Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy az utcán is viselkedjen?

Figyelt kérdés

A kutya féléves, és majdnem mindenkit megugat, sokszor húz, olyankor mindig megszoktam állni, és akkor ő is megáll, utána nincs vele komolyabb baj, de csak pár másodperc/percig. A másik gond, hogy ha van ott egy másik kutya (akár kerítésen belül, akkor is ha nem ugat), ha egy ember elsétál az utca másik oldalán, autók járkálnak, sőt általában, akkor is ha csönd van, figyelmen kívül hagyja a parancsszavaimat, figyel mindenfele, hegyezi a fülét. Nem kiskutya, hanem nagyobb testű, de inkább közepes méretű német juhász.

Otthon szépen engedelmeskedik, akkor eszi meg az elérakott kaját, ha azt mondom "Tied!", addig hozzá se nyúl, ismeri a parancsszavakat, elsőre megcsinálja amit mondok neki, de az utcán már nem így van.



2018. ápr. 4. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát meg kell tanítani arra is, hogy zárja ki a külső ingereket, ha szólsz neki. Otthon nyilván nincsenek plusz érdekes ingerek, így nem nehéz a figyelmét magadon tartani.

Emellett nevelni kellene, hogy a rászólásra azonnal hagyjon abba bármilyen viselkedést. Ugatást, másik kutya fixírozását, bármit. És el kellene kezdeni rendes pórázfegyelmet bevezetni, ahol soha nem húz a kutya.


Kutyaiskola kellene nagyon, mert ha eddig nem tudtad egyedül megnevelni, ezután sem fog menni. Viszont ha nem teszel valamit, ez egyre rosszabb lesz. És még csak most fog kamaszodni, felnőtté válni.

2018. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából ennél sokkal rosszabb volt, az utcára se bírtam vele kimenni, mert rögtön ugatott mindent. Neveletlen volt. Éppen ezért nem is voltam vele kint, hanem itthon tanítottam, és erősítettem meg a vezetői pozíciómat, de úgy néz ki, hogy nem eléggé. Pedig a kapun, lépcsőn fel és le én megyek mindig elől, a kutya jön utánam. Egyedül az utcán megy mindig elől, és ingermentes helyeken laza csak a póráz, és megy szépen.

Milyen módszerek vannak, vagy módszereitek vannak, hogy megtanítsam ezekre?

Okos kutya, gyorsan felfogja a dolgokat, megtudom bármire tanítani, csak nem mindig könnyű. A kutyasulit csak végső esetben akarom, bár már gondolkoztam rajta, hogy egyszerűbb lenne.

De mivel én vagyok a gazdája, ezért nekem kellene tanítanom, nekem kell felnevelni, és megtanítani dolgokra. :)

2018. ápr. 4. 13:38
 3/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kutyaiskolánál lehet hasznosabb lenne kutyaoktatót hívni házhoz, aki a valóban problémás szitukban ott helyben tudna segítséget nyújtani. Amúgy legyél következetes. Amit nem szabad, azt soha ne engedd. Ha valamit kimondasz, azt bármilyen módon, de hajtasd is végre!

A lehető legrosszabb, ha nem viszed, mert rosszul viselkedik. Ha egy kutya ritkán van kerten kívül, még energikusabban akar menni mindenfele, hogy a régen látott, ritkán érzett szagokat-dolgokat felfedezhesse, minél előbb!

Tehát napi szinten vidd hosszú sétákra, és határozottan irányítsd, egy idő után meg lesz a hatása. Sok sikert

2018. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kutyaiskolában nem más neveli a kutyát, hanem te. Ott módszereket, megoldásokat kapsz, illetve figyelik, hogy mit hogyan csinálj.


De itt nem fogsz kapni tanácsot, mert látatlanul nem lehet segíteni. Nem látjuk a kutya viselkedését, a te reakciódat, így nem lehet felelősen javasolni semmit.

2018. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt szoktam vele csinálni, hogy addig amíg végre nem hajtja a parancsot (pl az ül parancs), addig nem megyünk sehova. Egy idő után megcsinálja, mikor már nagyon menne.

Egyébként mindennap elszoktam vinni sétálni, akár hideg van, akár meleg.

Akkor nagyon más megoldás nincs, mint hosszú sétákra vinni, és mindenféleképp végrehajtatni vele a parancsot, valamint szükség lesz még jó sok kitartásra. :)

2018. ápr. 4. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt kezdődik a következetesség. Lépten-nyomon hallani, még sem értik meg a legtöbben.


Ha azt várod el, hogy ne húzzon, akkor soha ne engedd még azt se, hogy eléd menjen és megfeszüljön a póráz.

Ha azt mondod neki, hogy nézzen rád, akkor azonnal nézzen rád. Ha azt mondod neki, hogy üljön le, akkor azonnal üljön le. Ha csak a 10. vezényszóra teszi meg, pont te tanítod meg neki, hogy 9 alkalommal nem kell meghallania azt, amit mondasz.


Emellett mivel munkakutyád van, valamit dolgoznod kellene vele. A legjobb az engedelmes munka és őv lenne, hisz erre találták ki ezt a fajtát, de persze van választék sportokból. Viszont amíg az alap igényei nincsenek kielégítve, nem is várhatod el, hogy higgadt, együttműködő legyen.

2018. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Játszani szoktam vele napi szinten még a séta mellett, eléggé leszokott fáradni.

Egyébként itt a baj, hogy ha nem ül le az első vezényszóra az utcán, akkor mit csináljak vele? Kezdjek el vele hazafele menni, vagy üljek le vele egy kis ideig valahova. Van itt egy kisebb park a templom mellett, semmi extra nincs ott, csak fű és pad, meg kis út kővel kirakva, nem igazán szoktak ott emberek járkálni, csak akkor ha mise van, vagy néha 1-2.

2018. ápr. 4. 19:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagy tanítsam meg újra ülni az utcán is, úgy ahogy a kertben tanítottam meg?
2018. ápr. 4. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!