Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mivel etessem a...

Most akkor mivel etessem a kutyám?

Figyelt kérdés

Legelőször pro plannal etettem de úgy láttam hogy nagy a rakás ami a másik oldalon jön ki.

Váltottam acana puppyra amit sokáig evett is de attól lágy (nem híg ) volt a szeklete ezért úgy gondoltam ismét váltunk brit carnilove-ot vettem először csak egy kis csomaggal hogy lássam mit szól hozzá és hogy bírja e a gyomra, 1 hétig míg a próba csomagot ette nem is volt gond szeklet normális en pedig boldog voltam. Aztan megvettem a nagy kiszerelésűt 12kg-os 2 napig ette aztan jött először a lágy aztan a híg a végén pedig a vizes szeklet. Természetesen állatorvoshoz elvittem annak ellenére hogy tudtam a tap miatt fosik.

Kapott szurit, gyógyszert a kedve mindig jó volt főleg amikor meglátta az allatorvost( Gondoltam már arra is hogy azért csinálja ezeket hogy elvigyem az orvoshoz)

Most ismét pro plant vettem mert jobb a nagy rakás mint a híg.

De szeretném megkérdezni a véleményetek/tapasztalatotok a tápokról.

Bocs ha hosszú lett és köszönöm ha eddig eljutottál



2018. ápr. 7. 16:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia! Nálunk is ugyan ez volt a helyzet, mind1 milyen tápot adtam neki egy idő után nálunk is híg volt a széklet, aztán mindig változatosan kapta.. vettem neki 4fajta tápot és mindig mást kapott, így megoldódott a probléma.
2018. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A Carnilove nekünk sem vált be, ugyanúgy lágy lett a széklete a kutyusnak. Én a Brit Care-re váltottam, már fél éve ezt eszi, és gyönyörű tőle, a végtermék is megfelelő. :)
2018. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát a nagy rakás sem jó, mert ugye az azt jelenti, hogy nem hasznosítja a szervezete megfelelően azt a fajta tápot, de igen a f.sástól egy fokkal jobb.

Az Acana-val mi is megszívtuk, ugyanaz volt a gond, mint nálatok. A Brit-et az én kutyáim nem akarták megenni, pedig állítólag nagyon jó ár/érték arányú táp.

Amit én nyugodt szívvel ajánlanék, mert nálunk bevált, az a Taste of the Wild (ezen belül is a halasat szerették a legjobban, amíg rá nem untak), illetve a Platinum (ezt kapják most is).

2018. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogyan váltod a tapokat? Csak hirtelen vagy keverve? Mennyi idős a kutyus?
2018. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ideje átállnod a prey etetésre.

Ugyanez volt az én kutyámmal is, 3 éves koráig szinte mindent próbáltunk, ezer vizsgálat, végül állatorvos javaslatára hússal kezdtem etetni a német juhászomat.

Az addig csökött, 26 kilós, vézna, gyenge kis kutya fél év alatt 12 kilóval lett több, megerősödtek a csontjai, megnőtt, gyönyörű, fényes, puha bundát növesztett, csupa izom és egészségesebb, mint valaha. Azóta minden rendben van vele és mindig szívesen eszik.

2018. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám Real Nature tápokat eszik. 8 éves koráig évi 3-4x begyulladt a füle, 8-12 hétig antibiotikumot kellett kapnia, minden alkalommal... A legjobb tápokkal is próbálkoztunk, semmi nem volt jó. Csomó állatorvoshoz elvittem szegény kutyát, minden doki "remek" 50-80ezres teszteket, gomba kitenyésztéseket csinált, de semmi haszna nem volt.

Aztán egyszer megtetszett ez a Real Nature. Először azt hittem, hogy ez is tele lesz mindenféle állati zsírral, térfogat növelőkkel... Meglepetésemre, nagyon jó alapanyagok vannak a tápjaikban. Vannak halas, marhás, kengurús tápjaik, így ha pl a kutyád csirkére lenne allergiás (mint a legtöbb allergiás kutya), akkor ezek a tápok megfelelőek.

2018. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
real nature, barf.
2018. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az Acana erős volt a Pro Plan után. Az Acana fehérje értéke elég magas és hüvelyesek vannak benne, ezért volt hígabb a széklet.

A Cornilove is magas fehérje értékű táp, de nincs optimálisan benne ellensúlyozó anyag sokan panaszkodnak tőle híg székletre.

Maradj olyan tápoknál amik 23-26% fehérje érték között mozognak.

Nézd meg a következőket: Platinum Natural, Markus-Mühle, Lukullus, Brite Care.

2018. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Brit Care-t. Ez egy jó táp, nekünk is bevált. Az én kutyám sem bírta az Acanát, ugyanolyan tüneteket produkált, mint a tiéd.
2018. ápr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*illetve nem csak az Acanát, hanem más prémium tápokat sem bírt. Pl. a Fressnapf-osokat.
2018. ápr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!