Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi a kutyám a...

Miért nem eszi a kutyám a száraz tápot?

Figyelt kérdés
Több féle tápot próbáltunk már, de nem eszi meg. Főtt darált disznóhúst és rizst adunk neki bele keverve a tápot.

2018. ápr. 5. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ne adj neki mellé mást, és helyette se.
2018. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engeded válogatni. Ne adj neki mást, csak az adag tápot. Ha nem kell, elveszed, odaadod holnap. Addig helyette nem eteted mással. A kutya ösztönállat, nem fog a kaja mellett éhen halni.
2018. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se szereti annyira. Megeszi de csak mert èhes es kell neki az étel. Ha mást adunk neki azt rögtön eszi, de a szárazat csak eg, idő után. De abban van a legtöbb vitamin ami a kutyának kell, meg egészséges is ezért azt vesszük neki. Muszáj megennie.
2018. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Vagy valami gagyi táppal etetsz, ami mellett inkább éhen hal, de akkor se eszi meg...vagy egyszerűen hülye lenne tápot enni, amikor van más is. (Fincsi rizs hússal)

A tápot gondolom kiválogatja és csak a rizses húst eszi meg, mivel azt írtad, hogy keverve adod.

Hát, erre kétfajta megoldást tudok elképzelni. Vagy csak szárazat adsz neki egy jó darabig, amíg megszokja, hogy az is étel és nincs más...(bár, ha idősebb kutya és erre a házi kosztra van ráállva, akkor lehet ez se segít...) vagy beáztatod neki vízbe a tápot, hogy rendesen hozzá tudd keverni és ne tudja kiválogatni.


Az én kutyám is kap időnként natúr húst táp mellé, meg rizst is néha, de mivel nem rendszeresen, ezért szépen eszi a tápot. Ha kap mellé valamit, akkor örül neki, és ennyi, de ha nem kap, akkor is boldogan megeszi a tápot.

2018. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szokott kapni még kenyeret,sós rudat, chips-eket is. Néha megeszi a tápot, ha nagyon éhes.
2018. ápr. 5. 16:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket ne adjatok neki. Nem tesz jót az emésztésnek, nem kapja meg belőle a megfelelő tápanyagot és rá is szokik
2018. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4. válaszoló Elég drága tápokat is adtunk neki. 10 hónapos. Igen, kiválogatja sokszor és csak a rizst húst eszi meg. Mi főzzük neki a húst és a rizst házi kosztot én sose adnék neki.:D Volt már 2 olyan táp amelyiket megette szívesen. Viszont attól csúnyát kakált. Volt még egy, de az meg nagy kutyáknak van Ö pedig kicsi kutya.
2018. ápr. 5. 16:55
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, értettem, hogy ti főzitek és nem maradék. Nem tudom, hogy nevezzem... házilag külön a kutyának főzött étel? Házi koszt jellegű étel? Házilag összeállított étel? :D


Szóval, nasizik napközben. Sós rúd és chips? Jaj, csak azt ne! Ha adtok is valamit, akkor legalább olyan legyen, ami nem kifejezetten rossz a kutyának. (Kis párizsi vagy egy kicsi alma...kis túró, picike sajt (sokat nem szabad adni) ilyesmik.


10 hónapos, még van remény!

Hozzám került korábban egy közepes, elkényeztetett kis kutyus. 8 hónapos volt. A korábbi gazdája (egy ismerősöm) panaszkodott nekem, hogy "jaj, milyen válogatós a kutya". Hiába vette neki az egyre drágább tápokat (1000-1500 Ft/kg), mert mint kiderült, szerinte "szegényke nem élhet csak szárazon", ezért egész nap tömte (nasiztatta) mindenfélével. Husikával, gyümikével, virslivel, sütikével, kekszecskével, (miután szóltam, utána legalább csokival már nem) jutifalattal stb...A kutya vacsora időre, szerintem már a napi adagját simán megette, szóval a táp már csak májkrémmel csúszott, de leginkább azzal sem, csak lenyalogatta róla. Mikor hozzám került, természetesen a sima májkrém nélküli táp, már nem volt szimpatikus. Eszegetett belőle, de a nagy részét otthagyta. Mikor a már meglévő kutyám ezt észrevette, az boldogan befalta helyette. Elég volt pár nap, hogy megértse, ha nem eszi meg az adagját a másik megeszi helyette és attól a kis nasitól, amit kikunyerált a "gyengébb" családtagoktól, még pont éhen hal. Nos, azóta, ha hiszed ha nem, nem válogat és hozzászokott, hogy ropogtatja a tápot, szóval szimpatikusabb neki, mint a nagyon puha ételek!

Nyugi, már nem etetem meg az adagját a másik kutyával. :D Az csak az elején kellett egy kis ösztönzésnek. Ha sok neki, mert napközben etetgették vagy nincs kedve enni, akkor megeszi később, ennyi. De, ez az egyik értelme annak a módszernek, hogy elveszed a maradékot előle és később adod oda. (A másik ugye, hogy "Ételek ura vagy", szóval kicsit nősz is a szemében)

2018. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8. Csak kevés nasit adunk neki :D Csak ha nem adunk neki akkor ütöget (szó szerint) ami azért fáj. De megpróbálom amit mondtál, hogy elvesszük és majd vissza adjuk neki.


Köszönöm a választ! :D

2018. ápr. 5. 18:26
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Kenyér és chips? Kérlek ne....

Nem szabad. Hagy ütögessen. Még fiatal. Nevelés alatt áll.

Ne adj neki mást, és meg fogja enni.

És nem szabad sajnálni, ha két napig nem eszik. (Bár ki ne sajnálná?)

De ezzel csak rosszat teszel sajnos.

Előttem jókat írtak, ezért nem írom le mégegyszer. Fogadd meg :)

2018. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!