Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megnevezése a 3...

Hogy tudnám megnevezése a 3 hónapos kutyám?

Figyelt kérdés
Ha hozzárt érek rág,rágja a lábom-kezem.Mindig bejönn a házba.Kertbe mászkál. Leszeretnem szoktatni ezekről létszi segítsetek.
2018. ápr. 7. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:
*megnevelnI *hozzá érek
2018. ápr. 7. 22:38
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Játszani próbál. Ha nagyon rágja, szólj rá, hogy nem szabad. A házba én beengedném, a kertbe nem.


OFF: Bocs, de ilyen helyesírásra én nem kívánok részletes válasszal szolgálni.

2018. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
egyből lekezelőnek kell lenni ha nem ír helyesen? Vagy ha véletlenül elír egy szót már egyből hülye igaz? :D
2018. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

"Kedves" utolsó!!!

A te fejedbe kellene egy akkora golyó cseszdmeg, hogy lerepüljön a helyéről :@@@@@@@

2018. ápr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Te biztos valami elmebeteg nem normális lehetsz.....

Úristen........

Javasolnám a diliház felkeresését te nyomoronc.....

Hogy jött ez a kérdéshez???

Hogy írhatsz ilyet te embernek nevezett valami?

Ez a legnagyobb örömöd???

Költözz le a pincébe, és zárd magadra... élelem, és víz nélkül....

2018. ápr. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy már az egyszerűbb kutyás kérdések is bevonzzák az emberiség legalját.


3 hónapos kiskutyánál teljesen normális ez a viselkedés. Persze zavaró, és kell is nevelni, de 1-2 éves korára magától is elmúlik, és sokkal könnyebben kezelhető lesz. A legjobb, ha azonnal megtanítod neki a "nem szabad" jelentését. Amikor rajtakapod, hogy valami rosszat csinált, szólj rá erélyesen, hogy "nem szabad", majd a tarkójánál nyomd a földre. Ha tisztában van az erőviszonyokkal, tehát elfogad téged falkavezérnek, megadja magát, tehát nem lesz szükséged nagy erőre. Ha menekül, hívd magadhoz, de nagyon fontos, hogy ne fuss utána! Ha magától odajön, dícsérd meg érte, persze ne úgy, mintha semmi rosszat nem csinált volna. A kutyák már egész kicsi korban is értenek a hangsúlyból, így 1-2 ilyen alkalom után elég lesz csak rászólnod.

A legtöbb kutya utólag nem fogja fel, hogy mi rosszat csinált. Ilyenkor is lekuporodnak, ha látják, hogy dühös vagy, de ha egy rossz viselkedést nem veszel észre rögtön, később már hiába bünteted.


Konkrét esetekhez mindig kapcsolj parancsszót, akkor is, ha úgy tűnik a kutyusod nem érti. Például amikor bemegy a házba, mondd neki: "kifelé!". Ezeket általában hosszabb ideig tart megtanulnia, viszont így később pontosan tudni fogja, mi rosszat tett, és könnyebben tartja be a szabályokat.


A kézrágás a kicsik tipikus játéka. Erről muszáj leszoktatni, mert később erőset fog harapni. A profik véleménye is megoszlik ebben a témában. Én tapasztalatból azt mondom, hogy ha játék közben megharap, hangosan kiálts fel (mintha nagyon fájna), és azonnal hagyd ott. Hamar rájön, hogy ha megharap, vége a játéknak. Ehhez persze fontos, hogy eleget foglalkozz vele, mert ha unalmában rág, az egész más. Amíg nem tanulja ezt meg, gyakran játsszatok olyasmit, ami fárasztja, de közben nem tud megharapni (pl labdázás).

Remélem tudtam segíteni.

2018. ápr. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akartam csúnyákat írni, de a törölt komment a golyót a fejébe egyszerűen nem érdemelt szebb választ...
2018. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!