nyird meg... rakd el az éles targyakat, hogy ne legyen hozzáférése es kesz, megesett most ha fejeden fogsz forogni akkor sem tudsz valtoztatni a dolgon
2018. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha nagyon nem akarod mutogatni, akkor vékonyabb kutyaruha, ami takar? Mert a séta az mindenképp kell neki!:(
2018. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól sejtem, a húgod egy gyerek, szóval légy megértő, okos nagy testvér és ne állj bosszút a kisebbiken. Eltetted az ollókat és elmagyaráztad, hogy ilyet többet ne csináljon, ezzel megtetted amit kellet. A kutyának nem lett baja az a lényeg, max. rövidebb szőrű lesz, de ez most talán jó is lesz neki, úgy is jön a meleg idő.


Szerintem, ha ennyire félsz, hogy elrontod, akkor inkább ne nyúlj hozzá és várd meg a kutyakozmetikust. Más emberekkel meg egyszerűen ne foglalkozz, sétáltasd úgy, ahogy eddig szoktad!

2018. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére baj nem történt. Ne nevessetek ne pontozzatok le, de elmesélem a mi történetünket. Apukám egy szép nyári napon nekiesett a legelső kutyusunknak ollóval (hosszú szőrű kutyus volt fekete) aztán mire én hazaértem oviból majdnem egy fehér kutyus ugrott elém az ajtóban. Meglepődtem. Hát melege volt, és gondoltam így jó lesz, szeménél meghagytam neki, mert ott nemvan szabad. Persze azért nem lett kopasz a kutya nehogy azt hidd. Aztán anyukám hátast dobott. Elbeszélgetett apukámmal, hogy ez mire volt jó, és nekem is mondta, hogy nehogy eszembe jusson, ezt bízzunk a kozmetikusra. Este sötétbe bátran sétáltattuk, világosba (reggel, és délután) kicsit félve a tekintetektől. Visszanőtt neki elég hamar. Apa soha többet nem próbálkozott. Szóval te is beszélgess el hugoddal, hogy ez nem jó neki, és ha izeg mozog a kutyus akár meg is szúrhatta volna szegényt. Nincs tragédia. A kozmetikus jót mosolyog majd, és levágja neki szépen egyenesre.
2018. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Átnézted a kutyád bőrét, hogy a hugod tuti sehol nem vágott bele az ollóval? Mert ha megsebezte, akkor el is fekélyesedhet a seb. Nem is értem a szüleidet, nagyon könnyen vették a dolgot. Nyilván nem az ő kutyájuk, de hát akkor is...
2018. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!