Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek doberman, boxer,...

Szerintetek doberman, boxer, vagy amerikai bulldog?

Figyelt kérdés

Kiskoromban volt egy beagle kutyánk, Őt 12 évesen kellett elaltatni 2014-ben, ekkor voltam 21.

Azóta volt önállóan egy menhelyi keverékem, sajnos csak 3 évet volt velem, mert direkt egy olyan öreg kutyán akartam segíteni akit más nem nagyon fogadna be.


Most szeretnék egy fajtatiszta kutyát. Már dolgozok, több időm van mint egyetemen és most költözünk a párommal kertesházba.

A mozgás igényét mindegyik említett fajtának ki tudom elégíteni, s bent tartanánk természetesen.

Azzal is tisztában vagyok, hogy amerikai bulldogért valószínűleg külföldre kell mennem.


Mind három fajta nagyon tetszik, a dobermannal futnék is, mivel amúgy is futok.

De az sem baj, ha egyedül kell futnom...


Nem igazán tudom, hogy mi alapján döntsek.


Írnátok a fajtákra jellemző pro és kontra érveket?


2018. ápr. 5. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a 3 fajta jellemileg nagyon különbözik egymástól. Mi alapján választottad őket?

Egyébként ambullért nem feltétlenül kellene külföldre menned, van jó magyar tenyészet.

2018. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egy jó fej kiegyensulyozott doberman szuka. A 3 fajta közül ő alkalmas arra hogy fussatok is.
2018. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsánat: Dobermann
2018. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dobermannal kutyasulizni is érdemes (mondjuk mindegyikkel), és nagyon fontos kicsi korától szocializálni, még így is előfordul, hogy agresszív lesz más kutyákkal.

Nekem a dobi a kedvenc fajtám egyébként, van velük tapasztalatom is. Határozott irányítást igényelnek. Javaslom, hogy őt csak akkor válaszd, ha vállalod vele a rendszeres kutyasulizást is.

2018. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szoci ide vagy oda, a dobi bunkó másokkal, és eléggé rasszista is. Neki az a játék, ha bele tud kötni másokba, megcsinálja a balhét és tovább áll. Igazi bajkeverők. Ettől függetlenül töretlen a szerelem már több mint 20 éve:)))
2018. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!