Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak első...

Milyen fajtát válasszak első kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Legkésőbb jövő nyárra szeretnék egy kutyust, azonban tanácstalan vagyok a fajtát illetően. Első kutyám lenne, még nincs tapasztalatom. Amit nyújtani tudok a számára:


Egy kis kert (300 m2)

Fűtött garázs ahova mindig bemehetne ott szeretném neki a kuckóját kialakítani.(természetesen kutyabiztossá tennénk, a kocsival nem használjuk a garázst így nem lenn olajfoltos stb)

A lakásba bejöhetne amikor otthon vagyunk de amúgy kinti lenne, és szeretném, ha éjszaka is kint maradna

Minden nap délután el tudnám vinni 1-1,5 óra sétára ezen kívül a férjemmel napi 2 órát tudnánk pluszba játékra, foglalkozásra szánni

Kutyasulit biztosítanánk

Kb 250-300 e Ftig tudnánk rá szánni.


Amit szeretnék:

Közepes vagy közepesen nagy termet, max 40 kg-ig

Könnyen ápolható bunda

Olyan fajták amik nem szeretnek kifejezetten ásni (sok a virágágyás)

Kijön kissebb állatokkal (van egy benti cicánk) és későbbiekben baba mellé is alkalmas

Aktív játékos de azért nem örökmozgó kutyus, viszont örülnék ha el tudna velem járni futni (minden nap futok 6-8 kmt) de ez nem elsődleges szempont ha mégsem megoldható.


Tudom, hogy ott van a menhely, és a fajtamentés is, de kifejezetten törzskönyves fajtatiszta kutyát szeretnénk megbízható tenyésztőtől több ok miatt is, így kérlek ne ajánljátok azt, hogy fogadjak örökbe!


Köszi a segítséget, szép napot!



#kutya #első #fajta #elsőgazdi
2018. ápr. 5. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Labrador vagy golden retrievert javaslok, kb. minden elvárásod illik rá.
2018. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az első kutyám egy agár volt és szuperül megvoltam vele, de szerintem próbálkozhatnál egy vizslával esetleg egy pitbullal
2018. ápr. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

A 2. válaszoló nem olvasta végig a kérdést. Az általa ajánlott fajták nem tarthatók kint a rövid szőrük miatt.

A labrador és a golden jó választás lehet.

Aminek még olyan bundája van, hogy alkalmas a kinti létre, az a puli-pumi-mudi hármas. Hangosabbak ugyan, de cserébe bármeddig tudnak futni és ha leveszed róluk a pórázt, akkor is melletted maradnak. Egészségesek (általában) mivel kevésbé népszerűek, nincsenek "túltenyésztve" és az áruk jóval alacsonyabb, mint a legtöbb törzskönyves kutyáé (50-100 e Ft)

Nekem mudim van. Kinti-benti. Nincs az a túra, amit ne bírna végigcsinálni, de megelégszik a napi egy órás sétával is, ha ennyire van idő.

Bármilyen kutyát választasz, arra azért számíts, hogy a kerted soha nem lesz pont olyan, mint ha nem lenne kutyád.

2018. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bull tipust semmiféle képpen nem szeretnék, a terrierek tudtommal nem éppen kezdő kutyásoknak valók. Nem érzem magam annyira magabiztosnak, és félek, hogy a fejemre nőne. Agarak meg nem hiszem, hogy jól bírnák a kinti létet, ugyan a garázsban 18 fok télen is van minimum, azért csak más, mint a lakásban.


Pulinak már tudtommal kicsit igényesebb a bundája (szét kell szedegetni a rasztákat, hogy ne egy egybefüggő csimbókból álljon a kutya) de javítsatok ki, ha tévedek. Retrieveren labradoron mi is gondolkoztunk, hogy jó lenne, a mude sem tűnik rossz választásnak, majd jobban utána nézünk

Ír szetterről mi a véleményetek? Páromnak nagyon tetszik, így ő is a listán van, alkalmas lenne kezdő kutyusnak, vagy ő már nagyobb falat?

2018. ápr. 5. 20:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szetterkeverékem volt első kutyának, illetve más szetteresekkel is beszélgettem. Ők egy fokkal makacsabbak, mint a retrieverek, viszont kezdőnek is abszolút kezelhető kategória, ne úgy képzeld el, mint mondjuk egy akitát. :D A lelkiviláguk amúgy nagyon érzékeny, erre a nevelésnél oda kell figyelni, illetve a szőrüket naponta-2 naponta nem árt átfésülni. Viszont minden más szempontnak megfelel, elég aktív fajta, szóval futni is lehet vele, kisebb állatokkal általában jól kijön (az enyém 3 cicával élt együtt), de azért ez nevelés kérdése is. Kizárólagos kinti tartásra a lelkivilága miatt alkalmatlan, viszont kinti-benti kutyának tökéletes. Emellett örök gyerekek, az enyém egészen addig úgy játszott, mint egy kölyökkutya, amíg meg nem betegedett 12 évesen.

Összességében szerintem a szetterek is jó választások lehetnek, szinte minden kitételednek megfelelnek, én pedig tényleg csak ajánlani tudom őket.

2018. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a szetter a világ legcukibb fajtája, imádom őket. De ásni minden kutya ás, amelyik unatkozik.
2018. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mi a tartását úgy terveztük, bármilyen fajta is legyen, hogy a garázshoz van egy belső ajtó ami az előszobaba nyílik, a garázsajtóra pedig felszerelnénk egy kutyaajtót. Így oda bármikor be tud menni. Reggel amikor felkelek kinyitnám neki az ajtót, hogy a garázson keresztül be tudjon jönni amíg készülődök, reggelről szoktam futni, így jönne velem. Majd haza, amikor elmegyünk munkából bezárnánk az ajtót, hogy csak a garázsba tudjon bemenni. Meló után újra beengednénk, aztán elvinnénk egyet sétálni, miután hazaértünk kis pihi, és aztán még lenne kb 2 óra amikor tudjuk tanítgatni, lekötni az eszét, játszani vele, amit szeet csinálni. Aztán bent tvzhetne velünk estig, amikor pedig megyünk aludni vissza ki lenne zárva a garázsba. Napközben magának tudná eldönteni, hogy mikor megy ki a kertbe a lakásból ezzel a módszerrel, és amikor nem vagyunk otthon is be tud vonulni nyáron a meleg elől télen a hideg elől. Plusz eleinte ugye kutyasuli, hogy mind2en megtanuljuk, mit hogyan szabad :D

Alapos akarok lenni, mert egyáltalanán nem vagyok magabiztos kutyatéren, sajnos pici tartás is van bennem feléjük, ezt nem úgy kell elképzelni, hogy összerezzenek, ha meglátok egy kutyát, vagy kutyaugatást hallok, vagy hogy nem mernék közéjük menni, csupán sajnos semmilyen kapcsolatom nem volt még eddig kutyákkal, én gyerekként is szerttem volna, de úgy nőltem fel, hogy még a rokonságba sem volt kutyus, így semmilyen tapasztalatot nem sikerült szerezni. De ezen szeretnék változtatni, és szeretnék jó gazdi lenni, többek közt ezért is akarok egy jó tenyésztőtől venni majd, akihez bármikor fordulhatok, ha tanács kéne. Mert asszem eleinte a leghülyébb legnyílvánvalóbb dolgokat is meg fogom kérdezni.

2018. ápr. 5. 22:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elképzelés jó, de gondolom az egyértelmű, hogy egyből nem fogtok tudni együtt futni? Először meg kell tanítani pórázon sétálni, majd el kell érni odáig, hogy póráz nélkül se menjen el, biztosan visszahívható legyen. Utána jöhet a futás is akár. A futáshoz még annyi, hogy közterületen semmiképp, ott kötelező a póráz (az más kérdés, hogy van aki ezt nem tartja be). Esetleg kihalt helyeken, mezőn, erdei utakon el lehet engedni, csak előtte tájékozódj mindig a vadászszezonról, mert ha póráz nélkül véletlenül kilövi valaki, akkor az nem a vadász hibája lesz.
2018. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi tanácsom lenne, hogy én a garázsba is raknék valami kutyaházat (vagy egy nyitott kennelt akár?) ahova félre tud vonulni, ha már ott lesz az alvóhelye. Tudom, hogy a garázs egy zárt tér, de a nagy zárt tér frusztráló lehet egy kutya számára, olyan mintha csapdába lenne zárva. De ez rajtatok múlik hogyan szoktatjátok, lehet, hogy hülyeség az egész.
2018. ápr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, ez nekem is egyértelmű, hogy előtte szoktatni kell. Egy tenyésztőtől elhozott 10-12 hetes kiskutya még amúgy sem tudna kilométereket lefutni. És úgy terveztük, hogy egy fedett kuckót alakítunk ki, a másik oldalt meg lenne majd a vizes tálja, az is garázsban. A szoktatásban majd gondolom a kutyasuli is segít, és adnak tanácsot, hogy hogyan tanítsuk otthon is a kutyust. Földúton szoktam futni, nincs arra egyáltalán semmilyen forgalom, közvetlen mellette kaszálók vannak kb 40m után pedig erdő. Minden reggel arra futok és a 6 év alatt még egyszer sem találkoztam senkivel, csak vadállatokat láttam néha hajnalban. Ez nem tudom hogy baj e. Tekintve, higy a felsorolt minden kutyafaj vadászkutya, ha egy nyuszit látnak utánairamodnának, vagy meg lehet annyira fegyelmezni egy kutyát, hogy fontosabb legyen számára egy parancsszó, mint az ösztöne?
2018. ápr. 5. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!