Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha a kutya...

Mit lehet tenni, ha a kutya rosszul van az autóban?

Figyelt kérdés
Kutyusunk nagyon rosszul bírja az autózást. Ömlik belőle a nyál és szinte mindíg hány. 10-15 perces útnál is. Mindegy, hogy hordozóban van, vagy csak bekötve, elöl vagy hátul, az eredmény ugyanaz. Szívesen vinnénk kutyaiskolába meg kirándulni, de így mindenkinek megterhelő egy rövidebb autóút is.

2018. ápr. 4. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Daedalon kutyának is adható (legalábbis a mi dokink javasolta), plusz vannak kifejezetten utazásra való nyugtatók kutyáknak. Egyeztess az állatorvossal, mit javasol.
2018. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol szokott utazni? Öletekben/csomagtartóban/boxban? Mennyi idős a kutyus?

Mi is sokáig küzdöttünk ezzel a problémával. Minden egyes útnál telehányta az autót. Mi minden nap utaztattuk egy picit. Először csak az utcában, aztán két utcányira stb. Egy idő után már nem hányt. Megszokta. Ma már magától ugrik az autóba.

Azt hiszem egyébként, hogy az volt a vízválasztó, hogy a közelben lévő nagy füves területig mentünk az autóval, ahol nagyokat játszott a többi kutyával, így az utazáshoz végül pozitív élmény kapcsolódott.

Ő volt az első olyan kutyánk, aki ennyire rosszul tűrte az utazást, de végül megszokta. Nem mondom, hogy hamar ment, mert hónapokig hányt. Kitartást a gyakorláshoz.

2018. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: ha hosszabb útra megyünk, akkor adhatok neki nyugtatót, de minden héten 3x nem szeretnék.


#2: bekötve utazik a hátsó ülésen, néha az első ülésen, ha egyedül megyek vele. 1 éves volt januárban. Vittük már kirándulni ősszel, amit imádott, de nem szerette meg tőle az autózást.

2018. ápr. 4. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezért írtam a Daedalont, az nem nyugtató, csak hányingerre van. Hogy heti többször belefér-e, ezt nem tudom, ezért kérdezd a dokit, mert lehet, hogy van alternatíva.


Egyébként én is azt tudom mondani, mint a második, a mi kutyánk is megszokta az utazást. Korral is jár a dolog szerintem, ahogy idősödött, nagyobb kutya lett, nyilván kevésbé rázza össze az út. De ez csak egyéni tipp.

Mindenesetre mi nem gyakoroltattuk, csak mindig készültünk pléddel, takarító ronggyal, zacsival stb az útra, aztán egy idő után nem kellett.

2018. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi adtunk Deadalont (orvosi javallatra), de nekünk semmit sem használt. Mondjuk az enyém annak ellenére is mindig lelkesen autózott, hogy pont az volt a helyzet, mint nálad, hogy max. 15 perc és kidobott mindent:(

Nálunk az vált be, amit a korábbi válaszoló is írt, hogy pár perces utak naponta + egyre hosszabb távra menni, de csak pár percenként növelve a hosszúságot. Meg igyekszem a lehető "legnyugisabban" vezetni, ha ő is jön:D Már nem hány (de azért pár hónapba beletelt, amíg elmúlt - és amikor egyszer volt pár hónap szünet, utána visszaesett:S)

2018. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:

[link]


Nálunk bevált.

2018. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!