Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagy testű kutyák mikor...

A nagy testű kutyák mikor kezdenek tüzelni, hogy lehet észre venni?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos és van egy kutyás rendezvény ahova hívtak, de kicsit félek így menni, hogy nem tudom nem-e abban az időszakban van vagy fog belépni nem sokára.
2018. ápr. 7. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes, hogy akár már most tüzelni fog. Nekem 8 hónapos volt a szuka(boxer) mikor először tüzelt. Utólag azt mondom, hülyeség is volt megvárni az első tüzelést, ivartalaníthattuk volna már előtte.
2018. ápr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Izgatottabb lesz, megváltozik a viselkedése. A kankutyák is érdeklődőbbek iránta. Azután vérezni kezd, azt meg fogod látni.

Az a rész, amikor magára engedi a hímeket, kb. egy héttel ezután lesz, szóval ettől még nem kell félni. A kezdeti időszakban még simán lehet kutyák közé járni, legfeljebb figyelni kell rá, ha nagyon érdeklődnek iránta a pasik. :)

Mi mindig akkor kerültük a nagyobb kutyatársaságot, mikor elkezdett vérezni.

2018. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Még nem vettük észre, hogy vérezne, szóval azt mondod így nem lenne gond? Ő mindig nagyon izgatott ha meglát más kutyákat vagy embereket szóval ebből sosem jönnék rá :D


Egyébként mi is ivartalanítani szerettük volna, de azt javasolták, hogy a vizsla féléknél érdemes megvárni az elsőt különben fenn áll a veszélye, hogy (hát nem tudom hogy van ez szak szóval) bepisilős lesz. És mivel nálunk inkább benti mint kinti kutya ettől tartottunk.

2018. ápr. 7. 07:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez hülyeség. Ivartalanítás után tényleg előfordulhat inkontinencia, mivel a petefészek által termelt ösztrogén támogatja a húgycső záróizmának működését. De az nem befolyásol semmit sem, hogy mikor van a műtét, hiszen ivartalanítás után kb 1 hónappal teljesen kiürülnek az állat szervezetéből a nemi hormonok. Ergó ha a kutyád hajlamos rá, akkor ígyis úgyis inkontinens lesz (egyébként elég ritkán fordul elő és gyógyszeresen kezelhető) csak annyival később, amennyivel később lesz a műtét. Ellenben a mai állaspont az ivartalanítással kapcsolatban az, hogy az első tüzelés már jelentős százalékkal emeli az emlődaganat kialakulásának eséjét.
2018. ápr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekünk az állatorvosok javasolták és ilyen téren nem sok tapasztalatunk van szóval bíztunk bennük.
2018. ápr. 7. 08:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosok sem egyformák, nálunk volt, amelyik azt javasolta tesómnak, hogy egyszer érdemes leelletni ivartalanítás előtt, mert az neki jó... és picike francia buldogról van szó, úgyhogy... a dokik sem egyformák, mindenkinek megvan a maga elképzelése a dolgokról. :) De ez mellékes, egyébként nem lesz baja attól, hogy kivárjátok a tüzelést, minden döntésnek megvan a maga kockázata, mint a korai, mind a kései műtét esetén.


A témához: hidd el, ha közeleg a tüzelés, meg fogod látni. :D A kanok ki se szállnak majd a fenekéből, nekünk általában más gazdák tették szóvá, hogy tüzel-e a kutya, mert amúgy nem szokott ennyire kattant lenni az övé... Meg (nálunk legalábbis) a séták is elnyúlnak ilyenkor, minden fűszálat, minden kósza szagfoltot ezerszer aprólékosabban szagol végig, mint amúgy. Persze én könnyen beszélek, idősebb kutyánál már könnyen felismerem, hogy másképp viselkedik. Még a mozgása is más, égnek csapja a farkát és rázza a fenekét a kis céda, mint egy modell a kifutón. :D


Na de, kérdésed szempontjából a lényeg, amíg nincs vérzés, addig menjetek nyugodtan a rendezvényre.

2018. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél ! :))
2018. ápr. 7. 08:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ahogy gondoljátok, ha meg akarjátok várni az első tüzelést, és szerencsétek van, akkor nem lesz semmi baj addig sem. Én azért írtam, hogy hülyeség volt megvárnunk az első tüzelést, mert a kutyánk egyből álvemhes is lett. Na az nem egy leányálom, elhiheted. Mi sem értettünk akkoriban az egészhez, nem tudtam pontosan mi az álvemhesség.

Kedvetlen lett, szinte csak a helyén feküdt. Aztán mikor két napig nem evett, és a harmadikon sem akart, elvittük a dokihoz. Kapott infúziót, a megduzzadt emlőket borogatni kellett, és ki kellett őt hozni ebből az állapotból azzal, hogy sok mozgásra bírjuk (nem volt könnyű). Tulajdonképpen ez nem betegség, de ez az állapot neki sem jó, és a gazdinak sem, aki végignézi. Ha az okos -aki azt javasolta, hogy ivartalanítás előtt várjuk meg az első tüzelést- említette volna, hogy benne van a pakliban az álvemhesség, tuti nem vártunk volna.

2018. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Onnan tudod hogy a kutyád tüzel hogy fogy a fa a kamrábol.
2018. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó válaszoló írja, sajnos előfordul ilyesmi is. Elég ritka, de azért benne van a pakliban. A mi állatorvosunk 6 hónapos kor körül javasolja a műtétet, mi az ő javaslatára döntöttünk. Természetesen ha a ti orvosotok mást javasol és megbíztok benne, hallgassatok rá, mert laikusként nehéz dönteni.

Ha még nem látjátok, hogy másképp viselkedik a kutyus, akkor nyugodtan menjetek a rendezvényre.

Csak innentől kezdve már figyeljétek nagyon, ne nagyon hagyjátok felügyelet nélkül az udvaron sem. A kanok annyira találékonyak, hogy ha tüzelő szukát éreznek, simán megmásznak mindenféle kerítést.

Bármilyen viselkedésbeli változásnál most már gyanakodni kell.

2018. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!