Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a szemét ilyen esetben?...

Ki a szemét ilyen esetben? Tudom, hogy gyilkosság, de 3 kisgyerekről van szó.

Figyelt kérdés

Apósommal lakunk együtt (fél ház az övé, fele a miénk). Kb 2 éve vett egy nagy káj kutyát, az egyik gyerekre már rátámadt, szerencsére nem lett komolyabb baja. Be van zárva ha após nincs itthon, de többször kitört már a "kennelből". Volt, hogy hoztam haza a kisfiam az az oviból, de a kutyáról nem tudtunk bemenni. 3 órát álltunk a kapuba amíg após hazaért a munkából és bezárta. A szomszédok is rettegnek tőle. Ha kint van nem merik a saját udvarunkra sem kiengedni a gyerekeket, nehogy átmenjen a kutya.

Többen szóltak apósnak altassal el vagy vigye el. De nem. Előbb utóbb lefogják mérgezni, de félek hogy a valamelyik gyerek találja meg a mérget.

Mit lehetne tenni?

Apóssal nem lehet beszélni, nem adja a kutyát.



2018. ápr. 4. 19:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Két éves kutyát bőven lehet még nevelni, szocializálni. Persze megölni könnyebb.
2018. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Apóstól tart csak. Még a páromnak is nekimegy. Egy 60-70 kilós dögről beszélünk. Aprós van, hogy 2-3 napra is elmegy munka miatt vagy 1 hétre. Ha egyszer egy ilyen út alkalmával szabadulna ki nem is tudom mi lenne. Mivel sokat van távol ezért nem neveli. Meg ha itthonvan sem nagyon. Nem tudom mit tehetnék. Előbb utóbb tragédia lesz belőle és azt nem akarom megvárni.
2018. ápr. 4. 19:58
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy nagyon vacak helyzet.

Egyébként egészséges kutyát nem altat el állatorvos!!!

Apósod felelőtlen. Amit meg lehetne próbálni, hogy kerestek egy kutyakiképzőt, aki megtanít titeket bánni a kutyával. Nehezítésnek viszont ott van az a tényező, hogy nem "egyszerű" kiképzőre volna szükség, hanem olyanra, aki ért a pásztorkutyákhoz. Nem tudom, hogy vigasztal-e, de ha egy KÁJ elfogadja, hogy Ti vagytok a családja és ismer titeket, akkor az utolsó csepp véréig megvédi a családját. Amíg féltek tőle, addig gondolom nem vesz komolyan titeket. Gondolom sétáltatni sem szokta apósod, ivartalanítva sincs stb. Frusztrált a kutya. Szóval vagy a nyakatokba veszitek a nevelését, ami nem lenne egy sétagalopp, vagy más megoldást kell keresni.

Mivel tietek a fél ház és ő a megkérdezésetek nélkül vette a kutyát, szerintem lehet jogi lépéseket tenni az ügyben. Első körben egy jogsegély szolgálatot keresnék meg ezzel kapcsolatban. Szinte minden városban van ilyen lehetőség. Ott ingyen tudnátok beszélni egy jogásszal. Kizárt, hogy ne lenne erre valami megoldás.

Nagyon haragszom az ilyen felelőtlen emberekre, mint az apósod. Fogalma sincs, hogy mekkora felelősséggel jár egy ilyen kutya. (Persze mindegyik azzal jár, de a KÁJ nem egy kis tündibündi palotapincsi, akinek ha elcseszik a nevelését, legfeljebb egy elkényeztetett kis méregzsák lesz, aki ha belecsíp a lábadba, akkor kell a sebre egy kis Neogranormon...)

2018. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ki a szemét? A kutya gazdája, azaz az apósod. Aki miatt ti is, és a kutya is szívtok.

Meg kellene próbálni elvitetni a kutyát, ha egy mód van rá, akkor fajtamentéssel. (Befogóbottal be tudják fogni).

2018. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nem akarunk a közelébe sem menni. Tehát inkább arra várok tippeket hogyan lehetne eltüntetni.

Amúgy ez egy kisfalu. Ha veszélyes vagy harap a kutya, elaltatja az állatorvos. Tapasztalat. Itt egy utcával lentebb megharapott egy nénít a saját kutyája, nem volt semmi 2 hét karantén meg semmi. Azt hiszem 5-8 ezerért elaltatták. Ez lenne a leghumánusabb szerintem. Nyáron valamelyik utcabeli tuti lemérgezi. Télen még oké is. De nyáron nem fognak bent bújkálni.

2018. ápr. 4. 20:30
 6/30 A kérdező kommentje:

Áh ezt csak leszedálva lehet szállítani. Az állatorvos nem merte beoltani. Pedig nem egy pályakezdő. 30-40 éve a szakmában van.

Meg olvastam, hogyha a kutya gazdája nem egyezik bele nem lehet elvinni.

2018. ápr. 4. 20:35
 7/30 anonim ***** válasza:
45%

Ti is felelősséggel vagytok a kutyáért. Ha napokig nincs otthon az apósod, nyílván titeket kér meg, hogy etessétek a kutyát, nem?

Hogy alakult ki az a helyzet, hogy a kutya az apósodat tiszteli, de a párodat, téged nem? Gondolom nem egy 160 centis 40 kilós ember a férjed... A kutya 2 éves. Eddig egy alkalommal nem próbáltatok vele foglalkozni? Csak úgy volt, most meg hirtelen pont olyan lett, mint minden egyes nem megnevelt, nagytestű kutya???

Tessék megnevelni azt az ebet. nem veréssel, mint ahogy ezt falun szokás... Határozottan kell a kutya elé állni, nem viszítozva, hogy "jajj ne ugrálj, menj innen" stb...

2018. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem lehet a kutya elé állni mert szétszed!!!
2018. ápr. 4. 21:03
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Amikor apósod nincs otthon elviteted a kutyát fajtamentőkkel. Azok elviszik. Azzal viszont számolj, hogy vinni dog helyette másik kutyát.. . Kié a ház? Ti laktok nála vagy ő nálatok?
2018. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

A fél ház az övé a fele anyósé. Mi az anyós részében lakunk.


De elviszik úgy, hogy nem a miénk?

2018. ápr. 4. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!