Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent a kuvaszról?

July1313 kérdése:

Mindent a kuvaszról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Részletes leszek :)

Megért bennem a döntés egy kuvasz kölyök megvételére.

A körülményeink:

Vidéken élünk nagy családi házban.Van egy 3 éves kisfiam,és mindenféle állat,ló,3 kistestű kutya,baromfi,malac stb.

A kuvaszban nem csak területőrző kutyát keresek,hanem társat is.És itt jönne pár kérdés:

Nem vagyunk nagy túrázók,de itt a környéken konkrétan 1 perc sétára már a "határ" van,szántóföldek és földutak.Gyakran kijárok íjjal lőni,sétálni.Alkalmanként lóval is kimegyek.Mennyire élvezné a kuvasz ilyenkor a kísérgetést?Bírna pl.egy 1 órás nagyobb tempójú mozgást?Függetlenül attól,hogy őrzőkutyák szívesen kísérik a gazdát?

Szeretnék eljárni vele első körben kutyaiskolába,van is a környèkünkön,de kocsikázni kell kb. 20percet.Könnyen hozzá lehet szoktatni az autóval utazáshoz?Nyáron mennyire viseli meg a meleg?

Az utolsó kérdésem pedig konkrét tapasztalatokra vonatkozna:tudnátok nekem ajánlani megbízható tenyésztőt?Szuka kutyát szeretnék,munkavonalas felmenőktől,mert konkrétan lenne is mit védenie.Könnyen kihozható a kuvaszból ez a hatalmas differencia,hogy a családdal,gyerekkel kedves,az idegenekre elrettentő?Könnyen beilleszkedik majd az itthoni 3 kutya dominanciai sorrendjébe?(mikor elhozzuk már akkor is akkora lesz mint az 5 éves westie kanom :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2018. ápr. 4. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bírni fogja és nagy valószínűséggel szívesen megy majd veled. Hozzá lehet szoktatni, mint minden kutyát. A pásztor kutyák nagy többsége ilyen; akit szívesen látsz te is+a családhoz tartozik báránylelkű, de a betörőkkel szemben hatásos.


Arra azért készülj fel hogy teljesen más mint a westie, pásztor kutyáról beszélünk. Kissé makacs és következetes nevelést igényel.

2018. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze ezzel számolok :)

Volt már kuvasz a családban,bár akkor még kicsi voltam,de lényegében egész életemben mindig volt kutyám.Következetességgel,határozottsággal nem lesz gond,lovak mellett dolgoztam,ők is ezt igénylik.

Esetleg még az etetésről írhatnátok,kinek mi vált be (táp,konzerv,csirke)

Minden tapasztalat és tanács érdekel.

2018. ápr. 4. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt szuka kuvaszom,kifárasztásához egy egész nap kevés nemh pár óra, körberöhög, kutyaiskola az fontos neki ill., hogy sokat törödjenek vele tanítsák, okos kutya könnyen tanul, tanítható idősebbként is, az enyém igen jó kezekből került hozzánk tanítva volt foglalkozva stb., háziakkal barátságos volt az idegeneknek a fejét letépte. Kisebb testű kutyával volt együtt tartva, de hamar kimutatta, hogy ki a főnök. Az autóban nyugodtan kultúráltan ült élvezte az utazást. Egyszer harapott meg de még nagyon az elején tartott a barátságunk gondolom flusztrált volt az új környezet miatt és hiányozhatott neki a volt gazdija, utána már nem ill. nem emlékszem, hogy megharapott volna. Anno nem voltak ilyen forróságok ugyh jol birta a nyarat is most már ki bírja ezeket a hőségeket?
2018. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok házikosztott kapott, akkor nem volt elterjedve ez a zsakus meg konzerves kaja
2018. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3as a kifárasztást úgy értettem,hogy ha lóval megyek ki az nyilván egy folyamatos nagyobb tempót követel a kutyától,és hogy ez a kuvaszt nem viseli-e meg.Nyilván itt nem kaputól kapuig vágtát értek,van több lépés szakasz csak mivel nagytestű kutyáról beszélünk ezért érdeklődök.Köszönöm a válaszaidat :)
2018. ápr. 4. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak bírná,hanem kifejezetten élvezné a mozgást. Nagy mozgásigényű kutyák a kuvaszok,bár ettől sokan hajlamosak eltekinteni.Sok séta,futás,mozgatás kell neki. Kiskorától lehet vinni sétálni,szép fokozatosan hozzászoktatni az egyre nagyobb távokhoz. 1-1,5 éves korától lehet majd komolyabban mozgatni az ízületek érdekében,addig elsősorban a séta,de abból amennyit csak lehet,hagy erősödjön.

Természetesen kibírja az utazást. Hozzá kell szoktatni,mint minden más kutyát,és semmi gond nem lesz. Nekünk 20 km a kutyasuli,kb 30-40 perc az út, semmi baja. Elfekszik,és alszik,amíg oda nem érünk.

Nyáron minden kutyát megvisel a meleg. Érdemes a hajnali vagy esti órákra tenni a mozgatást.

Kihozható? Nem kell kihozni belőle semmit. Ő ezt tudja magától. Imádja a családot az első napoktól,rajong mindenkiért.

Ha jó helyről veszed,nem kéne,hogy gond legyen a sorrenddel. De a határokat próbálgatni fogja.

Tenyésztők. Nekem két tenyésztő a legszimpatikusabb,az egyiktől van az én kutyám is, nagyon korrekt,segítőkész ember.

1. Fehér-Morcos

2. Halasi-Pásztor

Mind a két tenyésztő ott van sok kiállításon is, nyugodtan el lehet menni,megnézni a kutyáikat,beszélni a tenyésztőkkel,és el lehet dönteni,hogy szimpatikusak-e.

Másik két kennel,ami még nekem szimpatikus:

1. Pusztatenki

2. Edelénykerti

Munka vonal,mint olyan,kifejezetten nem létezik a kuvasznál. De érdemes beszélgetni a tenyésztőkkel,aki szimpatikus,és az mindenben tud segíteni.

2018. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Az etetés megint sok mindentől függhet.

Alapvetően érdemes egy jó minőségű tápot etetni. Pl. Pro Plan, Husse, Brit Care,Josera,stb. Ebben benne van minden,ami kellhet a kutyának a növekedéshez. Mivel nagytestű fajta,ezért érdemes ízületvédőt is kapnia kölyök korában.

Vagy másik alternatíva a BARF. De ehhez elég alapos rákészülés és utánajárás szükséges,hogy mindent megkapjon a kutya a megfelelő arányban.

2018. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 komis1 ***** válasza:
100%

Természetesen egy pásztorkutyának bírnia kell 1 órás sétát futva-ügetve.

De azt azért érdemes figyelembe venni, hogy nagytestű kutya már 20 fokos hòmérsékleten túlhevülhet egy órás futkosástól. Ha ilyen időben viszed, mindenképp vigyél vizet magaddal, amivel megitatod. 30 fok körül meg ne vidd futni egyáltalán.

2018. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!