Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ismeretterlyeztő dukumentu...

Mrtechnikus kérdése:

Egy ismeretterlyeztő dukumentum filmben hallottam, hogy a red terrier tipusú kutya elkapja a petkányokat és az egereket. Érdekelne, hogy ez valóban igy van?

Figyelt kérdés
Elsősorban kutyatulajdonosok véleményére lennék kiváncsi.

2018. ápr. 8. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírási szótárban olvastam hogy az ismeretterjesztő az pontos j. :D
2018. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Minden kutya elkapja, ha megtanítod neki...
2018. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően erre tenyésztették ki őket, de erre már sok alkalmatlan. (Pl. yorkshire terrier)


Rat terrier, fox terrier, jack russel terrier, parson russel terrier, jagd terrier. Ezek a fajták azok, amelyeket esetleg még ma is használnak ilyen feladatokra.

2018. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Red terriert nem ismerek, de egyszer volt nálunk ideiglenesen egy befogadott foxterrier. Kiszedte a vakondot a földből, elkapta az egeret, folyton vadászott, ha érzett valami kis mozgást akár a föld alatt is. A pockot is simán kiszedte a lyukból. Sajnos a sünre is vadászott.

Szedintem a red terrier is hasonló lehet. Őket ilyen feladatokra tenyésztették.

2018. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az rat terrier lehetett...

Nekem jack russellem van, régebben megfogta az egeret és sajnos pár sünit is elpusztitott.

Patkányunk még szerencsére nem volt, de 90%, hogy megölné azt is.

A pár 100 éves szelekciónak köszönhetően ezeket a kutyákat egyáltalán nem kell képezni, ösztönösen ölik meg a kisebb állatokat.

(nem vagyok pszihopata, a sünire nem én uszitottam, sőt mostmár nyáron és ősszel, sötétedés után csak pórázon merem kivinni a saját udvarunkra)

2018. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!