Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi (már) a tápot?

Miért nem eszi (már) a tápot?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves kutyám, aki eddig falta a tápot, most nem akarja megenni. Ez előtt pillanatok alatt eltüntette a kajáját, nagyon gyorsan mohón evett. Nagyjából 2-3 hét leforgása alatt, egyre lassabban evett. Mostanra oda jutottunk, hogy hozzá sem akar nyúlni a táphoz. Nem beteg, játékos, kézből mindent megeszik. Időben ezt a tüzelés utáni időszakhoz tudom kötni. Tehát miután le ment róla, utána jelentkezett ez. Mi lehet ennek az oka, mit csináljak, hogyan etessem? Brit Care a táp, és mondom eddig imádta.
2018. ápr. 3. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nincs semmi baja? Álvemhesség, kezdődő méhgyulladás például?


Ha ez kizárható, akkor a következő kérdés: kap bármi mást is tápon kívül?

Fogyott a kutya?

2018. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészséges, akkor a megváltozott hormonszint is okozhatja. Mivel ez az első tüzelése nyilván nem tudsz viszonyítani, de szerintem összefügghet a két dolog. Valószínűleg hamarosan visszanyeri az étvágyát ha csak ennyi a gond.

De ahogy az előző is írta, bizonyosodjatok meg róla, hogy nincs egyéb baja.

2018. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom nem beteg, semmi jelét ennek nem mutatja. Mozgékony, éber, imád labdázni. Vízivás nem több, sőt inkább kevésnek is tűnik. Nem fogyott, jó súlyban van.


Igen kapott időnként mást is, amiben én is hibáztam. Alkalmanként minimális konzervet tettem a táp tetejére, vagy egy-két virslit karikáztam rá. De ezeket a táppal együtt jóízűen elfogyasztotta.


Ami érdekes, a jutalomfalatokért most is oda van, mindig figyeli a kezemet, és gyakorlatilag bármit megeszik. Persze nem tömöm, nem etetem túl ezekkel a jutifalatokkal. Viszont ha elé rakom a tápot, akkor szomorúan rám néz körbejárja és alig nyúl hozzá. Nagyon nem tudom az okát, de rohadtul izgat a dolog, aggódom.

2018. ápr. 3. 20:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is a hormonokra gondolok, ez lehet a háttérben.
2018. ápr. 3. 20:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha tuti egészséges, akkor egyszerűen csak válogat/nem elég éhes.

Ne etesd kézből, ne adj lehetőleg jutifalatot (jutalmazhatod játékkal), és ne adj konzervet stb. Semmi mást, csak a tápját és friss vizet.

2018. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fogok mást adni neki legalábbis egyenlőre semmiképpen. Most is elvettem előle miután evett vagy 5-6 szemet belőle. Remélem reggel jobban fog enni.
2018. ápr. 3. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyeld, hogy nem változik-e meg a viselkedése, és esetlegesen betegségre utaló jeleket. De talán nem lesz gond.

Ha csak kevesebbet eszik az nem feltétlenül baj, ahogy írtam, ezt a hormonok is okozhatják. Viszont ha egyáltalán nem enné a tápot, akkor ne hagyd előtte sokáig, hanem tedd el, és következő etetésnél rakd elé újra. Ha akkor sem kell, akkor folytasd így tovább. A legtöbb kutya hamar megérti mi a helyzet. Közben ne kapjon mást, ahogy az előző is javasolta. Ha éhes lesz megeszi. Amennyiben finnyázott, vagy csak nem volt elég éhes, így lehet megoldani a problémát. De ha éhesen se kéri az ételt, akkor lehet, hogy betegség áll a háttérben, és nem árthat egy kivizsgálás.

2018. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valami még eszembe jutott. Amit még észrevettem az utóbbi időben, hogy elég sokat vakarózik. Minden hónapban kapja a Next Gard-ot. Elképzelhető az, hogy a táptól viszket, és ez esetleg étel allergia? Esetleg a szervezete így tiltakozik a táp ellen? Lehet butaságot beszélek.
2018. ápr. 3. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, lehetséges az allergia is, de ennek általában több tünete is szokott lenni. Nagyon durván vakarózik? Kiütések, puklik szoktak megjelenni az allergiás kutyákon, esetleg a mancsukat szokták rágni. De ha régóta eszi ezt a tápot, akkor nem hinném, hogy attól van.

A Nexgardot mióta kapja? Lehet, hogy hülyén hangzik, de a Dr. House-ból tudom (haha :D) hogy a májproblémák hatására kialakulhat erős viszketés. Bravectonál is szoktak néha ajánlani májvédő máriatövis olaj kúrát, illetve vérvételt, hogy hogy bírja a kutya szervezete. Valószínűleg ennek lennének komolyabb tünetei is, de ha aggódsz kérd ki az orvos véleményét is.

2018. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem durván vakarózik csak feltűnt, hogy ez eddig nem volt jellemző. Mancsát nem rágja, gumók nincsenek, a szőre szép. A tápot a kezdetektől kapja. A doki azt mondta, hogy a Next Gard sokkal máj kímélőbb mint a Bravecto. Sokkal kevésbé van ismert mellékhatása, én ezt kizárnám.


Szerintem konzultálok a dokival, addig úgy sem nyugszok meg.:)

2018. ápr. 3. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!