Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A berni pásztornak a "bernedoo...

A berni pásztornak a "bernedoodle"-n kívül van más dizájner keveréke? Ha igen, mi?

Figyelt kérdés

#kutya #kutyafajta #keverék #fajta #Berni pásztorkutya #keverék kutya #berni pásztor keverék #designer keverék #dizájner keverék
2018. ápr. 4. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Aussie keveréket láttam berniből, meg ugye a huskyt is dizájnolják minden második fajtával. Nem vagyok nagy rajongója az ilyen kutyáknak. Ezek csak szimpla keverékek jó drágán árulva. A keverék kutyákkal nincs gond, de itt sokszor teljesen össze nem illő fajtákat kevernek, pl. juhászkutyát vadásszal, mert csak a küllemre mennek. Ha keverék kell állítom szebbeket találsz a menhelyen mint néhány ilyen kutya, és még olcsóbb is lesz.
2018. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
aussie és husky mixxel gyönyörű. köszi
2018. ápr. 6. 22:23
 3/6 A kérdező kommentje:
A szépség relatív.
2018. ápr. 6. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Az aussie mix szerintem is egész szép (ismerek is egy ilyet), és talán még működőképes is lehet, hiszen mindkét fajta juhász/pásztor típus. De a husky keverék annyira nem néz ki jól szerintem. Nem hinném amúgy, hogy Mo.-n bárki is foglalkozna ilyen designer kutyák tenyésztésével, valószínűleg nem is nagyon néznék jó szemmel az emberek - amit meg tudok érteni.

Személyiségre elég lutri egy ilyen, vannak amik egészen beváltak, mint a goldi x uszkár, de nagyon sok van, amit szerintem felesleges erőltetni. Corgit, huskyt kevernek mindennel, és ez elég fura kutyákat tud eredményezni. Keverékekkel dolgozni valószínűleg nem lehet, ami az egyik fajta erőssége (pl ösztön szinten) azt egy tök másra tenyésztett fajtával szépen el lehet rontani. Ahogy írtam, ez leginkább azoknak kedvez, aki ilyen olyan cuki hobbi kutyát akar, de valami különlegeset, és így jut el ezekhez a fancy nevekkel ellátott közönséges mixekhez.

A fajták keresztezését is lehet jól csinálni, pl a rendőrségnél van sok "munka mix" (nj, mali, holland..). Ott a legjobb képességű kutyákat párosítják, mert a munkaképesség javítása a lényeg. Persze itt megvannak a megfelelő szűrések is, nem küllemre megy a dolog.

2018. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lutri, ha normális külföldi kennelből veszed. Nézz utána a dolgoknak
2018. ápr. 7. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Két totál eltérő személyiségű fajta keverékének nem lehet jól megsaccolni a jellemét. Nem tudni melyik szülőre fog jobban hasonlítani. Lehet, hogy egy bernixhusky kívülről inkább a bernire hajaz, de kapsz mellé egy makacs husky személyiséget. Még fajtákon belül is nagy különbségek tudnak lenni, de ott azért van pár alaptulajdonság, amire nagy valószínűséggel számíthat az ember.

A külföldieknél jobban ráálltak erre, sokszor a kölykök nem is első generációsak, hanem a már a szüleik is keresztezett kutyák. Gondolom próbálnak stabilizálni néhány tulajdonságot.

2018. ápr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!