Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudok jó minőségű,...

Honnan tudok jó minőségű, szabadtartású állatokból készített húst vásárolni BARF etetés céljából?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 6. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha tudsz találni valakit akinek farmja van, és kis vállakozásban, jól tartja az állatait. Szerintem ez az ismerős kb a barfosok 1%-ának adatik meg. A boltokban se túl gyakori az ilyen hús, még embereknek sem sajnos. Én vega vagyok, és jobban örülnék hogy ha már húst veszek, akkor a kevésbé kegyetlen módon nevelt állatok tartását támogathatnám a pénzemmel. Meg hát az ilyen hús általában sokkal több tápanyagot is tartalmaz, mint a rapid módon hízlalt, felfújt csirke pl. Sok sikert a keresgéléshez! Errefelé sajnos még a nagyüzemi húsokból sincs nagy választék.
2018. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is vega vagyok, csak a cicáim és leendő kutyám nem...

És Bp-i. De az utazási havi 1x-2x nem probléma, úgyhogy ha valaki tudna valakit az jó lenne.

A hús ára majdnem mindegy.

2018. ápr. 6. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Szuper, örülök, hogy vannak még olyanok, akik a meggyőződésük ellenére nem etetnek ragadozó állatokat növényi táppal. :) Szerintem ha belépsz nyerses, vagy ilyen vidéki gazdálkodós csoportokba, akkor lehet esélyed találni valakit, akitől szerezhetsz ilyen húst. Vagy ha falun ismersz valakit aki még tart állatokat a hátsó kertben az is jó kiindulás lehet, vagy a piacok stb.

De ha nem is jönne össze, a nyesedékek például olyan alkatrészek, amiket az ember már nem enne meg, tehát nem pluszban ölnek érte állatot, hanem csak a "maradék" használódik fel. Sokszor a nyesiben is vannak gyönyörű, nagy húsdarabok. Vadászokkal is beszélhetsz, ők sem használják fel pl. a lábakat, ott is képződik elég sok felesleg feldolgozás közben. Vagy a csincsilla, amit a szőrméje miatt tartanak, és szegények teste amúgy menne a kukába. Sokan etetnek ezzel is.

2018. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez a csincsillás dolog nagyon érdekes, utána olvasok...

Aztán, ha ez mégsem jó, nem jön össze, akkor valahogy felkeresek egy gazdát.

Még egyszer köszi!

2018. ápr. 6. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Budapestek ott a barfshop vagy solymáron a danko kft, de ezek "sima" húst árulnak. Ha fontos a "boldog" hús, akkor ezt a boltot ajánlom, ez pesten van 1. ker Pauler utca.

[link]

2018. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!