Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terriert lehet Horvátországba vinni nyaralni?

Figyelt kérdés
Júliusban lesz 7 hónapos, nincs törzskönyve, így át lehet menni a kutyával a határon? 1 hetes nyaralásra mennénk apartmanba.
2018. ápr. 4. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, csak közterületen szájkosárban és pórázon kell lennie.

A szabályozás pedig a fajtajelleget hordozó kutyákra is érvényes.

2018. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Útlevelet kell csináltatni neki is!
2018. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
"Horvátországban a veszélyes kutyafajtákról szóló szabályzat (horvát hivatalos közlöny “Narodne novine” 117/2008. szám) értelmében minden terrier fajtájú bull típusú kutya és ezek keveréke veszélyes kutyának minősül. A veszélyes fajtának minősített kutyákat Horvátországba tilos bevinni vagy azokat az országon átvinni, például átutazás során."
2018. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Belehet vinni max 4 hétre szájkosár, póráz kötelező.
2018. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a helyzet velünk is!


Én beszéltem egy horvát állatvédős egyesülettel, Ők azt tanácsolták, hogy az útlevelébe KEVERÉK legyen írva. Így nem lesz probléma.

Ti mikor mentek? Mi aug elején.

2018. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! úgy tervezzük, hogy július vége fele megyünk. nekem is eszembe jutott, hogy az útlevélbe azt írják majd, hogy keverék, mert ugye nincs törzskönyv, de az oltási könyvébe be lett írva az első oltásnál a fajta neve, az nemtudom, hogy probléma lehet-e....
2018. ápr. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!